Popüler Konu 2019 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    173

yeniyeni

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
92
Kızlar bebek günde 3-4defa hıçkırıyo her hıçkırıkta 5dakika sürüyo.cok sık değilmi sizinde bu kadar oluyormu
Oluyor canım normal diye düşünüyorum ben buyuyorlar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-07-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 48 gün kaldı.

Bebeğiniz bu hafta içinde yaklaşık 10-15 mm. uzayacak. Bebeğiniz bugünden itibaren yaşamaya uyum sağlayacak gerekli olgunluğa ulaşmış durumda. Bu doğmak için doğum gününü bekleyemeyecek sabırsız bebekler için güven verici bir haberdir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 30-32 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 1900-2100 gr aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gulayavsar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.055
S Saryamarya tenk yu beybi 🥰😘 ama ben kendimi hiç beğenmiyorum heryerim puf puf şişti
bugün ilk defa yüzüklerim olmadı parmağıma 🙄
var mı ödem için önerileriniz kızlar
3 lt su içiyorum hergün ama bugün nedense olmadı yüzüklerim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-07-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Saryamarya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.622
Kızlar @Hdou4225 Hilal ile görüştüm, Dolunay kuzu bu gün daha iyiymiş çok şükür, yanına girip çıkmışlar, hâlâ yoğunbakımda ama şükür iyiymiş bu gün.. 🙏🏼 💖
Kızlar Dolunay hala yogun bakımda ama ben bugun yanındayım. Cok aglıyor cok korkmus ama ilk gune göre iyi. Hala oksijen veriyorlar nefes alısverişi düzelse her sey cok daha iyi olacak.Dualarla düzelecek gececek hepsi inanıyorum
Oh çok sevindim. Allah acil şifa versin. Annesi olmadan da korkmuştur çekinmiştir yavrum. Çocuk için hastane çok zor. Bir an önce sağlıkla taburcu olsun inşallah.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2019

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 66 gün kaldı.

Geçen ay itibariyle, rahminizin içindeki bebeğiniz cenin pozisyonundadır. Bazen bebeğinizin geceleri diğer zamanlara göre daha aktif olduğunu düşünebilirsiniz. Bu gerçekte böyle olabileceği gibi, aslında bu hareketlenmeyi daha fazla hissetmenizin nedeni o sıralarda sizin başka şeylerle ilgilenmemeniz ve dinlenme durumunda olmanız olabilir. Bebeğiniz zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor. Ve REM denilen uyku dönemi bebeğinizde gözlenebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Saryamarya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.622
Günaydın güzel hanımlar :KK200: Dün gece maalesef 1-2 saat anca uyudum. Uyku katili kocam olacak adam, bütün gece horluyorsun diğer tarafına dönsene diye uyandırdı beni. Yürüyüşlere başladığımdan her yerim ağrıyor zaten. Sağıma yatamıyorum, canım yanıyor desem de beni dinlemedi. Dürtüp durdu horluyorsun diye. Bugün gazetelerin 3. sayfasında beni görebilirsiniz. Eve gidince pıçaklamayı düşünüyorum :bicak: Sizde var mı horlama ya? Kendimi kötü hissediyorum :KK43:
Ben de horluyormuşum, ama ben karnım ağrıyor yatınca ondan ıyuyamıyorum bir de çok çişim geliyor. Uyandığımda karnım kaskatı oluyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2019

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 66 gün kaldı.

Geçen ay itibariyle, rahminizin içindeki bebeğiniz cenin pozisyonundadır. Bazen bebeğinizin geceleri diğer zamanlara göre daha aktif olduğunu düşünebilirsiniz. Bu gerçekte böyle olabileceği gibi, aslında bu hareketlenmeyi daha fazla hissetmenizin nedeni o sıralarda sizin başka şeylerle ilgilenmemeniz ve dinlenme durumunda olmanız olabilir. Bebeğiniz zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor. Ve REM denilen uyku dönemi bebeğinizde gözlenebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Birvarbiryokum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.578
Ben de horluyormuşum, ama ben karnım ağrıyor yatınca ondan ıyuyamıyorum bir de çok çişim geliyor. Uyandığımda karnım kaskatı oluyor.
Normal mi böyle olması uyandığında sert olması peki?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-06-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Alonya03

İkinci oğluşum geliyor inşaallah :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.734

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-07-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Pelinim35

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.745
Benimkinin de hareketleri bugün daha az ve çok cılız

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 49 gün kaldı.

Hamileliğinizin bu haftası biterken bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9,5mm arttı. Bunun sebebi bebeğinizin beynindeki hızlı büyümedir. Eğer ödem ve şişlik probleminiz varsa 3. trimesterdan itibaren yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Alonya03

İkinci oğluşum geliyor inşaallah :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.734

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Birvarbiryokum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.578

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-06-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sukella11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.370
Allahım Allahım çok şükür yarabbim beni anlayan biri çıktı bugünede şükür:)))
Eki Görüntüle 2269397
Kizlar yenidogan diye Eşim bundan almis 3,4 paket

Kendimde kullandım nasılmış diye

Kolanyalı mendil gibi sanki inanılmaz yaktı

Bide safsu+pamuk yazıyor tamemen yalan

Benim bile yaktiysa bebeklerin narin popişleri ne olur düşünemiyorum artık ☹

Sizde aldıklarınızı kendinizde deneyin bi kızlar
Bu diil benim aldığım yeni çıkan bambu
Gerçekten güzel
Biçok kişi de tavsiye etti çevremde

Dün gittiğim eğitimde ıslak pamuk ile temizleyin ilk ay dedi dr
Bide ilk ay gerçekten damacana su tavsiye etti ben şokk
Şampuan hafta bir kullanın dedi sünger ve benzeri sürtünerek temizliğe gerek yokmuş
Elin ikinci boğumu ile başı yıkamak yeterliymiş bastırmadan

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 55 gün kaldı.

Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bebeğinizin boyu yaklaşık 29-31 cm oldu. Kısaca klasik bir cetvel kadar oldu :) Bebeğinizin ağırlığı ise yaklaşık 1700-1900 gr arasında. Bu hafta bittiğinde bebeğiniz yaklaşık 1 cm. daha uzamış olacak.

Yukarı Alt