Popüler Konu 2019 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    188

__karamel__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.933
Ahududu yaprağı çayı da burda (raspberry leaf tea) olarak satılıyo.
Ama ebe bana içme dedi 😄
Prematüre, ya da sezeryan doğum yapanlar, ilk doğumu 3 saatten kısa sürenler, 40 haftayı geçenler içmese daha iyi olur dedi 🤷🏻‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Alonya03

İkinci oğluşum geliyor inşaallah :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.211
Ya insanlar cidden Bi tuhaf yenidoğan bebek hergün yıkanırmış bugün duydum bunu da 😁 ben yıkarım çocuğumu yaz sıcağı diyen daha evli olmayan çocuğu olmayan insanlar söyleyince Bi tarafımla gülesim geliyo
Hastane de bile yıkatmicam diyorum olur mu öyle pis pis diyolar ya size ne siz yapmayın tavuk çorbası içmem lazımmış ne yicekmişim içmiyorum ben dedim normalde sevmem yaz sıcağında işim gücüm yok doğumdan sonra tavuk çorbası içicem 😁
Bunlar en hafifleri canım.Daha dur neler neler diyecekler nutkun tutulur.Sinir krizi gecirirsin.Tecrubelerime dayanarak söylüyorum yani.
Çat çat cevap vermek ya da hiç gaale bile almayıp bildiğini okumak gerekli.
Ne kadar salakmışım ilk doğumda.Herseyi içime atıp kendimi yetersiz görüp ağlayıp durmuştum 😤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-07-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 32 gün kaldı.

Bu ay enerji seviyenizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Yorgunluk birçok hamile kadın tarafından yaşanır. Fakat bu ay, yorgunluğunuza alternatif olarak ara ara ekstra enerji dönemleri yaşayabilirsiniz. Bu enerji patlamalarını, kesinlikle yapmanız gereken işlerde ve doğuma ve doğum sonrasına hazırlık için kullanınız.Bu sıralar hastanede kullanılmak üzere doğum çantası hazırlayabilirsiniz. Doğuma giderken hastane çantanızda neler olmalı sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Meylen

♡ MİNİĞİM ♡
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
9.479
Her gün yıkanan çocuk çabuk büyür derler bizde de ☺
Ama yenidoğan değil 3 haftalık başlamıştım oğlumu öyle yıkamaya..
Zaten kiri olmuyo , vücudu nemlendiriyo su iyi oluyo..
Tavuk çorbası nedenmiş yeni duydum onu da? Yaz sıcağında 🤪
Yenidoğan çocuğu yaz sıcağı diye hergün yıkarsak mahfolur yavrum 20 gün zaten vücut sıcaklığı sağlanmıyo onuda geçtim göbeği düşmeden sürekli banyo yaptırmak resmen enfeksiyona davetiye yanımdaki ablanın bebeği 1 hafta hastanede yattı yıkadıkları için enfeksiyon kapmış
Süt içinmiş bağırsaklarımın çalışması içinmiş kocakarı adetleri işte canım o kadar düşünceliler ki benim tuvaletimi bile düşünüyolar 😁😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-07-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Yademim

Yade’m❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.602
Ay şimdiden başladılar inşallah kimse gelmez gitmez ben sinirlenirim çabucak çünkü 😡
Herks çok çok bilmiş
Arıyorlar sütün geliyor mu diye 💆🏻‍♀️💆🏻‍♀️💆🏻‍♀️
Ariyorlar bebeğin fotoğrafını yolla diye en gereksiz insanlar
Hazırla kendini🤪

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Yademim

Yade’m❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.602

Meylen

♡ MİNİĞİM ♡
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
9.479
Bunlar en hafifleri canım.Daha dur neler neler diyecekler nutkun tutulur.Sinir krizi gecirirsin.Tecrubelerime dayanarak söylüyorum yani.
Çat çat cevap vermek ya da hiç gaale bile almayıp bildiğini okumak gerekli.
Ne kadar salakmışım ilk doğumda.Herseyi içime atıp kendimi yetersiz görüp ağlayıp durmuştum 😤
Ben cevap veren tarafım işte küstürürüm esirgemem ondan korkuyorum kalp kırmak istemiyorum bana bulaşmasınlar da 😑 hele o lohusalık haliyle Allah onların yardımcısı olsun benim değil 😁

Kurumus-Maskara

Leo 🧿 🦁
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.173
Ahududu yaprağı çayı da burda (raspberry leaf tea) olarak satılıyo.
Ama ebe bana içme dedi 😄
Prematüre, ya da sezeryan doğum yapanlar, ilk doğumu 3 saatten kısa sürenler, 40 haftayı geçenler içmese daha iyi olur dedi 🤷🏻‍♀️
Ben o saydiklarina girmiyorum :rolleyes:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Meylen

♡ MİNİĞİM ♡
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
9.479
Herks çok çok bilmiş
Hazırla kendini🤪
Süt soranlara yok gel sen emdir deseydin 😁
Şimdi öyle de demeyeydin bende merak ederim foti konusunda ya 😁

EndoplazmikSeyyahikulum

Eski triton-×
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.354
Ya bizde de nezamandır olmuyordu sezeryan tarihine kadar beklemesi lazım dedi doktor diye korktuk dün gece olan oldu:)))) sonra kasığıma bir ağrı girdi oldum korkudan:)))) Allahdan 5 dkka falan sürdü:)))
çok güldüm ya
Ben aslan burcuyum erkek kardeşlerimden biri de aslan burcu diğeri terazi.Kızıma hamileyken hep huyu suyu terazi burcu olan kardeşime benzesin diye dua ederdım erken dogdu terazi oldu 🙂 Aslan burcu olmak cok zor.Çünkü bastıramadıgın bir fevrilik söz konusu oluyor ve bunun sonu hep pişman oluyorsun. O yuzden kımse aslan burcu olmasın istiyorum 🤭
Teraziler hakkında böyle düşünüyorsan ne mutlu:)
Ben eşim ve oglum teraziyiz. Birtek yeni gelen paşam farklı olacak. Belki onunda yukseleni terazo olur 🤣😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

__karamel__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.933
Yenidoğan çocuğu yaz sıcağı diye hergün yıkarsak mahfolur yavrum 20 gün zaten vücut sıcaklığı sağlanmıyo onuda geçtim göbeği düşmeden sürekli banyo yaptırmak resmen enfeksiyona davetiye yanımdaki ablanın bebeği 1 hafta hastanede yattı yıkadıkları için enfeksiyon kapmış
Süt içinmiş bağırsaklarımın çalışması içinmiş kocakarı adetleri işte canım o kadar düşünceliler ki benim tuvaletimi bile düşünüyolar 😁😁
Burda göbek düşmeden de yıkayan var. Ama ebe akan suyun altında olmak şartıyla demişti. Ben yıkamadım içim almaz zaten açık oralar 😂
3haftalık başladık biz de işte hiç sıkıntı da yaşamadık şükür. Ama yaz bebeği yeni bi serüven bakalım nolcak..

Bi de mesela bebek üşüyo mu die elden ayaktan bakmıyoruz biz, yine ebe öyle öğretmişti. Boynu ve sırtından bakıyoruz. Elleri buz gibi de olsa, boynu sıcaksa bebek üşümüyo demişti.
Hakikaten de öyle büyüdü çıktı hala 5 derecede tişört giyer , ter içinde yatar hasta olmaz şükür ♥🧿

Herks çok çok bilmiş
Hazırla kendini🤪
Arıyorlar??
Eve bebek görmeye gelenlerin sorusu bitti bi de arayanlarla mı uğraşıyosun..

Müsait değilim de açma yahu 🙃
Ne garip insanlar..
Uzak olmak bu yönden iyi bak 🥰

Ben o saydiklarina girmiyorum :rolleyes:
Hurma candır.. Ben de onla devam ediyim..
Ps: Senin için de her şey çok güzel olacak inanıyorum ben ☺

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt