• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

2019 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    246

Akilvar

Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2018
630
615
Merhaba canim, masallah ne guzel, irmikli karisimi nasil yapiyorsun , ben de 2. El almayi dusunuyorum mama sandalyesini neden olmasın ki cok mantikli geliyor bana
Irmikli karisimi ben de yapmaya basladim. Mesela gecen gun biraz su bir cay kasigi irmik bir cay kasigi tam saf pirinc unu birazda havuc rendeledim havuclar yumusayip kivam.aldiktan sonra iyice ezdim verdim cok.guzel yedi.Irmigi falan organik aldim. Yani donusumlu olarak icindeki.sebzeyi cesitlendiriyorum.Mesela Bu aksam da kirmizi pancarla yaptim. Basta ben de cok korkuyodum da aman nasil verecegim kafamda bir suru.sorular ama.yapa yapa insan alisiyo. Bir de ben Gurmebebek diye bir program indirdim cok.guzel tarifler var. Ay ay bebege hangi besinler verilebilir gunluk menuler var cok guzel tavsiye ederim.

lavanta111

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2018
1.010
2.105
Irmikli karisimi ben de yapmaya basladim. Mesela gecen gun biraz su bir cay kasigi irmik bir cay kasigi tam saf pirinc unu birazda havuc rendeledim havuclar yumusayip kivam.aldiktan sonra iyice ezdim verdim cok.guzel yedi.Irmigi falan organik aldim. Yani donusumlu olarak icindeki.sebzeyi cesitlendiriyorum.Mesela Bu aksam da kirmizi pancarla yaptim. Basta ben de cok korkuyodum da aman nasil verecegim kafamda bir suru.sorular ama.yapa yapa insan alisiyo. Bir de ben Gurmebebek diye bir program indirdim cok.guzel tarifler var. Ay ay bebege hangi besinler verilebilir gunluk menuler var cok guzel tavsiye ederim.
Yaaa çok tesekkur ederim canim cok sagol💕 gunde kac kez hangi miktarda verecegim falan hersey soru isareti , ama henuz doktorla da gorusmedik, 6 ay dolunca gidecegiz , bura cok faydali oluyor kizlar iyi ki varsiniz

Tazegelin33

Anlatılır ki bir hayal dua ile gerçek oldu<3
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2016
2.412
2.378
Merhaba canim, masallah ne guzel, irmikli karisimi nasil yapiyorsun , ben de 2. El almayi dusunuyorum mama sandalyesini neden olmasın ki cok mantikli geliyor bana
3 ya da 4 gün kurusunu bir miktar suda haşlıyorum canım ezilecek kıvama geliyor çatalla iyice eziyorum, içine elma ya da ayva rendeliyorum onuda biraz pişirince bir tatlı kaşığı irmik ekliyorum. böyle mama kıvamında oluyor o. biraz soğutup yediriyorum. kaka yapmasını da kolaylaştırıyor. iyi oluyor.

Tazegelin33

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2016
2.412
2.378
Ben de 5 aylikken cay kasigi seklinde tadimliklara basladim. Suan 5.5 aylik yedigi kadar veriyorum.Verdigin seyleri ben de yapiyorum bazen icine anne sutu biraz karistiriyorum. Siz gun de kac defa veriyorsunuz. Ben 1 ogun veriyorum. Ama oglum geceleri cok uyanir oldu her uyandiginda da emiyor. Yani doymuyo mu diye dusunup yatmadan 1 2 saat.once irmikli bir karisim yapip verdim ama yine gece sık uyandi.
evet bu aralar benim kızımda çok sık uyanıyor dişten mi acaba diyorum bi huzursuzluk var. diş kaşımaya çalışıyor sanki.günde 3 veriyorum az miktarlarda canım bazende 2, yemezse zorlamıyorum onu. gece yatmadan vermeye çalışıyorum bende tok tusun diye. ufak bir kasenin yarısından biraz fazla yiyor yani küçük bir çay b. kadar diyebiliriz.

Tazegelin33

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2016
2.412
2.378
kızlar birşey soracağım geçen ay regl oldum, bu ay da şimdi olmam lazım ama henüz olmadım düzensizlik olması normal diye düşünüyorum ama, bir de aşırı miktarda beyaz akıntı var , benim yaşadığım durumda olan var mı acaba.

lavanta111

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2018
1.010
2.105
3 ya da 4 gün kurusunu bir miktar suda haşlıyorum canım ezilecek kıvama geliyor çatalla iyice eziyorum, içine elma ya da ayva rendeliyorum onuda biraz pişirince bir tatlı kaşığı irmik ekliyorum. böyle mama kıvamında oluyor o. biraz soğutup yediriyorum. kaka yapmasını da kolaylaştırıyor. iyi oluyor.
Tesekkurler canim cok guzel.besleyici

Akilvar

Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2018
630
615
Canim 3 ya da 4 gun kurusu cok degil mi ya. Ben en fazla 1 tane ekliyorum.

Matilda-

Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2018
930
1.000
kızlar birşey soracağım geçen ay regl oldum, bu ay da şimdi olmam lazım ama henüz olmadım düzensizlik olması normal diye düşünüyorum ama, bir de aşırı miktarda beyaz akıntı var , benim yaşadığım durumda olan var mı acaba.
Benim 2-3 aydır düzene girdi ama bende de dönem dönem aşırı akıntı oluyor.

Yukarı Alt