2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Keskinkilic

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2018
12
9
28
Günaydın tatlım , benim de birisi biraz küçüktü ama diğerine yetişmiş.. bide çift kese diye çift yumurta olmaz, 9. Ve 14. HaftLarda belli olur tek yumurta veya çift yumurta ikizi olduğu..plesanta ortak mı değil mi diye sadece o zaman belli olurmuş.. ben ,tüp bebekle iki embriyo transfer edildiği için hep çift yumurta diye düşünmüştüm ama embriyolardan birisi tutmamış, diğeri bölünmeye devam etmiş ve tek yumurta ikizlerine hamileyim. :)

Hayırlı olsun canım darısı da kucagimiza almaya inşallah bende yeni üye oldum kaç aylık hamilesiniz acaba şuan bende ikizlere hamileyim günler geçmiyor..

Son düzenleme:

Keskinkilic

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2018
12
9
28
Çok büyük fark yokmus aslında içini ferah tut inşallah sağlıkla gelirler, stres bebekler için iyi değil.

Aaa ben şok :) çok araştırmadim bende ama ilk kez duydum. Benim de tüp Bebek iki transfer yapıldı beşinci gün genetik inceleme pgt yapıldı embriyolardan biri neredeyse iki katına çıkmıştı boyutu ve ortasından ikiye ayrılacak gibi daralmış durumdaydı. Transfer de dr üçüz bile olabilir dedi ama sonra hiç konuşmadık bu konuda 11. Hafta içerisindeyim çok detaylı bir inceleme yapılmadi daha hala acaba üçüz olabilir mi diye düşünüyorum. Hiç tek çift diyen olmadı kaç transfer yapılmıştı diyen oldu iki dedik. Sürpriz olur diye tirsiyorum. Maşallah sizin bebeklere.
Günaydın tatlım , benim de birisi biraz küçüktü ama diğerine yetişmiş.. bide çift kese diye çift yumurta olmaz, 9. Ve 14. HaftLarda belli olur tek yumurta veya çift yumurta ikizi olduğu..plesanta ortak mı değil mi diye sadece o zaman belli olurmuş.. ben ,tüp bebekle iki embriyo transfer edildiği için hep çift yumurta diye düşünmüştüm ama embriyolardan birisi tutmamış, diğeri bölünmeye devam etmiş ve tek yumurta ikizlerine hamileyim. :)

Keskinkilic

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2018
12
9
28

Epsilons

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2013
62
91
Kızlar merhaba :anneadayı: Bugün kontrolümüz vardı. Bizim kızçeler kocaman olmuş. Karaciğer için ultrason çekildim temiz çıktı. Ama dahiliyeci 10 gün sonra bir daha test yapalım dedi. Bu arada ayrıntılı ultrason vaktimiz de gelmiş:KK76: Doktorum Denizli Ultrapark’ı önerdi. Fiyatlarını bilen var mıdır? :halay:

Lalok

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2013
939
88
Ikiz anneleri neler yapıyorsunuz? Benim tup bebek oldugu icin ve arada kanamalrim oldugu icin herseyimi kisitlamislar. Evde dogru durust hareket etmeme izin vermiyorlar.yani aldigim nefese kadar karisan kayinvaldem var. Evimede cikamiyorum 3.cu kat hamilelik degil hastalik gibi goruyorum😔
Ayrıca bebeklerimin hareketlerini hissetmedim henuz erken dimi kızlar ?

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
Ikiz anneleri neler yapıyorsunuz? Benim tup bebek oldugu icin ve arada kanamalrim oldugu icin herseyimi kisitlamislar. Evde dogru durust hareket etmeme izin vermiyorlar.yani aldigim nefese kadar karisan kayinvaldem var. Evimede cikamiyorum 3.cu kat hamilelik degil hastalik gibi goruyorum😔
Ayrıca bebeklerimin hareketlerini hissetmedim henuz erken dimi kızlar ?
Bende gec hissetmistim canim bebeklerimin hareketlerini. Endiselenme yani. Kanamalarin icin yatman gerekli ama kendini strese sokma, stres bebege herseyden cok zarar veriyor.

Lalok

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2013
939
88
Bende gec hissetmistim canim bebeklerimin hareketlerini. Endiselenme yani. Kanamalarin icin yatman gerekli ama kendini strese sokma, stres bebege herseyden cok zarar veriyor.
Kanamalarımin sebebini bilmiyorum.doktor hersey iyi diyor kanama alani goremiyorum diyor merdiven cikma yorma kendini diyor ama iste ben ole bareketli bir insanimki baglasaniz duramayanlardanım. Illaki ayaklaniyorum ve cikmak istiyorum.

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
Kanamalarımin sebebini bilmiyorum.doktor hersey iyi diyor kanama alani goremiyorum diyor merdiven cikma yorma kendini diyor ama iste ben ole bareketli bir insanimki baglasaniz duramayanlardanım. Illaki ayaklaniyorum ve cikmak istiyorum.
Kanama alani olmamasi iyi. Progesteron kullaniyorsun degilmi? Yapi olarak bende hareketliyim. Sıkiliyorum oyle surekli yatmaktan. ama doktor diyorsa mecbur bebegi kaybetmemek icin dinlemek zorundayiz. Ben hic kanama yasamadim cok sukur. Ama progesteronu normalden cok daha fazla kullandilar bana. 1 haftadir sancilarim cikiyor nst de, doktor is yapma yat elimizden geldiginde haftalarini tamamla diyor. Mecbur yatiyorum, evde yatmasam bile yormuyorum kendimi, disari falan cikmiyorum cunku merdivenler gercekten cok zorluyor

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2012
11.312
22.353
Allah yardımcın olsun. Bende sürekli yatıyorum rahim ağzı yetmezliği nedeniyle. Normalde bir dk yerimde duramam ama mecburum. Annen falan yanına gelemez mi kv yerine

piyonist

çokta umrumda..
Pro Üye
31 Aralık 2012
6.918
753
arkadaşlar günaydın. benim de sanki karnım ağrıyor 2 gündür, vücudumda et benleri çıktı birde.. çocuklar hareket ediyor diye gitmedim dr a haftaya giderim diye düşündüm doktora..

Lalok

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2013
939
88
Kanama alani olmamasi iyi. Progesteron kullaniyorsun degilmi? Yapi olarak bende hareketliyim. Sıkiliyorum oyle surekli yatmaktan. ama doktor diyorsa mecbur bebegi kaybetmemek icin dinlemek zorundayiz. Ben hic kanama yasamadim cok sukur. Ama progesteronu normalden cok daha fazla kullandilar bana. 1 haftadir sancilarim cikiyor nst de, doktor is yapma yat elimizden geldiginde haftalarini tamamla diyor. Mecbur yatiyorum, evde yatmasam bile yormuyorum kendimi, disari falan cikmiyorum cunku merdivenler gercekten cok zorluyor
Yok canim progesteron kullanmiyorum doktorum kes diyor. Ama kanamma olunca ben yinede aliyorum fitil olarak.Tup bebek diye onemsiyor. Doguma az kalmış sağlıkla kucaginiza alirsiniz insalalh.benim ki cok farkli benim dusunmeme izin vermiyorlar onlarin dikkatiyle bebekleri koruduklarini saniyorlar

Lalok

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2013
939
88
Allah yardımcın olsun. Bende sürekli yatıyorum rahim ağzı yetmezliği nedeniyle. Normalde bir dk yerimde duramam ama mecburum. Annen falan yanına gelemez mi kv yerine
Evet mecbur kalinca bende yattim. dikkat et diyor doktor ama 7/24 yat demiyor. Hüküm koymuslar yok sunu yapamazsin yok bunu yapamazsın. Buda beni strese sokuyor. Annem geliyor yanima ama kayinvaldemlerin evinde kaliyorum yani ne kadar gelse gitmek zorunda

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
arkadaşlar günaydın. benim de sanki karnım ağrıyor 2 gündür, vücudumda et benleri çıktı birde.. çocuklar hareket ediyor diye gitmedim dr a haftaya giderim diye düşündüm doktora..
Benimde et benleri cikti canim ya :KK43: bide elimde sigil de cikti :KK43: