2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

nongrata

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2017
319
414
evet çok şükür fazlaca ağrım sızım yok 30. haftada 2 hafta daha çalışabilir rapor almayı düşünüyorum ama haftaya ptesi dr kontrolüm bakalım dr da benmle aynı fikirde mi onu öğrenmem lazım önce :)
30. haftada çıkarsam 36 ya kadar evde boş boş oturur ve oram buram diye sızlanırım ne kadar geç o kadar iyi. hem de çocuklarda daha fazla vakit geçiririm sonrasında. çünkü ben doğum izninden sonra yarım çalışmaya geçeceğim için ücretsiz iznim olmayacak. sadece 18 haftam var yani.. 4 hafta boş otursam dinlensem çocuklara kaldı 14 hafta. keşke devlet 6 ay zorunlu izin yapsa. istesek bile işe başlayamasak.. ne zor böyle süt sağ taşı bırak bilmem ne.
Evet iznimiz çok kısıtlı malesef, sıkıntınız olmamasına sevindim :) İnşallah sağlıkla kucağınıza alın. Sonradan iki hafta iki haftadır bebeklerle. Ben 30. Haftada direk ayrıldım. Ama bazı doktorlar bilmiyor 30. Hafta olduğunu ondan sordum size de. Benim doktorum il sağlık müdürlüğünden teyit etti ancak öyle ikna oldu 😁

Saryamarya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2018
1.784
4.226
Bende çak çabuk yoruluyrm iki adım arıyrm taş kesiliyor karnım erken doğum riskim var Dr 26 hf çantan hazır olsun ondan sonra rahat rahat bekle alışveriş yapamazsın dedi bende çoğunu aldım haftaya yıkayıp ütüleyip hazırlamayı düşünüyrm bugün kontrolüm var bakalım ne diyecek merak ediyrm
Nasıl geçti kontrol.

hilalyunus3mre

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
161
112
27
Merhaba ikiz anneleri benim bat günüm 30 marttı o gün kan testi yaptırdım 1571 çıktı değerim günümün geçmemesine rağmen değerim yüksel sizin kan değeriniz kaçtı şuan bende tek kese var ikiz ihtimali var mi bana bilgi verebilir misiniz😍Allah yavrularınız sağlıklı şekilde kavuşmayı nasip etsin inşallah ❤

LaL

Hayallerim var benim...
Pro Üye
2 Mayıs 2008
1.407
1.713
32
Kizlar ben bugun 11de sezeryana girecemtim fakat benim kizlar 10 saat once geldi :) dogal olarak karnim toktu ve acil sezeryan olunca bir takim sikintilar yasadim. Suan iyiyim cok sukur sadece gaz cikaramadim henuz. Kizimin birisi kuvozde digeri yanimda.
Ayy maşallah gözün aydın geçmiş olsun çabucak toparlansın diğer kuzunda yanına gelsin inşallah, kaç kilo doğdu bebişler neden biri küvezde

htctas06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2015
172
193
Nasıl geçti kontrol.
Canm bebeklerden birinin suyu azalmış büyümesi yavaşlamış diğerinin suyu artmış kan transfüzyonu başlamış dedi Dr haftaya kadar bekleyeceğiz olmazsa aradaki zarı keser suları eşitleriz 2 3 hafta daha idare eder 28de sezaryanla alırım dedi inş normale döner sizden dua bekliyrm normale dönsün erken doğmasın inş sıkıntısız atlatırız ☹️

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2012
11.312
22.353
selam kizlar,

neden herkes premature aliyor bebeklerine? Belki normal dogar?
Benim erken doğum riskim var. Ne olur ne olmaz elimde bulundurmak istiyorum
Kizlar ben bugun 11de sezeryana girecemtim fakat benim kizlar 10 saat once geldi :) dogal olarak karnim toktu ve acil sezeryan olunca bir takim sikintilar yasadim. Suan iyiyim cok sukur sadece gaz cikaramadim henuz. Kizimin birisi kuvozde digeri yanimda.
Maşallah sağlıkla büyütmek nasip etsin rabbim. Diğer bebeğinde tez zamanda aranıza katlır inşallah
Canm bebeklerden birinin suyu azalmış büyümesi yavaşlamış diğerinin suyu artmış kan transfüzyonu başlamış dedi Dr haftaya kadar bekleyeceğiz olmazsa aradaki zarı keser suları eşitleriz 2 3 hafta daha idare eder 28de sezaryanla alırım dedi inş normale döner sizden dua bekliyrm normale dönsün erken doğmasın inş sıkıntısız atlatırız ☹️
Geçmiş olsun Allah korktuğuna uğratmasın inşallah

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
Ayy maşallah gözün aydın geçmiş olsun çabucak toparlansın diğer kuzunda yanına gelsin inşallah, kaç kilo doğdu bebişler neden biri küvezde
Biri 2700 digeri 2760. 2760 olan kuvozde, 36 haftalik olunca solunumda sikintisi varmis ama genel durumu itimis, kusa zamanda cikar yanina dediler

Ikiz56

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2018
392
483
26
Allah hepimizin yardımcısı olsun hanımlar. 26. Haftada ayak ellerde şişme oldu mu sizde de .O kadar çabuk yoruluyorum ki. Ev temizliğine koyulduk alışverişi de nisan ayı bitmeden yapıcam. Gerisi nasip .inşaallah 37 38. Haftaları görürüz

d_targaryen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
875
752
Canım uzun sağlıklı ömürleri olsun prenseslerin çok sevindim inşallah küvezdekini de yanına alırsın bir an önce :KK200:

Ikiz56

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2018
392
483
26
Maşallah Çok geçmiş olsun inşaallah sağ salim evinize dönersiniz minnaklarla

Ikiz56

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2018
392
483
26
Inşaallah gelmezler suyun azalması yönünde tıbbi yönden çareler var prof dr ibrahim saraçoğlu. Bak bi . Havuç suyu iç canm. Bi araştır inşaallah işe yarar gelmezler erken