2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

d_targaryen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
875
752
Günaydın kızlar ikizler de normal doğum yapan var mı ? Eşimin teyzesi 21 sene evvel ikiz doğurmuş normal doğum yapmışlar kadına hem de biri bas aşağı biri baş yukarı . O zaman ki cehalet bence ya.

LaL

Hayallerim var benim...
Pro Üye
2 Mayıs 2008
1.407
1.713
32
Günaydın kızlar ikizler de normal doğum yapan var mı ? Eşimin teyzesi 21 sene evvel ikiz doğurmuş normal doğum yapmışlar kadına hem de biri bas aşağı biri baş yukarı . O zaman ki cehalet bence ya.
Benim bebeklerim biri baş aşağı diğeri yukarı, geçen hafta anestezist doktorunda randevum vardı ve Doğum şekli epiduralli normal Doğuma karar verildi.. Avrupa’da yaşıyorum ve burada son çare sezeryan ikizlerini normal doğuran çok anne var

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2012
11.312
22.353
Benim drumda bende normal istiyorum. 35i görürsem ve baş geliş olurlarsa benimde normal görünüyor.

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
Evet canim, normal dogum da yapilabiliyor, tabi ikizlerin durumuna gore karar veriliyor. Ben normal istiyordum ama tek plesanta goruldugu icin riskli gruptaydim buyuzden sezeryana karar verildi. Ilginc olan dogumdan sonra gordukki tek plesanta degil, iki plesanta kaynasmis durumdaymis :)

cezayirmeneksesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2018
24
76
28
Merhaba dr bana 37 haftada sezeryan dedi daha fazla bekleten dr yazildi mi acaba o kadar mesah icinden kacirmis olabilirim
Ben 35+0 oldum, 36.haftadayım artık ve doktorum henüz gün vermedi. Bebekler aşağı da inmediler hala, açılma vs olmadıkça daha dayanırsın dedi. Sanırım 37 yi bekleyeceğiz. İkiz bebekler için 37 hafta çok çok iyi, prematüre doğum, küvöz vs sıkıntılar azalmış oluyor. Dilerim hepimiz sağlıklı olacakları zamanda doğum yaparız 🙏

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2012
11.312
22.353
günaydın canım. ikizler iyi de benm çok karnım ağrıyor. dr nst ye bağladı ptsi sancı değil dedi ama çok ağırlaşmış hissediyorum kendimi :KK43: sen ve bebişler nasılsınız?
Benimde ara ara ayrım var canım. Birde dün akşam misafir geldi bu sabah gittiler. Kendimi yordum sanırım vicdan azabı çekiyorum