2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

gold-heart

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
1.823
5.869
Merhaba canm henüz almadım ama gezdim baktım bastonlardan olsun istyrm az yer tutması ve evim asansörsüz 2 kat yukarı çıkarması kolay olması açısından inceledim aklımda iki tane var birisi prego 2074 monart diğeri chicco echo twin ikisinde sürüş ve teker sıkıntısı yok gibi ama dediğim gibi henüz almadım
Biraz baktım ama hicbiryerde araba yok hep netten gösteriyorlar öyle de nasıl kapanır sürüsü nasıl göremiyorsun tabi bende hafif istiyorum iki çocuk la bide onla uğraşmayayım bi tane baktım modeli hatırlamıyorum ama 19 kilo deyince kaçtım ordan :) çok ağırlar baston tipler gene iyi 11 12 kg geliyorlar ben chicco echo twin - aire twin - kraft nitro arasında gidip geliyorum ama karar veremedim bir türlü

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 171 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları, tırnak yataklarından çıkmaya başlayacaklar. Bebeğinizin bacakları uzadı ve daha gelişmiş durumdalar. Kış aylarında, özellikle ısınmak için kuru hava kullanılan ortamlarda, kendinizi sıkışık, sıkıntılı hissedebilirsiniz. Soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığı olduğu zamanlarda da aynı şekilde kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Bebeğinizin hareket ettiğini hissetmeye başlayabilirsiniz. Ama 20 nci haftaya kadar bebeğinizin hareketlerini hissetmemeniz normaldir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
Kizlar ben casual trona twin travel sistem aldim. Cokta memnunum. Hem ikili hemde tekli kullanilabiliyor. Biraz agir ama kullanisli geldi.

htctas06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2015
172
193
Biraz baktım ama hicbiryerde araba yok hep netten gösteriyorlar öyle de nasıl kapanır sürüsü nasıl göremiyorsun tabi bende hafif istiyorum iki çocuk la bide onla uğraşmayayım bi tane baktım modeli hatırlamıyorum ama 19 kilo deyince kaçtım ordan :) çok ağırlar baston tipler gene iyi 11 12 kg geliyorlar ben chicco echo twin - aire twin - kraft nitro arasında gidip geliyorum ama karar veremedim bir türlü
Aire twin kapanınca büyük kalıyor o yüzden bakmadım kraft nitro gittiğim hiçbiyerde göremedim inceleyemedm ama oda baston oluşundan aklımda ama incelemeden İnt sipariş vermek istemiyorum

Kizlar ben casual trona twin travel sistem aldim. Cokta memnunum. Hem ikili hemde tekli kullanilabiliyor. Biraz agir ama kullanisli geldi.
O araba çok aklımdaydı ilk başta ama 2 kat yukarı çıkar indir olacak Bi araba değil maalesef asansör olmayınca birde aşağıda koyabileceğim yer yok fiyatıda yüksek biraz ama puset flnda var sanırım içinde çok sevmiştim ama baston candır diyerek ona bakıyrm :halay:

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
Bizde o işe babamız baktı. Britax-Römer B Agile Double aldık Joker’den. Oto koltuklarını da ayrı ayrı aldık. Biraz tuzlu oldu ama içime sindi :KK49::KK68:
Gule gule kullan canim. Onemli olan senin icine sinmesi. Ben oto koltugu almadim, puseti oto koltugu olarakta kullaniliyormus.

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
Aire twin kapanınca büyük kalıyor o yüzden bakmadım kraft nitro gittiğim hiçbiyerde göremedim inceleyemedm ama oda baston oluşundan aklımda ama incelemeden İnt sipariş vermek istemiyorum

O araba çok aklımdaydı ilk başta ama 2 kat yukarı çıkar indir olacak Bi araba değil maalesef asansör olmayınca birde aşağıda koyabileceğim yer yok fiyatıda yüksek biraz ama puset flnda var sanırım içinde çok sevmiştim ama baston candır diyerek ona bakıyrm :halay:
Haklisin canim yukari cikarmak herseferinde zor bide bebekler 2tane olunca. Bende almadan once cok arastirdim. Ikiz bebek sahibi olanlar bastan ikiz arabasi alanlar sonradan tekli arabada almislar, tekli araba alanlar sonradan ikiz arabasi almislar. bende tekrar tekrar araba almiim dedim. Setin icinde pusetide var ve oto koltugu olarak kullanilabilen tek onayli puset. Aslinda pahali bi araba ama hepsini hesap edince uyguna bile geliyo.

Son düzenleme:

labfaresi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
2.624
5.198
Merhaba canm henüz almadım ama gezdim baktım bastonlardan olsun istyrm az yer tutması ve evim asansörsüz 2 kat yukarı çıkarması kolay olması açısından inceledim aklımda iki tane var birisi prego 2074 monart diğeri chicco echo twin ikisinde sürüş ve teker sıkıntısı yok gibi ama dediğim gibi henüz almadım

canım baston olanlar yeni doğan için uygun mu ki?

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.548
27.097
Gunaydin kizlar.Bende buraya bayadir yazmiyordum.Bugun 14+0 olduk.Cuma gunu onlem amacli serklaj olucam.Doktor boyle uygun goruyor.Herha gi bir acilma,kanama yok ama ben onlem amacli yapiyorum dedi.
Cildi cok kuruyan var mi ? Goguslerim,sirtim,belim,gobegim heryerim kasiniyor benim.Nedendir acaba?Var mi bunu yasayaniniz?
En son kontrol 2 hafta onceydi.Birini erkek gibi goruyorum ama net birsey soylemicem dedi.Digeri icin bisey demedi.Onu da haftaya soyler heralde.Su kontrolleri. 1 aya cikmasi hic iyi olmadi.Ben cok evhamliyim.Keske 2 haftada 1 gorseydik😑

labfaresi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
2.624
5.198
Gunaydin kizlar.Bende buraya bayadir yazmiyordum.Bugun 14+0 olduk.Cuma gunu onlem amacli serklaj olucam.Doktor boyle uygun goruyor.Herha gi bir acilma,kanama yok ama ben onlem amacli yapiyorum dedi.
Cildi cok kuruyan var mi ? Goguslerim,sirtim,belim,gobegim heryerim kasiniyor benim.Nedendir acaba?Var mi bunu yasayaniniz?
En son kontrol 2 hafta onceydi.Birini erkek gibi goruyorum ama net birsey soylemicem dedi.Digeri icin bisey demedi.Onu da haftaya soyler heralde.Su kontrolleri. 1 aya cikmasi hic iyi olmadi.Ben cok evhamliyim.Keske 2 haftada 1 gorseydik😑

canım serklaj konusunu bilmiyorum ama kuruluk bende de var. bol bol su içip sürekli kremleniyorum. başka da bir yolunu bulamadım maalesef :/

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.548
27.097
canım serklaj konusunu bilmiyorum ama kuruluk bende de var. bol bol su içip sürekli kremleniyorum. başka da bir yolunu bulamadım maalesef :/

Yani bende doktoru dinliyorum artik.Yapalim dedi diye tamam dedim.Benim bulantilar hala devam ettigi icin tam randimanli su icemiyorum malesef henuz.Zorluyorum kendimi ama olmuyor.Bende krem surmeye basladi.Umarim ise yarar ama icten nemlendirmek lazim cildi.Normalde 3 litre su icerdim her gun.Birden 2 3 bardaga inince boyle oldu sanirim.

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
Merhaba canim. Seriklaj konusunu dusun istersen banada doktor yapalim demisti onlem amacli, seriklajli arkadaslarla konusmustum zormus dikkat etmek gerekiyormus. Bende herhangi bir erken dogum riskim acilmam vs olmadigi icin yaptirmadim, sorunda yasamadim cok sukur 36. Haftam doldugunda dogum yaptim. Benim doktorum bazrn hersey yolunda giderken 20. Haftalarda bebegini kaybedenler oluyormus buyuzden yapalim demisti ben risk aldim yaptirmadim, karar senin. Kasinti konusunu doktoruna soyle kan tahlili yapar karaciger enzimlerine bakar.
Ayda 1 kontrole cagirmasi ilginc ben hep 2 haftada 1gittim kontrollere 32.haftadan sonra herhafta, son haftalarda haftada 2 gun falan gittim.

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.548
27.097
Merhaba canim. Seriklaj konusunu dusun istersen banada doktor yapalim demisti onlem amacli, seriklajli arkadaslarla konusmustum zormus dikkat etmek gerekiyormus. Bende herhangi bir erken dogum riskim acilmam vs olmadigi icin yaptirmadim, sorunda yasamadim cok sukur 36. Haftam doldugunda dogum yaptim. Benim doktorum bazrn hersey yolunda giderken 20. Haftalarda bebegini kaybedenler oluyormus buyuzden yapalim demisti ben risk aldim yaptirmadim, karar senin. Kasinti konusunu doktoruna soyle kan tahlili yapar karaciger enzimlerine bakar.
Ayda 1 kontrole cagirmasi ilginc ben hep 2 haftada 1gittim kontrollere 32.haftadan sonra herhafta, son haftalarda haftada 2 gun falan gittim.

Bende hala kararsizim.Yarin mesaj atip sali gunu gitmek istiyorum gorusmek istiyorum serklaj sonrasi olabilicek komplikasyonlar vs...Arkadasima 20.hafta acilmayla yapildi ve 37 .haftaya kadar ayaga kalkmadan yatti.Doktor eve geliyordu hatta.Boyle bir durum yasama ihtimalim olur mu diyorum.Sonradan pismanlik,vicdan azabj yasamak istemiyorum da.Ama yine de bilemiyorum.mm
Soyledim 3 haftada geleyim ya da ayni duzen 2 haftada bir seklinde ama ozaman gelisme yavas olunca morali bozuluyor dedi ama 3 haftaya indiricem cunku icim rahat etmiyor.
Kan tahlili yaptirayim aynen.Zaten zamani da gelmisti.

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
Bende hala kararsizim.Yarin mesaj atip sali gunu gitmek istiyorum gorusmek istiyorum serklaj sonrasi olabilicek komplikasyonlar vs...Arkadasima 20.hafta acilmayla yapildi ve 37 .haftaya kadar ayaga kalkmadan yatti.Doktor eve geliyordu hatta.Boyle bir durum yasama ihtimalim olur mu diyorum.Sonradan pismanlik,vicdan azabj yasamak istemiyorum da.Ama yine de bilemiyorum.mm
Soyledim 3 haftada geleyim ya da ayni duzen 2 haftada bir seklinde ama ozaman gelisme yavas olunca morali bozuluyor dedi ama 3 haftaya indiricem cunku icim rahat etmiyor.
Kan tahlili yaptirayim aynen.Zaten zamani da gelmisti.
Seriklaj icin en uygun zaman 12-14. Haftalarmis. 20. Haftalarda acilma oldugunda yapilirsa okadar etkili olmuyormus bana oyle demisti doktorum. Cok zor bir karar canim, benimde kafam allak bullak oluyuyordu, bende ya acilma okursa kaybedersem pisman olurum diyordum. Cok sukur saglikla dogdular benimkiler. Insallah sende zamani geldiginde saglikla kavusursun yavrucaklara