2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
Bende hala kararsizim.Yarin mesaj atip sali gunu gitmek istiyorum gorusmek istiyorum serklaj sonrasi olabilicek komplikasyonlar vs...Arkadasima 20.hafta acilmayla yapildi ve 37 .haftaya kadar ayaga kalkmadan yatti.Doktor eve geliyordu hatta.Boyle bir durum yasama ihtimalim olur mu diyorum.Sonradan pismanlik,vicdan azabj yasamak istemiyorum da.Ama yine de bilemiyorum.mm
Soyledim 3 haftada geleyim ya da ayni duzen 2 haftada bir seklinde ama ozaman gelisme yavas olunca morali bozuluyor dedi ama 3 haftaya indiricem cunku icim rahat etmiyor.
Kan tahlili yaptirayim aynen.Zaten zamani da gelmisti.
Canim bu arada ikiz bebeklerin takibi icin mutlaka iyi tecrubeli bir doktor kontrolunde ol. Benim basladigim doktorum hakkinda hep soru isaretleri vardi aklimda, elektrigimiz tutmuyordu hep sabrettim pimpiriklik yapmiim dedim ama en sonunda 22. Haftamda dayanamadim degistirdim. Zor oluyo ilerki zamanlarda degistirmek. Sonrasinda kendisininde ikizleri olan bir doktora gittim tesadufen, cokta memnun kaldim. Demek istedigim ayda 1 cagirmasi vs daha yolun basindayken takiplerini iyi yapabilen ikizlerde tecrubeli bir doktorla devam edersen daha iyi olur. Ikizlerin cift yumurta ikizlerimi? 12. Hafta perinatolog kontrolune yonlendirdimi doktorun?

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.548
27.097
Canim bu arada ikiz bebeklerin takibi icin mutlaka iyi tecrubeli bir doktor kontrolunde ol. Benim basladigim doktorum hakkinda hep soru isaretleri vardi aklimda, elektrigimiz tutmuyordu hep sabrettim pimpiriklik yapmiim dedim ama en sonunda 22. Haftamda dayanamadim degistirdim. Zor oluyo ilerki zamanlarda degistirmek. Sonrasinda kendisininde ikizleri olan bir doktora gittim tesadufen, cokta memnun kaldim. Demek istedigim ayda 1 cagirmasi vs daha yolun basindayken takiplerini iyi yapabilen ikizlerde tecrubeli bir doktorla devam edersen daha iyi olur. Ikizlerin cift yumurta ikizlerimi? 12. Hafta perinatolog kontrolune yonlendirdimi doktorun?

Ben tedavi gorucektim.Oncesinde dogal yolla oldu.Gittigim doktor tup bebek uzmani.Hani ikiz gebelikle cokca karsilasmjs olmasi tek avuntum diyebilirim.12.haftada yonlendirmedi.Ikili test yapmadik.Onun yerine.Genetik testi y.disina gonderdik.Sonucu bekliyoruz.Cift yumurta benimkiler.Yarin mesaj atip gidip konusmak istiyorum cunku rahat,huzurlu degilim kafa olarak su anda.

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
Ben tedavi gorucektim.Oncesinde dogal yolla oldu.Gittigim doktor tup bebek uzmani.Hani ikiz gebelikle cokca karsilasmjs olmasi tek avuntum diyebilirim.12.haftada yonlendirmedi.Ikili test yapmadik.Onun yerine.Genetik testi y.disina gonderdik.Sonucu bekliyoruz.Cift yumurta benimkiler.Yarin mesaj atip gidip konusmak istiyorum cunku rahat,huzurlu degilim kafa olarak su anda.
Canim ikizlerde 12. Hafta, 22. Hafta ve 32. Haftalarda perinatolog kontrolleri oluyo. Benim tek yumurta ikizleri oldugu dusunuldugu icin 32. Hafta dogum plani icin gitmistim. Cift yumurta ikizlerinde 32. Hafta gitmeye gerek yok sanirim. Canim daha once forumda tup bebek doktoruyla devam edenler gormustum, doktorlari dogumu ben yaptiramam demislerdi. Dogum konusunu konusmayi unutma. Acil dogum olursa mesai saatleri disinda da gelicekmi vb.

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.548
27.097
Canim ikizlerde 12. Hafta, 22. Hafta ve 32. Haftalarda perinatolog kontrolleri oluyo. Benim tek yumurta ikizleri oldugu dusunuldugu icin 32. Hafta dogum plani icin gitmistim. Cift yumurta ikizlerinde 32. Hafta gitmeye gerek yok sanirim. Canim daha once forumda tup bebek doktoruyla devam edenler gormustum, doktorlari dogumu ben yaptiramam demislerdi. Dogum konusunu konusmayi unutma. Acil dogum olursa mesai saatleri disinda da gelicekmi vb.

12. Haftada yaptirmadi.Sanirim 20 de detayli yaptirticak diye dusunuyorum.Yok doktorum bizzat kendisi giriyor doguma hatta kontroldeki hemsiresiyle ama bunu da sorayim tabi.Sosyal medya adresinden de dogumhane fotograflari paylasiliyor hep.Ordan da cikarimda bulundum ama soracagim.Tum bu sorulari yazayim bir yere ben simdiden.

htctas06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2015
172
193
canım baston olanlar yeni doğan için uygun mu ki?
Bu baktıklarım doğumdan itibaren kullanımlı tam yatar sadece içi biraz dar diğerlerine göre 3,5 yaşında 16 kilo oğlumu oturttum gayet rahat sığdı tam geldi yani ikizler de 3 yaşına kadar rahat kullanılır diye düşünüyrm ztn 3 yaş 15 er kilo diyo araba içinde

zameboz

Fatıma👶🏼💕 Akif Siraç 👶🏼💕
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2017
698
926
Eczaneden mustela’nin catlak oncesi kremini aldim, ben cok memnun kaldim, zaten guzel yorumlar da okumustum; hic catlamadim. Ayrica her dus banyodan sonra bebe yagi suruyorum vucuduma nemli kaliyor; zaten cildim kurudur iyice kurulasti hamilelikten sonra... Her zaman nemli olmasina dikkat et :)
Teşekkürler ❤️❤️

zameboz

Fatıma👶🏼💕 Akif Siraç 👶🏼💕
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2017
698
926
valla ben iyiyim demeyi çok isterdim ama kötüyüm. geçen hafta ayağım kırıldı ve yatıyorum sürekli. ağrı sızı bir yandan gebelik bir yandan. çok zorlanıyorum... eşim de çalışıyor yalnızım :KK43:
Çok geçmiş olsun Allah acil şifa versın canım

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
bu arada çatlak konusu konuşulmuş. 3.aydan beri lierac kullandım ama maalesef çatlaklarım oldu. şimdide tatlı badem yağı ve sarı kantaron yağı kullanıyorum. ne kullaırsak kullanalım bazı bünyelerde illaki oluyormuş.
Canim bende lireac kullandim ama doktor ne kullanirsan kullan cildin catlamaya yatkinsa catlar demisti.

Ela_Ecem_Eylul

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2019
116
236
Kızlar bugün kontrolüm vardı.29+4 olduk.Her şey yolundaymış aradaki fark kapanmış çok şükür.Kilo ve boyları 1418+1450 gram 38 cm boyu dedi.Artık 15 günde bir kontrollere gidecekmişim.Nst için de 34.haftadan itibaren bağlanacakmışım.Doğum için de tarih vermedi 36.37 haftaya kadar gelebilsen iyi dedi.Bakalım şimdiden doğum heyecanı sardı beni :anneadayı::işsiz:

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2012
11.312
22.353
arkadaşlar ben çok ağırlaştım sanırım 1 hafta daha işe gelemeyeceğim. bu haftayı çıkartabilsem şükredicem. sizde durumlar nasıl?
Canım ben bugün Doğum iznine ayrıldım zorlamaya erke yok bence rahat değilsen ayrıl sende. Gerçi ben bu haftaya da heyet raporuyla geldim

piyonist

çokta umrumda..
Pro Üye
31 Aralık 2012
6.918
753
Canım ben bugün Doğum iznine ayrıldım zorlamaya erke yok bence rahat değilsen ayrıl sende. Gerçi ben bu haftaya da heyet raporuyla geldim
valla haftaya kesin gelmeyeceğim de çıkartabilirsem bu haftaya çıkartayım diyorum. bakalım akşam dr kontrolüm var. dr ne diyecek. hiç kalkamıyorum bugün yerimden ağrım sızım çok fazla..

Lemmy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
431
460
valla haftaya kesin gelmeyeceğim de çıkartabilirsem bu haftaya çıkartayım diyorum. bakalım akşam dr kontrolüm var. dr ne diyecek. hiç kalkamıyorum bugün yerimden ağrım sızım çok fazla..
Canim hic zorlama kendini is icin. Zaten yasal hakkinda baslamis. Allah korusun ikizlerde hep erken dogum riski var zaten.