2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

LaL

Hayallerim var benim...
Pro Üye
2 Mayıs 2008
1.407
1.713
32
evet ya, valla 30-31 biraz bunalimdi da simdi cok iyi hissediyorum yaklastikca... Ay cok sorum var:
1) Kac hafta kac gun dogum yaptiniz?
2) Kacar kilo dogdular?
3) Mama verdiniz mi?
4) Ayni anda mi emziriyorsunuz?
5) Emzik marka tavsiye, ben philips avent aldim ama daha alacagim 1 cift daha.
6) Biberon kac tane alayim?
7) Sut sagma makinesi ne kullaniyorsunuz?
1) 36+4 epiduralli normal Doğum kendi sancımla ve açılmamla
2) 3195 oğlum- 2755 kızım
3) doğar doğmaz emme refleksi için mama verdi ebeler sonra birdaha verilmedi sütüm indi emzirdim 3 gece hastanede kaldık kaybettikleri kiloyu geri aldılar, eve çıktıktan sonra mama aldım düzenli olarak günde bir kez akşamları veriyorum çünkü hiç enerjim kalmıyor
4) ikiside aynı anda acıktıysa emziriyorum değilse tek tek emiyorlar biri uyurken diğeri uyanıp emiyor genelde
5) ben hamileyken nuk almıştım, hastanede ikişer emzik daha hediye ettiler bebedor ve dodie marka.. benim bebeler nuk olanı tuttu diğerlerini tutmadılar kesinlikle
6) ben Philips avent almıştım birer tane, hastanede dodie biberon hediye ettiler onlar ilk zaman kullanışlıydı sonra yetersiz geldi Philips i de bebeler çok iyi tutamadı, mam marka aldım bu hafta onunla daha iyi içiyorlar 3er biberonumuz var ama iyi tutuyorsa bebeler 1er biberon bile yeter
7) bende mastit problemi var daha önceden de yaşadığım için hastanede reçete yazdı dr hemen çıkışta eczaneden kiraladım profesyonel büyük bir makine çift başlı, çekim gücü çok kuvvetli 5dk bile sürmüyor 240 ml süt sağılıyor.. eğer imkan varsa öyle bir makine kesinlikle doktora danışın isteyin C2188A9A-4167-45B6-B4A2-F2C8A6E65D6C.png

Allah sağ Salim bebeklerinize kavuştursun hamilelik çok zor Yani ben çok zorlanmıştım annelik daha keyifli ikiz bebek büyütmek zor olsa da düzeninizi kurduğunuzda herşey çok daha güzel 💕

blanche_ea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2014
3.927
6.908
30
1) 36+4 epiduralli normal Doğum kendi sancımla ve açılmamla
2) 3195 oğlum- 2755 kızım
3) doğar doğmaz emme refleksi için mama verdi ebeler sonra birdaha verilmedi sütüm indi emzirdim 3 gece hastanede kaldık kaybettikleri kiloyu geri aldılar, eve çıktıktan sonra mama aldım düzenli olarak günde bir kez akşamları veriyorum çünkü hiç enerjim kalmıyor
4) ikiside aynı anda acıktıysa emziriyorum değilse tek tek emiyorlar biri uyurken diğeri uyanıp emiyor genelde
5) ben hamileyken nuk almıştım, hastanede ikişer emzik daha hediye ettiler bebedor ve dodie marka.. benim bebeler nuk olanı tuttu diğerlerini tutmadılar kesinlikle
6) ben Philips avent almıştım birer tane, hastanede dodie biberon hediye ettiler onlar ilk zaman kullanışlıydı sonra yetersiz geldi Philips i de bebeler çok iyi tutamadı, mam marka aldım bu hafta onunla daha iyi içiyorlar 3er biberonumuz var ama iyi tutuyorsa bebeler 1er biberon bile yeter
7) bende mastit problemi var daha önceden de yaşadığım için hastanede reçete yazdı dr hemen çıkışta eczaneden kiraladım profesyonel büyük bir makine çift başlı, çekim gücü çok kuvvetli 5dk bile sürmüyor 240 ml süt sağılıyor.. eğer imkan varsa öyle bir makine kesinlikle doktora danışın isteyin Eki Görüntüle 2302631

Allah sağ Salim bebeklerinize kavuştursun hamilelik çok zor Yani ben çok zorlanmıştım annelik daha keyifli ikiz bebek büyütmek zor olsa da düzeninizi kurduğunuzda herşey çok daha güzel 💕
Ya masallah kilolari ne kadar iyi dogmuslar, darisi basima😇

• Beğen
Reactions: LaL

Homongolosus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2016
283
87
Kızlar doğumdan sonra vitamin ilaçlarınızı kullandınız mı. Ben kullanmadım diye hala celebesini çekiyorum dogumdan bi kac gun sonra ayak kasık kalça kemiklerim de agrilar olustu. Topallayacak derece de. Kan değerlerimde de çıktı sıkıntı. Fizik doktoruna yönlendirdi aile hekimi. Gittim. Şuan ilaç kullanıyorum, beslenmeme dikkat ediyorum, günlük yarım saat güneşin önüne çıkıyorum. Kendinizi ihmal etmeyin kızlar. Benim gebeliğim çok zor geçti aşırı ödem oluştu 20 kg aldm. Sizinkiler kolay geçer inşaallah
Benimda sezeryan yerim.iyilesmiyor.egilip kalkamiyorum.bir turlu 12 gun oldu

Yadoyal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2019
91
65
Selam kızlar 36 . Haftada sezeryan oldum Bır haftalıklar suan 2200 biri 2700 digeri dogdu Kuveze gırmedıler cok sukur Ama emmıyolar bir tanesı arada emiyor bes dk sonra bırakıyor Kucuk oldukları ıcın biberonuda bıraz zor alıyorlar Yorucu gecıyor ama cok sukur ıyıler
Amelıyata gelınce genel anestezi oldum Depend hastane kılodu cok ışımı gordu Gecrmıyor belı acıtmıyor 5tane falan kullandım ıkı gunde Bebeklerın kıyafetını ucer takım koydum yetmedı sonradan ıkıser takım evden aldık Kustular bez alırken çiş degdı derken yetmedı Ona gore kıyafet alın Üçüncü gün sancılarım gectı Dorduncu gun arbayla diserı bıle cıktım cok şükür Hiç stres yapmayın sonrası cok guzel oluyor
Suan emzırme dısında problemımız yok ıns sızınkıler cok emer bolbol sutunuz olur ☺️

Yadoyal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2019
91
65
Bu arada hıc bır gögüs ucu kremı kullanmadım ıkı saatte bır emzırmeye calısıp sutumu sagıyorum Avent gögüs kalkanı mutlaka edinin gercekten ise yarıyor yara olmadı Normalde ılk gunler makıneyle sagmayı onermıyolar yara olur dıye ama ben hep sagdım gögüs kalkanı sayesınde cok sukur yara olmadı

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.539
27.076
Selam kızlar 36 . Haftada sezeryan oldum Bır haftalıklar suan 2200 biri 2700 digeri dogdu Kuveze gırmedıler cok sukur Ama emmıyolar bir tanesı arada emiyor bes dk sonra bırakıyor Kucuk oldukları ıcın biberonuda bıraz zor alıyorlar Yorucu gecıyor ama cok sukur ıyıler
Amelıyata gelınce genel anestezi oldum Depend hastane kılodu cok ışımı gordu Gecrmıyor belı acıtmıyor 5tane falan kullandım ıkı gunde Bebeklerın kıyafetını ucer takım koydum yetmedı sonradan ıkıser takım evden aldık Kustular bez alırken çiş degdı derken yetmedı Ona gore kıyafet alın Üçüncü gün sancılarım gectı Dorduncu gun arbayla diserı bıle cıktım cok şükür Hiç stres yapmayın sonrası cok guzel oluyor
Suan emzırme dısında problemımız yok ıns sızınkıler cok emer bolbol sutunuz olur ☺

Bebislerin hayirli olsun canim.Guzel kiloda da dogmuslar masallah,kuvoze degirmemisler.Darisi basimiza insallah🙏

Ljdsbk

Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2018
896
530
Bu arada hıc bır gögüs ucu kremı kullanmadım ıkı saatte bır emzırmeye calısıp sutumu sagıyorum Avent gögüs kalkanı mutlaka edinin gercekten ise yarıyor yara olmadı Normalde ılk gunler makıneyle sagmayı onermıyolar yara olur dıye ama ben hep sagdım gögüs kalkanı sayesınde cok sukur yara olmadı
Canım hayırlı uğurlu olsun tavsiyelerini paylaşman cok iyi oldu bende ona göre önlem alcam teşekkürler sağlıkla büyüt bebeklerini darısı bizlerin başına bu arada mama kullandın mı

Ikiz56

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2018
392
483
26
Suan emzırme dısında problemımız yok ıns sızınkıler cok emer bolbol sutunuz olur ☺
Hayırlı olsun canm maşallah

blanche_ea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2014
3.927
6.908
30
Kizlar selam, persembe doktor kontrolum vardi, doktorum 38+0’da israrci; oglumda biraz sanci cikti nst’de dayanabilirler mi bilmiyorum ama bekleyecegim ben de doktorun dedigi gibi.
Doktora soyledim, hic ikizlerde 38’i bulani duymadim diye ama benim hastalarim hep 37’yi gecirdiler diyor :) Bakalim kismet...

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.539
27.076
Kizlar selam, persembe doktor kontrolum vardi, doktorum 38+0’da israrci; oglumda biraz sanci cikti nst’de dayanabilirler mi bilmiyorum ama bekleyecegim ben de doktorun dedigi gibi.
Doktora soyledim, hic ikizlerde 38’i bulani duymadim diye ama benim hastalarim hep 37’yi gecirdiler diyor :) Bakalim kismet...

Instagramda guzellikhemsiresi diye biri vardi.38+0 oldugunda gobek atma videosu paylasmisti hem de 1.55 mi 1 .60 mi boyu neydi.Hatta 39+4 okudum gecen gun.Var yani bulan 38 i gecen hatta.Saglikli dogsunlar da hepsi buyuyolar diye dusunuyorum.Su tlc deki beşizleri izliyorum hep.500-600 ar gram dogdular.Toraman gibiler cok tatlilar😊

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.539
27.076

Boyle tavsiyelerinizi paylasirsaniz cok seviniriz🙏 en azindan ilk gunlerdeki saskinlikla neler yapmaliyiz neler yapmamaliyiz kulagimiza kupe olur.

Homongolosus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2016
283
87
Oncelikle gecmis olsun binerin vermeyin kasik yada silinga ile besleyin uyanmazlarsa ten gemasi kyrun elinize bir kac damla sut damlatin bebegin damaklarini ovun ben bir tanesini oyle kurtardim sadece anne sutu veriyorum.ikisinede

Homongolosus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2016
283
87
Boyle tavsiyelerinizi paylasirsaniz cok seviniriz🙏 en azindan ilk gunlerdeki saskinlikla neler yapmaliyiz neler yapmamaliyiz kulagimiza kupe olur.
Hayir ilk gunler kesinlille sagim yapilmamali cunku kolostrum (sari sut)cicugun antibiyotigidir ve sagma makinesinde ozelligini kaybeder en kotu.elle sagim.yapilmali gogus kalka ina gerek yok onemli olan dogru emzirme pozisyonudur dogru pozusyon bulunursa gogus yara olmuyor

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.539
27.076
Hayir ilk gunler kesinlille sagim yapilmamali cunku kolostrum (sari sut)cicugun antibiyotigidir ve sagma makinesinde ozelligini kaybeder en kotu.elle sagim.yapilmali gogus kalka ina gerek yok onemli olan dogru emzirme pozisyonudur dogru pozusyon bulunursa gogus yara olmuyor

Ben yine hemen sagma makinasi alayim,bebekler kuvoze.girseler de sagip durayim diyodum.Bir de masaj videolari izledim.Gogus masaji.Ise yariyor mu ki acaba ?
Okudugum tum emzirme bilgilendirmelerinde en onemli seyin bebegin dogru pozisyonla emmesi gerektigini soyluyor.Insallah hemsireler yardimci olur yoksa nerden bilicem