2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.539
27.076
Kızlar yazacaklarım size moral olsun, 30+6 da tek yumurta ikizlerim doğdu. Biri 1300gr diğeri 900 grdı hiç yüzlerini bile görmeden acilen küveze alındılar, çok sıkıntılı 35 gün geçirdiler bi kaç kez solunumları durdu, dolaşımları zayıftı, komple kanları değişti, mama destekli beslendiler hep, ( ozaman 20 aylık olan diğer oğlumdan fırsat bulamadığım için emziremedim) 5 aylıkken ek gıdaya geçtim şuan 15 aylıklar tosun oldular küvezden çıkarken doktor gelişimlerini takip edicez nörolojik olarak geriden gelebilirler demişti şimdi yürüyorlar hatta duvarlara tırmanıyorlar 🙈 herhangi bir geri durum yok, kiloları da gayet iyi, bunları anlattım ki erken doğdu, kilosu az diye üzülmeyin daha çabuk büyüyorlar

Şükürler olsun.🙏🙏 Boyle okudukca icim nasil rahatliyor.Diyorum nasipse bizimkiler de nasipse boyle buyucek.👶👶🧡🧡

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.539
27.076
Hadi ya... Hastane tipiyle mi? Dusuk devirde deneyin, lansinoh krem alin onu surun; bende hic yara olmadi boylelikle merak etmeyin sutunuz gelir; benim de oyleydi 1 cc bile cikaramamisyim ilk 2 gun birkac gun sonrasinda bir oturusta 50 cc cikarmistim aimdi 170-180; sagmaya devam edin gelmese de uyariliyor cunku gogusler.

Aynen hastane tipiyle mahvoldu.kestik zaten su an icim sagmayi.Lansinoh bir ise yaramadi bende.Garmasan+ e vitamini kapsulu karistirip suruyorum emzirdikten sonra.Bugun 3. Gun.Benim de insallah baslar artik sutum cikmaya.2 -3 saatte bir mama takviyesi de yapildigindan ac kalmiyor en azindan ama sanki bugun biraz sarardi gibi.Doktor kontrole gelicek bilgi vericek.Insallah olmaz ya da az sarilikla atlatiriz.

_Gulnihal_

Küpü al dedin aldım, içine su koy demedin ki
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
12.071
37.884
Aynen hastane tipiyle mahvoldu.kestik zaten su an icim sagmayi.Lansinoh bir ise yaramadi bende.Garmasan+ e vitamini kapsulu karistirip suruyorum emzirdikten sonra.Bugun 3. Gun.Benim de insallah baslar artik sutum cikmaya.2 -3 saatte bir mama takviyesi de yapildigindan ac kalmiyor en azindan ama sanki bugun biraz sarardi gibi.Doktor kontrole gelicek bilgi vericek.Insallah olmaz ya da az sarilikla atlatiriz.
İnşaallah. merak etmeyin mama yedikçe geçer sarılığı. Allah kolaylık versin 😊

blanche_ea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2014
3.927
6.908
30
Canim bol kaka yapiyorsa sarilik olmaz, mama siz 2 saatte bir 30 cc verin 3 saat beklemeyin tavsiyem ne kadar cok mama o kadar kaka, boylece sarilik olmaz. Bizimkiler olmadi mesela sarilik... hep 2 saatte bir 30 cc mama verdik

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.539
27.076
Bugun 5.gunumuz.kuvozdeki bebe cok sukur iyi.Aramiza katilmasina az kaldi.Evdeki ise napicagimizi bilniyoruz.Meme ve mama icin uyandiriyoruz sonra tekrardan uyumasi 4saati buluyor.2 gecedir durum bu.Meme keyfi yapiyor.Simdilik yapsin da haftaya obur bebegim gelince nolucak 🤷‍♀️

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
12.071
37.884
Bugun 5.gunumuz.kuvozdeki bebe cok sukur iyi.Aramiza katilmasina az kaldi.Evdeki ise napicagimizi bilniyoruz.Meme ve mama icin uyandiriyoruz sonra tekrardan uyumasi 4saati buluyor.2 gecedir durum bu.Meme keyfi yapiyor.Simdilik yapsin da haftaya obur bebegim gelince nolucak 🤷‍♀️
İnşaallah zamanla düzene girer

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
12.071
37.884
Arkadaşlar kuvozde nasıl besleniyor bebekler? Anne mi emziriyor yoksa mama mi veriyorlar. 🙄

Dykdyk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2016
2.553
2.410
30
Arkadaşlar kuvozde nasıl besleniyor bebekler? Anne mi emziriyor yoksa mama mi veriyorlar. 🙄
Günde 2 kere emziriyordum ben saat 13.00 ceç15:00 de onun doşındada evde sütleri sağıp veriyordum hastaneye. Ama her ihtimale karşı mamada almıştım verilmedi hiç

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
12.071
37.884
Günde 2 kere emziriyordum ben saat 13.00 ceç15:00 de onun doşındada evde sütleri sağıp veriyordum hastaneye. Ama her ihtimale karşı mamada almıştım verilmedi hiç
Çok Teşekkür ederim biraz az gibi geldi çocuk acikmaz mi sağılan süt ne kadar gider 😣😣 gözümde büyüyor Allah'ım kolaylık versin hepimize 🤲🤲

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.539
27.076

Bebegin durumuyla alakali bence.Bizim bebek kilo olarak zayif oldugu icin serum veriyolar sali gunu dogdugundan beri.Su son 2 gundur de mama denemesi yapiyorlarmis.Mamaya tepkisi nedir,aliyor mu diye.Beni emzirmeye cagirmadilar ve cagirmadan da taburcu edicekler sanirim haftaya.

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
12.071
37.884
Bebegin durumuyla alakali bence.Bizim bebek kilo olarak zayif oldugu icin serum veriyolar sali gunu dogdugundan beri.Su son 2 gundur de mama denemesi yapiyorlarmis.Mamaya tepkisi nedir,aliyor mu diye.Beni emzirmeye cagirmadilar ve cagirmadan da taburcu edicekler sanirim haftaya.
Rabbim sağlıkla kavuştursun yavrunuza 🥰🥰