2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

_Gulnihal_

Küpü al dedin aldım, içine su koy demedin ki
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
12.172
38.231
Ama emzik cene kaslari ,emme refleksi icin onemli demisti bizim yogun bakim hemsireleri.Hatta yoguna girmeyen bebegim meme ucunu alamazken ,kuvoze giren minik pirana gibi kapti meme ucunu.Yine de bir bildikleri vardir tabi vermemekle.
Belki de çok küçük oldukları içindir bilemiyorum ki yarın sorarım inşaallah. Bir gecseydi şu günler hayırlısıyla..

jessmike

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
323
239
Kızlar merhaba perşembe günü bende doğum yaptım, 35+5 2070 ve 2250 kg doğdular 2.gün solunum sıkıntısı ile kuvöze girdiler Testler vs yapılacak bugun öğrenecegiz durumlarını.
Çok üzüldük herşey iyi derken şimdi eve eli boş döneceğiz 😢

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
12.172
38.231
Kızlar merhaba perşembe günü bende doğum yaptım, 35+5 2070 ve 2250 kg doğdular 2.gün solunum sıkıntısı ile kuvöze girdiler Testler vs yapılacak bugun öğrenecegiz durumlarını.
Gözün aydın yaşları uzun olsun inşaallah 💞
Üzülmeyin kiloları iyi. Solunum desteği 1 yada 2 gün de verilebilir. İkizlerin çoğunda yaşanıyor bu durum..

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
12.172
38.231
Nasilsin gulnihal? Bebisler nasillar ?
İyi olmaya çalışıyorum. 💞 Bebisler iyi elhamdülillah şimdilik sorun yok. Emme refleksleri yok. Burundan besliyorlar. Uyuyorlar genelde. Hergun gidiyorum hastaneye. Hastanede kalma durumu aklimi kurcaliyor ben yokken evdeki kızım çok üzülüyor yemek yemiyor. Bir yanım hastanede bir yanım burda çok bunaldım hastaneye gitmek çok yıpratıcı tek güzel yani bebeklerimi görmek ❤️

Acaba kaç gün kuvozde kalırlar diye sürekli kk nin eski konularına bakıyorum kiminki kaç gün kalmış diye.. çok bunaldım.

Altibirlik61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
3.967
7.208
32
Merhaba kızlar ben doğum yaptım bebekler mememi emmiyor sarılık çıktı Dr saat başı mama ver dedi ben bunları nasıl alıştırıcam süt pompası al diyorlar sağmak için siz napıyorsunjz aldınız mı
Ayyy kuzumm bnm kac haftalik dogurdunki sen ya.. Oncekikle Allah anali babali saglikli buyutmeyi nasip etsin🙏🏻 Bak bi method var bebek memeden uzaklasmasin ve onu alsin diye emzirme destek sistemi diye bir sey var.. EDS ona bakabilirmisiniz? Onunla anne memesine de alisiyor cocuk normalde oipetten cekiyor ama bir sistem yardimiyla anne gogsunden aliyordu yanlis hatirlamiyorsam.. ne olur haberlerinizi bizede verin, cok guzel gunler diliyorum🙏🏻🙏🏻

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.548
27.097
İyi olmaya çalışıyorum. 💞 Bebisler iyi elhamdülillah şimdilik sorun yok. Emme refleksleri yok. Burundan besliyorlar. Uyuyorlar genelde. Hergun gidiyorum hastaneye. Hastanede kalma durumu aklimi kurcaliyor ben yokken evdeki kızım çok üzülüyor yemek yemiyor. Bir yanım hastanede bir yanım burda çok bunaldım hastaneye gitmek çok yıpratıcı tek güzel yani bebeklerimi görmek ❤️

Acaba kaç gün kuvozde kalırlar diye sürekli kk nin eski konularına bakıyorum kiminki kaç gün kalmış diye.. çok bunaldım.
Kilolari 1600 demistin.Kilo olarak masallah iyiler.Biraz vakit var kalirlar.Bence bu sureci senin evde gecirmen daha iyi.Bol bol sut sag gotur.Ele avuca.gelene kadar kalmalari cok daha iyi.Uzulme hic.

jessmike

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
323
239
Gözün aydın yaşları uzun olsun inşaallah 💞
Üzülmeyin kiloları iyi. Solunum desteği 1 yada 2 gün de verilebilir. İkizlerin çoğunda yaşanıyor bu durum..
Teşekkür ederim fototerapi de alıyorlar.. enfeksiyon varmı yokmu bakılacak ona göre bir tedavi uygulanacak..
Siz ne durumdasınız? Allah şifa versin hepimize.

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
12.172
38.231
Kilolari 1600 demistin.Kilo olarak masallah iyiler.Biraz vakit var kalirlar.Bence bu sureci senin evde gecirmen daha iyi.Bol bol sut sag gotur.Ele avuca.gelene kadar kalmalari cok daha iyi.Uzulme hic.
Evet ama biri 1500 e diğeri 1400 e düşmüş inşaallah şimdi kilo alırlar artık ❤️ şimdi hastaneden geliyorum. Süt verdim emzirmeye çalıştım almadılar birinin gözünde enfeksiyon oluşmuş galiba akıntı vardı. Ama genel olarak iyi gibiler çok şükür 🤲 inşaallah kalmama gerek kalmaz ben istemiyorum ama mecbur derlerse yapacak şey yok.🙄
Teşekkür ederim fototerapi de alıyorlar.. enfeksiyon varmı yokmu bakılacak ona göre bir tedavi uygulanacak..
Siz ne durumdasınız? Allah şifa versin hepimize.
Amin canım. Ben de hastaneden geliyorum. Süt verdim emzirmeye çalıştım almadılar. Bileklerinde ki alet otup duruyor yüreğim hop hop hemşire bişi yok desede o aletin kırmızı yanıp ötmesi beni korkuttu.

jessmike

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
323
239
Evet ama biri 1500 e diğeri 1400 e düşmüş inşaallah şimdi kilo alırlar artık ❤️ şimdi hastaneden geliyorum. Süt verdim emzirmeye çalıştım almadılar birinin gözünde enfeksiyon oluşmuş galiba akıntı vardı. Ama genel olarak iyi gibiler çok şükür 🤲 inşaallah kalmama gerek kalmaz ben istemiyorum ama mecbur derlerse yapacak şey yok.🙄

Amin canım. Ben de hastaneden geliyorum. Süt verdim emzirmeye çalıştım almadılar. Bileklerinde ki alet otup duruyor yüreğim hop hop hemşire bişi yok desede o aletin kırmızı yanıp ötmesi beni korkuttu.

Bizde süt sağıp götürecegiz, canını sıkma mamayla da bebekler büyüyor bide bizimkiler ikiz mutlaka mama takviyesi lazım. Bizimkilere de veriyorlar yapacak birşey yok.
Sıkma canını cok fazla takılacak şey var o ortamda insanın yüreği götürmüyor ama yinede oradan guvenlisi yok.

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
12.172
38.231
Bizde süt sağıp götürecegiz, canını sıkma mamayla da bebekler büyüyor bide bizimkiler ikiz mutlaka mama takviyesi lazım. Bizimkilere de veriyorlar yapacak birşey yok.
Sıkma canını cok fazla takılacak şey var o ortamda insanın yüreği götürmüyor ama yinede oradan guvenlisi yok.
Evet içimizi rahatlatan tek şey de bu galiba. Şu an biz onlar kadar iyi bakamayız... Sanki bir ruyadayim..

Tuana 1892

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
626
1.263
38
Kizlar hepinize iyi aksamlar. Bende bi ikiz annesi olarak soruyorum. Sut sagma makinesi aldinizmi. Dogmadan alayim mi almayimmi cok kararsiz kaldim. Hangi marka aldiniz aldıysanız

Altibirlik61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
3.967
7.208
32
Sakinnn endiselenme annesii babasi sen merak etme haftan guzel masallah daha erken doguranlrda var kuzenim 34te ikiz dogurdu objnkide kuvoze girdi senin gibi skmdi bi bucuk yasindalar... moral olsun diyede demuyorum.. gonluni rahat ett doktorundan kotu bi haber almadigin surece ve bu arecte senin iyi olman herkes icin en guzeli annesi ve ben iniyorum hersey yolunda gidecek