2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Altibirlik61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
3.967
7.208
32
Yeni doğum yapan tüm arkadaşlar, hayırlı olsun Rabbim yavrularınızı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Herkes doğurmuş maşallah. Biz de 5 aylık olduk dün. ne zor günlerdi o ilk aylar diyorum ama zaman geçiyor yavrucaklar büyüyor. Rabbim yardımcımız olsun
Ya size birsey sormaliyim bebekleri nasil uyuytuyorsuniz baslardan bu yana.. iki bebek olunca bende cok merak ediorum, hamak ve otomatik titresimli salincaklar oluyor ya .. alinsami? Biriyle ugrasirken digeri en azindan durur.. yada ne yaptiniz yaoiosunuz bana anlatirmisjnizzzzz

jessmike

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
323
239
Sakinnn endiselenme annesii babasi sen merak etme haftan guzel masallah daha erken doguranlrda var kuzenim 34te ikiz dogurdu objnkide kuvoze girdi senin gibi skmdi bi bucuk yasindalar... moral olsun diyede demuyorum.. gonluni rahat ett doktorundan kotu bi haber almadigin surece ve bu arecte senin iyi olman herkes icin en guzeli annesi ve ben iniyorum hersey yolunda gidecek
Çook teşekkür ederim inşallah kısa sürede toparlayıp çıkarlar. Sanada sağlıklı hamilelikler diliyorum bol bol dinlen minimum 36. Haftaya kadar da doğurma.

Altibirlik61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
3.967
7.208
32
Çook teşekkür ederim inşallah kısa sürede toparlayıp çıkarlar. Sanada sağlıklı hamilelikler diliyorum bol bol dinlen minimum 36. Haftaya kadar da doğurma.
Yaaa keskeeee ahh ahhh gonul isterr ama ne bilim bu karinda cocuklar hapur hupur... ya beslenseler keske guzelce.. seker yukleme yaptirmismiydi doktorunuz? Birde hersey gayet normal giderken mi sancilandiniz nasil oldu?

blanche_ea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2014
3.927
6.908
30
Kizlar hepinize iyi aksamlar. Bende bi ikiz annesi olarak soruyorum. Sut sagma makinesi aldinizmi. Dogmadan alayim mi almayimmi cok kararsiz kaldim. Hangi marka aldiniz aldıysanız
Bence evde duracaksan genel olarak ilk zamanlar icin medela kiralik hastane tipi cok cok iyi; ama yaninda tasiyacaksan philips avent ben cok memnun kaldim hem pille hem elektrikle calisiyor her yerde sagabilirain

jessmike

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
323
239
Yaaa keskeeee ahh ahhh gonul isterr ama ne bilim bu karinda cocuklar hapur hupur... ya beslenseler keske guzelce.. seker yukleme yaptirmismiydi doktorunuz? Birde hersey gayet normal giderken mi sancilandiniz nasil oldu?
Hayır yaptırmadım ben seker yükleme,doktor verdi tarihi nerdeyse 36 demişti bilmiyorum belkide biraz daha beklenebilirdi.. belkide birkaç günde geçse değişen bişey olmazdı ooff bilmiyorum neyse olan oldu :)

Altibirlik61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
3.967
7.208
32
Kizlaaaaarrr sizde ikiz annesi adayi hicbir fikriniz yokmu. Biriniz cevap verseniz bari. Sut sagma makinesi aldinizmi alcakmisiniz
Aldim bende ama dogurmadigim icin bilgi vermek istemedim. Yeni gordum esasen mamajoonun aldim ikili olanini awentten daha ii cektigini gordum denedim kolumda.. aldim gitti ☺️

gold-heart

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
1.809
5.827
Kizlaaaaarrr sizde ikiz annesi adayi hicbir fikriniz yokmu. Biriniz cevap verseniz bari. Sut sagma makinesi aldinizmi alcakmisiniz
Merhaba cnm 36 haftalik dogdular bnm ikizler simdi 4 aylik oldular şükür ben almamıştım ama doğum yaptığım gün almak zorunda kaldım hem sütüm gelmedi hem bebekler ememedi o yüzden aldım llansinoh aldım hala kullanıyorum gündüz emiyorlar ama geceleri sagip veriyorum memnunum makinadan güzel çekiyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 177 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Tuana 1892

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
626
1.263
38
Merhaba cnm 36 haftalik dogdular bnm ikizler simdi 4 aylik oldular şükür ben almamıştım ama doğum yaptığım gün almak zorunda kaldım hem sütüm gelmedi hem bebekler ememedi o yüzden aldım llansinoh aldım hala kullanıyorum gündüz emiyorlar ama geceleri sagip veriyorum memnunum makinadan güzel çekiyor
Tesekkur ederim cevabin icin canim. Ins bende o haftalari bulabilirim

Ikiz56

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2018
392
483
26
Ya size birsey sormaliyim bebekleri nasil uyuytuyorsuniz baslardan bu yana.. iki bebek olunca bende cok merak ediorum, hamak ve otomatik titresimli salincaklar oluyor ya .. alinsami? Biriyle ugrasirken digeri en azindan durur.. yada ne yaptiniz yaoiosunuz bana anlatirmisjnizzzzz
Ilk başta aynı beşikte yatırdım 2 aya kadar ve sallamaya alıştırmadım kesinlikle. kendi odalarına geçirmedim daha benim odam da uyuyorlar. Nasıl alıştırırsanız öyle devam eder. Emzik tutuyo benimkiler o şekilde duruyolar.

88lagertha88

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2019
226
155
Doğum yapan arkadaşlarım yardımcı olabilir misiniz 16'sında kontrolüm vardı 30 haftadayız herşey güzel ilerliyor kızım 1450 bir hafta önde, oglum 4 gün önde 1380 gr çıktı. Ultrason sonuçları değişkenlik gösteriyor tabi. Benim aklıma takılan dr bu hafta, 32 hafta ve 34 hafta da ciğer geliştirici iğne verdi 3 defa iki doz şeklinde. Genelde okuduklarımdan iki kere olmuş bazı arkadaşlar ya da son haftalarda. Bu şekilde olan var mı acaba?? Bu arada dr çok temkinli ikinci tüp bebek denemem de oldu serklaj da oldum erken doğum riskim olmadı şimdiye dek inşallah olmaz 36, 37 sağlıkla görürüz bekleyenler olarak hepimiz :dua::dua:

Altibirlik61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
3.967
7.208
32
Doğum yapan arkadaşlarım yardımcı olabilir misiniz 16'sında kontrolüm vardı 30 haftadayız herşey güzel ilerliyor kızım 1450 bir hafta önde, oglum 4 gün önde 1380 gr çıktı. Ultrason sonuçları değişkenlik gösteriyor tabi. Benim aklıma takılan dr bu hafta, 32 hafta ve 34 hafta da ciğer geliştirici iğne verdi 3 defa iki doz şeklinde. Genelde okuduklarımdan iki kere olmuş bazı arkadaşlar ya da son haftalarda. Bu şekilde olan var mı acaba?? Bu arada dr çok temkinli ikinci tüp bebek denemem de oldu serklaj da oldum erken doğum riskim olmadı şimdiye dek inşallah olmaz 36, 37 sağlıkla görürüz bekleyenler olarak hepimiz :dua::dua:
Allah yardimcin olsunnn.. bende burda okuduklarimla bilgilenmeye calisiyorum.. haftam size gore az sizi takip ediyorum bende.. umarim birisi sorunuzu yanitlar bizde duruma karsi nasil surec oluyormus onu gorme sansi buluruz... Allah yardimciniz olsun🙏🏻🙏🏻

88lagertha88

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2019
226
155
Allah yardimcin olsunnn.. bende burda okuduklarimla bilgilenmeye calisiyorum.. haftam size gore az sizi takip ediyorum bende.. umarim birisi sorunuzu yanitlar bizde duruma karsi nasil surec oluyormus onu gorme sansi buluruz... Allah yardimciniz olsun🙏🏻🙏🏻
Allahım her birimize yardım etsin :dua: Hepimizin süreci farklı tabi ama tecrübeli arkadaşların doğum öncesi ve doğum sonrası paylaşımlarını sürekli takip ediyorum bende. Birbirimize destek olduğumuz, yol gösterdiğimiz ve dua ettiğimiz için mutluyum :KK68: