2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Saryamarya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.616
Evet, çok şükür ikizlerime kavuştum cumartesi günü ☺ harika bir duyguymuş, hepinize tek tek nasip olsun inşallah en güzel şekilde ☺ benim tek yumurta ikizleri ydi ama bir bebeğin kordonu üç değil iki damarlıydı bu yüzden biri 2700 biri 2020 gr doğdu. Spinal anestezi ile oldu doğumum. İğnenin dayanılmayacak bir acısı yok hanımlar gözünüz korkmasın. Sezeryan yerini yapıştırma yaptılar, şu an su geçirmez bant ile duruyorum. Eve gelir gelmez duş aldım, sütüm insin diye. Bu arada sezeryan doğum olunca süt hemen gelmiyor derler fakat benim doğum esnasında sızlamaya başladı, odaya geldiğimizde o ilk sütü verebildim bebeklere. Bugün 5 gün oluyor, adamakıllı bugün geldi sütüm. O da aklınızda olsun. Hemen inmiyor, duş ve su içmek iyi geliyor. Onun dışında sezeryan n yeri ağrıyor epey ama biz ikiz anneleri olarak zorluklara alışığız. Rahim hacminin üstünde büyüdüğü için toparlanması zaman alıyormuş, o yüzden ağrı ve titreme yaşadım. Bir gün sonrasında taburcu olduk. Şimdi, en son hangisini emzirmiştim hangisi manayı bitirmişti telaşıyla geçiyor günler ama bunca bekleyişe değdi. Sizlerden de iyi haberler dileğimle ☺🙏
Ay maşallah kuzulara da sana da. Ne güzel anlatmışsın. Darısı sağlıkla bize inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2019

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ela_Ecem_Eylul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
85
Bugün kontrolümüz vardı biri 1790 diğeri 1720 olmuş gayet iyi bebekler dedi. Çok şükür
Maşallah canım.Aynı haftadayız.😊inşallah hep böyle iyi gider 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.853

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Morasigi

🙏🤰🙏💕🎈👶👶
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.321
Evet, çok şükür ikizlerime kavuştum cumartesi günü ☺ harika bir duyguymuş, hepinize tek tek nasip olsun inşallah en güzel şekilde ☺ benim tek yumurta ikizleri ydi ama bir bebeğin kordonu üç değil iki damarlıydı bu yüzden biri 2700 biri 2020 gr doğdu. Spinal anestezi ile oldu doğumum. İğnenin dayanılmayacak bir acısı yok hanımlar gözünüz korkmasın. Sezeryan yerini yapıştırma yaptılar, şu an su geçirmez bant ile duruyorum. Eve gelir gelmez duş aldım, sütüm insin diye. Bu arada sezeryan doğum olunca süt hemen gelmiyor derler fakat benim doğum esnasında sızlamaya başladı, odaya geldiğimizde o ilk sütü verebildim bebeklere. Bugün 5 gün oluyor, adamakıllı bugün geldi sütüm. O da aklınızda olsun. Hemen inmiyor, duş ve su içmek iyi geliyor. Onun dışında sezeryan n yeri ağrıyor epey ama biz ikiz anneleri olarak zorluklara alışığız. Rahim hacminin üstünde büyüdüğü için toparlanması zaman alıyormuş, o yüzden ağrı ve titreme yaşadım. Bir gün sonrasında taburcu olduk. Şimdi, en son hangisini emzirmiştim hangisi manayı bitirmişti telaşıyla geçiyor günler ama bunca bekleyişe değdi. Sizlerden de iyi haberler dileğimle ☺🙏
Gozun aydin masallah canim iyi olmaniza sevindm agzina saglk bizleri bilgilendirdin🙏❤ benimde oyle canim detyli usgde cikmsti bir bebegimin gobek kordonunda atar damar eksk yakndn takp ediyo doktorm gelismi daha geri olurms kilosu🙄 bska bi sorun cikmadi bu dan dolayi dimi? masallah iyi dogms bebeklern cok sevibdm💕

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Morasigi

🙏🤰🙏💕🎈👶👶
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.321

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Morasigi

🙏🤰🙏💕🎈👶👶
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.321
20+5 e randevumu aldim nasipse bende canim.Cok tesekkurler 🙏🙏🙏
Drum tarihi soleyp beni yonlendrmsti zatn blgim yoktu tarih konusnda ozamanlar😊 ileri tarih olursa foto alma konusnda iyi olur daha net belli olur bebisin yuzu ama ikizde zatn foto almak hayal gibi oldugundan bizde durum degismez😀 hadi bakalim inss guzel haberler alirsn iyi gecer canim🙏❤

cezayirmeneksesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
75
Gozun aydin masallah canim iyi olmaniza sevindm agzina saglk bizleri bilgilendirdin🙏❤ benimde oyle canim detyli usgde cikmsti bir bebegimin gobek kordonunda atar damar eksk yakndn takp ediyo doktorm gelismi daha geri olurms kilosu🙄 bska bi sorun cikmadi bu dan dolayi dimi? masallah iyi dogms bebeklern cok sevibdm💕
Hiçbir sorun olmadı, kilosu düşük ama sağlığı önemli olan. Hatta şu an o tek damar la doğan bebeğim daha aç 😄

Epsilons

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
32
Yuksek cikms canim ins diger testten guzel sonuclar alirsin😉
Evet yüksek çıktı canım ama şöyle bir durum oldu. Doktorla görüştüm. Bende direk parmaktan iğneyle kan alıp cihaza taktılar dedim. Damardan kan alınıp yapılması daha sağlıklı olur dedi. Bir de önceki gün baya meyve yemiştim acaba o da etkilemiş midir demiyor değilim :halay:Cumartesi bir test daha yaptıracağız bakalım.:110:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-09-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt