2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Turkuazvesari

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.285
Evet, çok şükür ikizlerime kavuştum cumartesi günü ☺ harika bir duyguymuş, hepinize tek tek nasip olsun inşallah en güzel şekilde ☺ benim tek yumurta ikizleri ydi ama bir bebeğin kordonu üç değil iki damarlıydı bu yüzden biri 2700 biri 2020 gr doğdu. Spinal anestezi ile oldu doğumum. İğnenin dayanılmayacak bir acısı yok hanımlar gözünüz korkmasın. Sezeryan yerini yapıştırma yaptılar, şu an su geçirmez bant ile duruyorum. Eve gelir gelmez duş aldım, sütüm insin diye. Bu arada sezeryan doğum olunca süt hemen gelmiyor derler fakat benim doğum esnasında sızlamaya başladı, odaya geldiğimizde o ilk sütü verebildim bebeklere. Bugün 5 gün oluyor, adamakıllı bugün geldi sütüm. O da aklınızda olsun. Hemen inmiyor, duş ve su içmek iyi geliyor. Onun dışında sezeryan n yeri ağrıyor epey ama biz ikiz anneleri olarak zorluklara alışığız. Rahim hacminin üstünde büyüdüğü için toparlanması zaman alıyormuş, o yüzden ağrı ve titreme yaşadım. Bir gün sonrasında taburcu olduk. Şimdi, en son hangisini emzirmiştim hangisi manayı bitirmişti telaşıyla geçiyor günler ama bunca bekleyişe değdi. Sizlerden de iyi haberler dileğimle ☺🙏
Tebrik ederim, ne mutlu size. Ben de ikizlerimi 3 gün sonra sezeryanla dünyaya getireceğim. Çok heyecanlıyım :)

htctas06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
193
Evet, çok şükür ikizlerime kavuştum cumartesi günü ☺ harika bir duyguymuş, hepinize tek tek nasip olsun inşallah en güzel şekilde ☺ benim tek yumurta ikizleri ydi ama bir bebeğin kordonu üç değil iki damarlıydı bu yüzden biri 2700 biri 2020 gr doğdu. Spinal anestezi ile oldu doğumum. İğnenin dayanılmayacak bir acısı yok hanımlar gözünüz korkmasın. Sezeryan yerini yapıştırma yaptılar, şu an su geçirmez bant ile duruyorum. Eve gelir gelmez duş aldım, sütüm insin diye. Bu arada sezeryan doğum olunca süt hemen gelmiyor derler fakat benim doğum esnasında sızlamaya başladı, odaya geldiğimizde o ilk sütü verebildim bebeklere. Bugün 5 gün oluyor, adamakıllı bugün geldi sütüm. O da aklınızda olsun. Hemen inmiyor, duş ve su içmek iyi geliyor. Onun dışında sezeryan n yeri ağrıyor epey ama biz ikiz anneleri olarak zorluklara alışığız. Rahim hacminin üstünde büyüdüğü için toparlanması zaman alıyormuş, o yüzden ağrı ve titreme yaşadım. Bir gün sonrasında taburcu olduk. Şimdi, en son hangisini emzirmiştim hangisi manayı bitirmişti telaşıyla geçiyor günler ama bunca bekleyişe değdi. Sizlerden de iyi haberler dileğimle ☺🙏
Gözün aydın canm darısı başımıza sıkıntısız Bi şekilde inş en korktuğum emzirmek süt gelmezse memeyi alamazsa inş sıkıntı olmaz alırlar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2019

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 66 gün kaldı.

Geçen ay itibariyle, rahminizin içindeki bebeğiniz cenin pozisyonundadır. Bazen bebeğinizin geceleri diğer zamanlara göre daha aktif olduğunu düşünebilirsiniz. Bu gerçekte böyle olabileceği gibi, aslında bu hareketlenmeyi daha fazla hissetmenizin nedeni o sıralarda sizin başka şeylerle ilgilenmemeniz ve dinlenme durumunda olmanız olabilir. Bebeğiniz zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor. Ve REM denilen uyku dönemi bebeğinizde gözlenebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ikiz56

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
316
Çok şükür maşallah canm ya. Okurken gözlerim doldu bende aynısını yaşayacağım deyip canlandı gözüm de. Rabbim yardımcın olsun. 2 Oğluşun mu oldu ☺

LaL

Hayallerim var benim...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
889
Kahverengi akıntı oldu hemde baya oldu. Gidiyolar mi Bebeklerim 😕😕😯
Ne kadarlık hamilesin? birşey olmaz inşallah.. 12 haftada başlayan ve 1 Aydan fazla süren kanamayı atlattık biz, baya baya adet olur gibiydi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

neseli84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
207
Ne kadarlık hamilesin? birşey olmaz inşallah.. 12 haftada başlayan ve 1 Aydan fazla süren kanamayı atlattık biz, baya baya adet olur gibiydi
7. Hafta bitmek üzere akşamüstü karın ağrısı olmuştu. Bide hapsirinca sancı girdi. Şimdi de k tengi kanama 😦

Yukarı Alt