2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Cikssekil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
2.153
5.819
27
Bizim kızlar 8 aylik oldu akşam 6 da uyuyo 7 de uyanıp 11 de uyuyoruz gece 2 de 5 te 7 de mama 8.30 da uyanıyorlar gündüz çorba meyve bir kezde kasik mama fln veriyorum mama vermiyorum hiç acaba mamayi cok az mi veriyorum diye dusundum
Aslında az değil bence ek gıda alışma süreci sonuçta ama birde mama vererek dene mesela öğlen bir kez ver birde öyle dene bende ara ara tek kalıyorum geceleri tekim esim yardımcı oluyor ama uykuya geçiş bizimde zorlasti

gold-heart

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
1.795
5.811

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 179 gün kaldı.

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cikssekil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
2.153
5.819
27
Yok cnm icirmedim ama deneyeyim
Milupanin bebekler için olan rezene ve papatya çayı var bir gün birini bir gün birini 30 ar ml ver gece yatirmadan hemen mayısirlar allah'ın izni ile birde ben herşeyin allah'tan geldiğine çok inanırım ikisine ayrı ayrı 7 şer defa ayetel kursi okurum nazara karşı falan sonra güzel sakin uykuları dilerim rabbim den naçizane tavsiye çünkü nazar taşı ile delermis

_Gulnihal_

Küpü al dedin aldım, içine su koy demedin ki
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
11.941
37.403
4 buçuk aylık geceleri mama veriyorum 10 11 gibi gece uykusuna geçmiş oluyorlar 2de sabah 5 te veriyorum 8de zaten tamamen uyaniyorlar
Yani gece 3 defa mi besliyorsun? Bir de kaç CC mama veriyorsun bizim aynı seninle ay olarak

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
11.941
37.403
90 ml besliyroum bazen 60 ml genelde gece 60 ml veryrm rahatsız etmesin diye 3 defa evet ama arada uyanmazlarsa ben de kaldirmiyorum bir 1 veya 2 kez besledigimde oluyor
Ben de aynı şekilde yani uyanmazlarsa biraz uzatıyorum saatini. Bir de hiç sütüm yok. Biri biberon almak istemiyor. Onun beslenme saati uzuyor bazen :/ siz kardiyoloji ye kontrole götürecek misiniz öylesine bir kontrolden bahsediyorum. Rop yaptırmıştık bir de kardiyoloji ye götürün ufurum var biraz demişti doktor

Cikssekil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
2.153
5.819
27
Ben de aynı şekilde yani uyanmazlarsa biraz uzatıyorum saatini. Bir de hiç sütüm yok. Biri biberon almak istemiyor. Onun beslenme saati uzuyor bazen :/ siz kardiyoloji ye kontrole götürecek misiniz öylesine bir kontrolden bahsediyorum. Rop yaptırmıştık bir de kardiyoloji ye götürün ufurum var biraz demişti doktor
Bende kalp hastası olduğum için götürmeyi düşünüyorum kalbimde bir delik var genetik olabilirmiş çocuklara baktircam o yüzden ama şu virüs illeti biraz gitsin şu an hastanelerin tehlikeli olduğunu düşünüyorum kaç aylık bebekkerin

gold-heart

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
1.795
5.811
Milupanin bebekler için olan rezene ve papatya çayı var bir gün birini bir gün birini 30 ar ml ver gece yatirmadan hemen mayısirlar allah'ın izni ile birde ben herşeyin allah'tan geldiğine çok inanırım ikisine ayrı ayrı 7 şer defa ayetel kursi okurum nazara karşı falan sonra güzel sakin uykuları dilerim rabbim den naçizane tavsiye çünkü nazar taşı ile delermis
Tsk ederim cnm evet Bnde cok inanırım duanın gücüne sık sık okuyorum Bnde hemen alıp deneyeceğim ins

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 179 gün kaldı.

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
11.941
37.403
Bende kalp hastası olduğum için götürmeyi düşünüyorum kalbimde bir delik var genetik olabilirmiş çocuklara baktircam o yüzden ama şu virüs illeti biraz gitsin şu an hastanelerin tehlikeli olduğunu düşünüyorum kaç aylık bebekkerin
Seninle aynıyız canım 4.5 aylık. Küçükken benim de kalbimde delik varmis sonra kapandı demişler benimkine. Pek güvenemiyorum.. Bebeklerde de çıktı. Canım peki senin şu anda delik var bu ağrı yapıyor mu benim zaman zan ağrır bazen nefessiz kalırım. Ben de çocukları şu illet bitince baktirmayi düşünüyorum :KK43:

Cikssekil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
2.153
5.819
27
Seninle aynıyız canım 4.5 aylık. Küçükken benim de kalbimde delik varmis sonra kapandı demişler benimkine. Pek güvenemiyorum.. Bebeklerde de çıktı. Canım peki senin şu anda delik var bu ağrı yapıyor mu benim zaman zan ağrır bazen nefessiz kalırım. Ben de çocukları şu illet bitince baktirmayi düşünüyorum :KK43:
Evet sol göğsüme agri giriyor bazen çok tempolu hareketli islerdeb sonra nefes sıkıntısi oluyir ozellikle adet donemi carpinti cok oluyor ritm bozukluğu oluyor ve tansiyonum düşüyor arada sürekli c vitamini içeren şeyler yemeye çalışiyorum kahve de yasak özellikle hiç icmiyorum ağrıları artırıyor çarpıntı yapıyor sende bence kontrol ettir

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
11.941
37.403
Evet sol göğsüme agri giriyor bazen çok tempolu hareketli islerdeb sonra nefes sıkıntısi oluyir ozellikle adet donemi carpinti cok oluyor ritm bozukluğu oluyor ve tansiyonum düşüyor arada sürekli c vitamini içeren şeyler yemeye çalışiyorum kahve de yasak özellikle hiç icmiyorum ağrıları artırıyor çarpıntı yapıyor sende bence kontrol ettir
Evet haklısın bir baktırmak lazım. Çok soru sordum farkındayım ama merdiven çıkabiliyor musun peki? 3 4 katlara çıkabilir misin?

sincazli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2013
459
299
Bestlak damlayla rekolac isimli bitkisel kapaüşü denediin mi hiç süt artırmak için tabi bi de düzenli sağım

_Gulnihal_

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
11.941
37.403
Bestlak damlayla rekolac isimli bitkisel kapaüşü denediin mi hiç süt artırmak için tabi bi de düzenli sağım
Yok onu deneyemesim eşim o da işe yaramaz diyip kestirip atmıştı ama aklıma koydum su günler bi geçsin alacağım inşaallah. Çok zor böyle. Bebeklerden birinin gözü akıyordu süt damlatacaktim sagdim çıkmadı. Çok kötü bir duygu.. Rabbim hiçbir anneye bunu yaşatmasın... Benim de sütüm gelir inşaallah ❤️