2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

sincazli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2013
459
299
Yok onu deneyemesim eşim o da işe yaramaz diyip kestirip atmıştı ama aklıma koydum su günler bi geçsin alacağım inşaallah. Çok zor böyle. Bebeklerden birinin gözü akıyordu süt damlatacaktim sagdim çıkmadı. Çok kötü bir duygu.. Rabbim hiçbir anneye bunu yaşatmasın... Benim de sütüm gelir inşaallah ❤
Ben kullanıyorum gğnde 3 kez artırdı benimkini ama sen 3 satte bir her meme için 15 dakika sağma yapıyo musun benşm bebeklerim meme almıyolar ben o yüzden baştan beri sağıp veriyorum

_Gulnihal_

Küpü al dedin aldım, içine su koy demedin ki
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
12.071
37.884
Ben kullanıyorum gğnde 3 kez artırdı benimkini ama sen 3 satte bir her meme için 15 dakika sağma yapıyo musun benşm bebeklerim meme almıyolar ben o yüzden baştan beri sağıp veriyorum
Sağma yapmama rağmen çıkmıyor ben bıraktım sağımı. Emziriyorum ama boş emiyorlar. Sutum olsa emecekler fakat yok. Çok zor bir durum. 😔

sincazli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2013
459
299
Sağma yapmama rağmen çıkmıyor ben bıraktım sağımı. Emziriyorum ama boş emiyorlar. Sutum olsa emecekler fakat yok. Çok zor bir durum. 😔
Ben emzirdiğinse sütüm azalmıştı devam etseydim bitecekti de tamamını bitirmiyolardı memenin sürekli açlardı meme yumuşayınca da emmiyolardı tine de bira daha dene derim sağımı dereotu tüket bol bol keza yeşillik daha da olmazsa dünyanın sonu değil mamaya devam Rabbim sağlık versin

88lagertha88

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2019
226
155
canım eds ile vermeyi denesene benim oğlan emiyor kız artık sadece sütlü iken emiyor ilk 5 dk. ben emzirme destek sistemi denilenle yaptım şimdi mamayı da sagilmis sütü de öyle veriyorum duruyor memede. hem emiyor gelen sütü de alıyor hem memeyi de sürekli uyarmış oluyor süt gelmese de. tek yapman gereken 5 lik beslenme sondası almak eczane ya da medikalden tanesi 1 tl eski bir biberon ucunu kes tak sondayı ucunuda memene bantla ver kolay oluyor tutuyorsa memeyi şu ana kadar denediğim en iyi yöntem. videosunu izle göreceksin.

Son düzenleme:

Cikssekil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
2.153
5.819
27
Ay bu sütun olmaması veya azlığı insanı cok kahreden bir duygu herşeyi dene istediğini yap ama stres yapıyorsam kesiliyor sut😢😢😢

88lagertha88

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2019
226
155
Ay bu sütun olmaması veya azlığı insanı cok kahreden bir duygu herşeyi dene istediğini yap ama stres yapıyorsam kesiliyor sut😢😢😢
evet yorucu üzücü bir durum ama pes etmemek lazım 30 40 cc çıkıyordu benden en başta ilk günlerdi sagdigim az sütün bir kısmını yanlışlıkla dökmüştüm oturup bir güzel ağlamıştım dakikalarca. stres tabiki olacaksa da oldurmuyor şu an ayni memeden 200 bile çıkıyor sabah o yüzden stresi bırakıp olabildiğince uğraşmalı

Cikssekil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
2.153
5.819
27
evet yorucu üzücü bir durum ama pes etmemek lazım 30 40 cc çıkıyordu benden en başta ilk günlerdi sagdigim az sütün bir kısmını yanlışlıkla dökmüştüm oturup bir güzel ağlamıştım dakikalarca. stres tabiki olacaksa da oldurmuyor şu an ayni memeden 200 bile çıkıyor sabah o yüzden stresi bırakıp olabildiğince uğraşmalı
Benim bir ara ne güzel her sağımda 125 çıkıyordu birden kesildi 75 zor aliyorum

88lagertha88

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2019
226
155
arkadaslar nasıl giydiriyorsunuz bebisleri oğlan çok sıcak oluyor benim ense baş yanıyor terliyor uyurken. ikisine de citcitli ve üst giydiriyorum ama alt çift kat hala. tulum giydirsemde alta içe bir tane daha giydiriyorum annemin evde 25 derecenin altına inmiyor sıcaktan mi uyuyamıyor acaba. gece ne örtüyorsunuz üstlerine? hasta da olmasınlar dışarıda doktorda işimiz olmasın derken çocuğu yakıyorum mu bilemedim 🤔🤔

gold-heart

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
1.809
5.829

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 177 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın