2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

labfaresi

Elhamdülillah!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.144
Selam kizlar benden iyi haberler yok soktaydim bugun🙄 cuma gunu doguma giriyorum 14 haziran. 2 ve 2,5 kilo olmslar. Sulari azalms riske atamam dedi dr. Saglkla gelsnler yetr ki🙏 kuvoze girmesn die dua ediyorm nolur bana dua edin ikiz anneleri🙏
canımm Allah sağlıcakla kucağına almayı büyüdüklerini görmeyi nasip etsin. girmezler inşallah . Kiloları da gayet iyi. Girseler bile hemen çıkarlar bence. Hiç kafana takma rabbim bir an önce kurtarsın üçünüzü de :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-08-2019

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 72 gün kaldı.

Miyelinleşme işlemi sinir hücreleri iletimini hızlandırmaya başladı. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Kısaca sinirleri kaplayan ve yağlı bir madde olan miyelin, sinir hücrelerindeki iletimi, hızlı, kolay ve daha verimli hale getirir. Hazımsızlık nedeniyle oluşan baskıyı azaltmak için pozisyon değiştirmeyi ve yatmadan önce yemek yememeği deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Morasigi

🙏🤰🙏💕🎈👶👶
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.660
canımm Allah sağlıcakla kucağına almayı büyüdüklerini görmeyi nasip etsin. girmezler inşallah . Kiloları da gayet iyi. Girseler bile hemen çıkarlar bence. Hiç kafana takma rabbim bir an önce kurtarsın üçünüzü de :)
Inss canim dr da girmeyebilirler buzamana kadr iyi geldin elinden geleni yaptn zayif olmana ragmen iyi durumdalar diyo bakalim🙏💞

Hepinize tesekkurler kizlar ins biz iyiz merak etmeyin yazmak nasip olsun buraya😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 32 gün kaldı.

Bu ay enerji seviyenizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Yorgunluk birçok hamile kadın tarafından yaşanır. Fakat bu ay, yorgunluğunuza alternatif olarak ara ara ekstra enerji dönemleri yaşayabilirsiniz. Bu enerji patlamalarını, kesinlikle yapmanız gereken işlerde ve doğuma ve doğum sonrasına hazırlık için kullanınız.Bu sıralar hastanede kullanılmak üzere doğum çantası hazırlayabilirsiniz. Doğuma giderken hastane çantanızda neler olmalı sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

• Beğen
Reactions: LaL

Ela_Ecem_Eylul

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
142
Bizim normal Doğum olacak canım kendiliğinden gelirlerse her an olabilir, olmazsa tehlikeli görünen ilk durumda sunni sancıyla Doğum başlatılacak sürekli kontrol altındayız.. kolestaz diyabet protein kaçağı hepsi var değerler yükselirse Doğuma alınıcam.. dua edin bana artık kendiliğinden sancılarıyla gelsin kuzularım 🙏🏼
Maşallah canım benim sadece biri baş aşağı döndüğü için doktor mecbur sezeryana alacam dedi.dedi.İnşallah kendi sancılarıyla gelir kuzucukların 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 24 gün kaldı.

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ela_Ecem_Eylul

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
142
Maşallah çok iyiler Doğuma 3 kiloyu geçerler Allah taşıma kolaylığı versin 🥰
Benimkilerde geçen hafta 2600leri geçmişlerdi şimdi ne durumdalar bilmiyorum
Sağol canım amin şimdiden bile zor taşıyorum bebeleri 👩‍👧‍👧 Doktor 39 a kadar da beklerim dedi.Ama ben çok ağırlaştım 38 de alın dedim.Zayıf olmama rağmen göbeğim önden gidiyor 🤣 Bu bebeler nasıl kilo aldı anlamadım hiç yemekle aram yok çok iştahsızım 🤣😂 Doktor yemekle alakası yok dedi bebeklerin kilo alması genlerle alakalıymış.Bence de haklı gibi ilk gebeliğimde de birşey pek yiyip içmiyordum kızım 38.haftada 3200 gram doğdu.

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

drakulaa

Just be honest with me or stay away from me .
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
178
Merhaba ikiz anneleri bnm kizcelerde 30+6 oldu size birşey sormak istiyorum nefes almakta zorlaniyorum bazen o kdr sıkıştırıyor ki kilometreler koşmuşum da ciğerlerim şişmiş nefes alamayacakmisim gibi hissediyorum sizlerde de var mı bu durumu yaşayan normal mi yada neden kaynaklanıyor olabilir ?
Eger yasanan biseyse 30 haftayı geckin gebelerimiz daha iyi bilir canim ama doktorunada söyle bence belki ileri haftalarda olabilen biseydir belki ek tetkik ister

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-10-2019

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 114 gün kaldı.

Bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 650-700 gr arasında. Bebeğinizin gelişimininde, bu dönemde kazanılan ağırlığının çoğu kas ve kemik kütlesi ve büyüyen organ ve dokulardaki kilo artışlarıdır. Sonuçta, bebeğinizin hareketle ilgili bir çok kası doğumdan önce, geri kalan diğer kasları ise doğduğu gün gelişimini tamamlayacaktır. Bebeğiniz büyüdükçe hareket alanı daralıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Ikiz56

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
386
Selam kizlar benden iyi haberler yok soktaydim bugun🙄 cuma gunu doguma giriyorum 14 haziran. 2 ve 2,5 kilo olmslar. Sulari azalms riske atamam dedi dr. Saglkla gelsnler yetr ki🙏 kuvoze girmesn die dua ediyorm nolur bana dua edin ikiz anneleri🙏
Doktorum 2 kg ve 35.haftadan sonra küvoze girme durumu yok çok nadir dedi. Içini ferah tut cuma günü tam kaç haftalık oluyolar. Dualarımdasn inşaallah canm

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
21.101
Canım Allah hayırlı doğumlar nasip etsin. Riskli haftalarda değil bebeklerin kilosu da iyi inşallah hayırlısıyla güzel haberlerini bekliyoruz. Bol dua edelim inşallah. Bizi de habersiz bırakma
Saye- Saye- canım sende durumlar nasıl doğuma karar verildi mi çok şükür sende çok güzel geldin bu haftalara 😊
Canım benim kontrolüm yatın nasipse. Bakalım ne diyecek dr. Geçen kontrolde normal Doğum demişti bakalım bu hafta ne diyecek

LaL

Hayallerim var benim...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.155
Canım Allah hayırlı doğumlar nasip etsin. Riskli haftalarda değil bebeklerin kilosu da iyi inşallah hayırlısıyla güzel haberlerini bekliyoruz. Bol dua edelim inşallah. Bizi de habersiz bırakma

Canım benim kontrolüm yatın nasipse. Bakalım ne diyecek dr. Geçen kontrolde normal Doğum demişti bakalım bu hafta ne diyecek
Hayırlısıyla olur gönlünce inş canım normali beklemekte ayrı bir süreç ha geldiler gelecekler sürekli herkes soruyor telefonlar susmuyor ben tükenmeye başladım hep ağlamaklıyım 😪

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-07-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

gold-heart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.651
Eger yasanan biseyse 30 haftayı geckin gebelerimiz daha iyi bilir canim ama doktorunada söyle bence belki ileri haftalarda olabilen biseydir belki ek tetkik ister
Bu aralar oluyor ama bugün çok zorladı beni haftaya kontrolüm var gidince sorucam.ins doktoruma tsk ederim cevabın için

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-08-2019

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 59 gün kaldı.

Sonraki üç gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Bu ay daha önceden yaşamış olduğunuz sırt ağrısı gibi bir çok aynı belirtiyi yaşayabilirsiniz. Siz ve bebeğiniz genişledikçe, sırtınız için yük denegelemek giderek zorlaşacaktır. Bebeğiniz daha hızlı kilo almaya başlıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt