2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Homongolosus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2016
275
74
Arkadaslar benim yaklasik 34. Haftadan itibaren acayip mukus salgim olmaya basladi artik temizleyemiyorum.bile fitil ilac kullandim dr mantar olmussundur dedi (bu arada her hangi bir.test yapilmadi) ama nafile can sikmaya basladi artik

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 20 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında önemli miktarda mekonyum denilen ilk dışkı birikti. Koyu yeşil renkteki mekonyum içinde, bebeğin karaciğeri, pankreası ve safra kesesinin ürettiği artıklar bulunur. Bebeğinizin boyu yaklaşık 34-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2600-3000 gr. aralığında. Genişleme ve açılmayı takip etmek için vajinal muayene mutlaka yapılmaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ikiz56

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2018
372
447
Masallah kuzulara canim😍 ben cikariyorum ya alternatifim yok mecburen😊 aglama kirzleri gelnce bebek wrabasi ackhava iyi geliyor veya otomobil. Bu donemler gcsede nezaman rahatlicam diyorum allah yardimcimz olsn🙏

Amin canim vala tek bebekte kolikte insanlar bitiyor bida dogurmam diyor ikizde felaket oldu bize sevibcimi yasayamiyorm ki yardmcm cok olmaynca😑 reflu benmde birinde var canim kiloyu etkilemiyorsa sorn etmiyor doktorlar ama etkiliyorsa ilacla dstkliyorlar sanirim. Bide ozel mamalar var ondn kullanirsn olmadi canim:KK66: ins sifa olir aynen onlarn sagligi iyi olsn yetr ki.
Ahh bize bi el uzatana bin dua gidiyo valla iki bebekle yardimci olmadan o kadar zor kii. Kizkardesim yanima geldi gidene kadar 3 aylık olurlar. Kilo almiyo kustugundan beri çok az. Yoksa kilo alımı iyiydi gayet 😒Muhtemelen bize de mama ilaç vs yazılır

Mavigezgin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2019
4
2
Merhaba 26 haftalık oldu bebeklerim sol tarafta olan bebek göğüs Altına ve mide tarafına baskı yapıyormuş sadece sağ tarafa yattığımda biraz rahatım otururken ayakta iken resmen dol tarafta göğüsümün alt tarafındaki kemik bölgesi uyuşuk ve gün geçtikte farkındayım sağ tarafa yatsam da uyuşukluk geçmemeye başlıyor hiç bu Durumu yaşayan oldu mu

Yadoyal

İkiz gebe
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2019
70
42
Merhaba 26 haftalık oldu bebeklerim sol tarafta olan bebek göğüs Altına ve mide tarafına baskı yapıyormuş sadece sağ tarafa yattığımda biraz rahatım otururken ayakta iken resmen dol tarafta göğüsümün alt tarafındaki kemik bölgesi uyuşuk ve gün geçtikte farkındayım sağ tarafa yatsam da uyuşukluk geçmemeye başlıyor hiç bu Durumu yaşayan oldu mu
Zamanla geçiyor merak etme Beniimde olmustu kaburgamda solda cok agrı yapıyrdu baskıdan gectı sonra

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-09-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Yadoyal

İkiz gebe
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2019
70
42
Ne kadar süre kullandınız
6ay kullandık tadını sevmedı sonradan aptamile döndük Az az sık ver bıranda fazla verırsende kusar İlaclar bızde işe yaramamıştı Zaten ılacı ıcırırkende fıskırtıp kusuyordu

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Yadoyal

İkiz gebe
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2019
70
42
Kızlar mustelaçatlak kremi kullanıyorum ama iki gün önce karnımda kasıntı basladı bıanda catlaklar oluştu 😔 artmaması için neler yapabilirim

Homongolosus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2016
275
74
Kızlar mustelaçatlak kremi kullanıyorum ama iki gün önce karnımda kasıntı basladı bıanda catlaklar oluştu 😔 artmaması için neler yapabilirim
Ben bi siteye sormustum kakao yagi denmisti

Bebeğinizin bağırsaklarında önemli miktarda mekonyum denilen ilk dışkı birikti. Koyu yeşil renkteki mekonyum içinde, bebeğin karaciğeri, pankreası ve safra kesesinin ürettiği artıklar bulunur. Bebeğinizin boyu yaklaşık 34-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2600-3000 gr. aralığında. Genişleme ve açılmayı takip etmek için vajinal muayene mutlaka yapılmaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Homongolosus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2016
275
74
Zamanla geçiyor merak etme Beniimde olmustu kaburgamda solda cok agrı yapıyrdu baskıdan gectı sonra
Sizin baska cocugunuz var mi yoksa bunlar ilk mi

blanche_ea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2014
3.831
6.692
Mustela piyasanın en iyilerinden bence, ben de henüz çatlamadım; tek yapabileceğiniz şey nemli tutmak... Malesef catlama işi genetik...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-10-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt