2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

zynp2313

Canım kızım...Rabbime sonsuz şükürler olsun❤
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2014
139
116
Hayırlı olsun daha geçen gün konuşmuştuk burda 🙂
Erken doğum riskiniz mi vardı? Rabbim sağlıkla kavuştursun kuvozden çıksınlar sağlıkla inşaallah. Ay heyecanlandım 😍
Evet canim konusmustuk. Erken dogum riskim yoktu aslinda tansiyonum yükseldi diye acile gittim hersey ondan sonra gelisti sancım arttı açılmam oldu ondan sonra sezaryenle aldilar bebekleri

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-11-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

zynp2313

Canım kızım...Rabbime sonsuz şükürler olsun❤
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2014
139
116

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-11-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

jessmike

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
302
225

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-12-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 29 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde bebeğinizin vücudundaki beyaz yağ oranı %8'e çıkmış olacak. Hamileliğinizin son zamanlarında gece uyurken bacak krampları çok sık görülür. Yorgunluktan kaçınarak ve mümkün olduğunda bacağınızı yükseğe kaldırıp dinlenerek, krampların önüne geçebilirsiniz. B grubu streptokok enfeksiyonu testi 35-37. haftalar arasında yapılabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

jessmike

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
302
225
Merhaba kizlar dün gece aniden sancılarımın ve açılmam olmasindan dolayi bebeklerimi sezaryenle aldılar 34+2 de oglan 2.160 gr. Kız 2.100 gr. Dogdu şuan ikisi de kuvezde solunum sıkıntısından dolayı ilk defa bugün oglen gorebildik onları ama küvezdeler diye aklim hep onlarda ne olur dua edin sag saglim alayım yavrularımı kucağıma darısı sizin basınıza insallah
Gözünüz aydın inşallah en kısa sürede kucağınıza alırsınız🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-12-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 29 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde bebeğinizin vücudundaki beyaz yağ oranı %8'e çıkmış olacak. Hamileliğinizin son zamanlarında gece uyurken bacak krampları çok sık görülür. Yorgunluktan kaçınarak ve mümkün olduğunda bacağınızı yükseğe kaldırıp dinlenerek, krampların önüne geçebilirsiniz. B grubu streptokok enfeksiyonu testi 35-37. haftalar arasında yapılabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

_Gulnihal_

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
3.697
8.957
Gunaydın bişey sorucam iğneyi önlem amaclımı yapıyorlar yoksa erken dogum vs gibi bi risk oldugu için mi?
Günaydın. Erken doğum ikizlerin genelinde olduğu için sanırım ondan yapıyorlar 38 40 haftayı pek goremedikleri için galiba. Ben de tam bilmiyorum bence bu yüzden 🙄

Chelzy

Haydi kalk ayağa, yürü güneşe !
Pro Üye
20 Ocak 2008
12.242
22.997
Solunum sikintisi cekmesin diye yapildigini biliyorum.Benimkilere 2 ser hafta aralikli 2 ser doz yapildi.Dogumdan 4.gun once som doz yapildi 1870 gram dogan bile solunum cihazina baglanmadi yogunda.Kilo sebebiyle kaldi.Coger gelistirici onemli.

Ikiz56

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2018
389
472
Merhaba kizlar dün gece aniden sancılarımın ve açılmam olmasindan dolayi bebeklerimi sezaryenle aldılar 34+2 de oglan 2.160 gr. Kız 2.100 gr. Dogdu şuan ikisi de kuvezde solunum sıkıntısından dolayı ilk defa bugün oglen gorebildik onları ama küvezdeler diye aklim hep onlarda ne olur dua edin sag saglim alayım yavrularımı kucağıma darısı sizin basınıza insallah
Hayırlı olsun canım. Rabbim sağ salim evlatlarını kucağına almayı nasip etsin

Yukarı Alt