• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Muallimezzz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2019
1.041
813
Benimkiler tüp bebek o yüzden bırakılan yumurtalar gebe kalınca büyüdü küstte dönüştü 4. Aydan itibaren de küçüldüler arada sancım oldu ama sonra küçülerek kayboldular
Ben de tüp bebek tedavisi göreceğim canım miyom var tek embiryo mu istesem çift embiryo mu kararsız kaldım miyom yüzünden. Sizinki basit kist miydi miyom muydu boyutları nelerdi

Muallimezzz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2019
1.041
813
Kızlar merhaba 4. Aylık olduk biz geçen ay oğlan 1100 koz 500 gram almıştı bu ay oğlan sadece 200 gram almış. Anne sütü alıuo çopunlukla sağıp veriyorum biberonla ama almamış ne yapabilirim bu konuda sütüm mü verimsiZ o zaman mamaya mı yüklensem
İlk 3 ay bebekler 1000 yakın kilo alır 3 aydan sonra gram gram alır bu normal yani endişe duymayın

yapayalniz1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2014
3.659
6.225
tecrübeli ikiz annelerine bir sorum olacak. Benim 1 hafta 10 gün sonra ikizlerim doğacak inşallah. İlk ay uzun kollu giyerler sanırım yaşadığım yer doğu şehri serin oluyor özellikle akşamları. Ama 1-2 ay sonra yazlık kıyafet giyilir ama beden olarak 1-3 aylık mı 3-6 aylık mı almalıyım kıyafet ona karar veremedim. yani sizin bebişler 1,5 - 2 aylık olduklarında kaç aylık kıyafetler giymişlerdi. Hafta olarak 35+5 deyiz 37 gibi olacak doğum. Şuan kiloları 2400gr ve 2200gr. Tecrübeli ikiz anneleri yazarsanız çok sevinirim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-06-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gold-heart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
1.658
5.598
tecrübeli ikiz annelerine bir sorum olacak. Benim 1 hafta 10 gün sonra ikizlerim doğacak inşallah. İlk ay uzun kollu giyerler sanırım yaşadığım yer doğu şehri serin oluyor özellikle akşamları. Ama 1-2 ay sonra yazlık kıyafet giyilir ama beden olarak 1-3 aylık mı 3-6 aylık mı almalıyım kıyafet ona karar veremedim. yani sizin bebişler 1,5 - 2 aylık olduklarında kaç aylık kıyafetler giymişlerdi. Hafta olarak 35+5 deyiz 37 gibi olacak doğum. Şuan kiloları 2400gr ve 2200gr. Tecrübeli ikiz anneleri yazarsanız çok sevinirim
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin sağlıkla büyüsünler ins bnm kızlar temmuz doğumlu 2200 1900 gr doğdular tabi hava asiri sicakti izmir sıcağı 15 gün fln uzun kollu giydirdim sonra atlet giydiler en çok işime yarayan 3-6 aylik kıyafetler oldu ilk etapta yenidoganlar bile büyük geliyordu kuzularım içinde kayboluyordular 1.5-2 aylıkken ben 1-3 aylik giydirdim büyükgeliyordular ama değiştirmesi kolay oluyordu

yapayalniz1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2014
3.659
6.225
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin sağlıkla büyüsünler ins bnm kızlar temmuz doğumlu 2200 1900 gr doğdular tabi hava asiri sicakti izmir sıcağı 15 gün fln uzun kollu giydirdim sonra atlet giydiler en çok işime yarayan 3-6 aylik kıyafetler oldu ilk etapta yenidoganlar bile büyük geliyordu kuzularım içinde kayboluyordular 1.5-2 aylıkken ben 1-3 aylik giydirdim büyükgeliyordular ama değiştirmesi kolay oluyordu
Çok teşekkür ederim o zaman temmuz ağustosta 1-3 ay ancak giyebilirler yazlık kıyafetleri 1-3 ay alayım dimi 😊🥰

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

gold-heart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
1.658
5.598
Çok teşekkür ederim o zaman temmuz ağustosta 1-3 ay ancak giyebilirler yazlık kıyafetleri 1-3 ay alayım dimi 😊🥰
Bence yazı çıkarır 1-3 kıyafetler tabi cocugun gelisiminde de bagli bizim kızlar boyları fena dgl ama zayıflar o yüzden 5 aylıkken bile 3 aylik kıyafetleri oluyordu şimdi 10 aylıklar 6-9 aylik kıyafetler giyebiliyorlar şuan

yapayalniz1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2014
3.659
6.225
Bence yazı çıkarır 1-3 kıyafetler tabi cocugun gelisiminde de bagli bizim kızlar boyları fena dgl ama zayıflar o yüzden 5 aylıkken bile 3 aylik kıyafetleri oluyordu şimdi 10 aylıklar 6-9 aylik kıyafetler giyebiliyorlar şuan
Anladım canım çok teşekkür ederim. Kaç haftalık doğdu senin kuzular? Zorunlu mu planlı mıydı doğum?

Yukarı Alt