• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Popüler Konu 2020 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin / Bebeklerinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    157

Minimal-ist

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2019
18
22
Herkes yazıyordu kafanızdan attığınızda oluyor diye de hikaye geliyordu bana da. Biz de 10 aydır deniyoruz. Geçen ay da olmayınca tamam dedim tedavisiz olmayacak herhalde. Çıkardım aklımdan. Tek çizgi göre göre alıştık artık. Çift çizgiyi görünce emin olmak için 2 günde 6 test yaptım :KK6: Ne güzel yazmışsınız inşallah hayırlısıyla kucağınıza almak da nasip olur :emir_bebek: Allahım isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-08-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Minimal-ist

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2019
18
22
Amin inşallah her anne adayı temiz hislerle, sağlıklı ve güzel geçirir bu dönemini 🙏 2 hafta önce kadın doğum doktorum, beni infertilite bölümüne gönderdi... bende hocam niye gönderiyorsunuz bu bölüm bizim bildiğimiz kısırlık değil mi dedim... tüm muayene sürecini anlattı... içim iyice karardı... bende napıyım artık unutcam dedim... gitmedim muayeneye falan... gezdim, sevdiğim şeylerle uğraştım o süreçte unuttum sanırım.... Herşey Rabbimin takdiri... 🙏 duamızı geri çevirmedi.... Herkesin de gönlüne göre versin inşallah 🙏

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Zeyert1204

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2015
1.291
512
Merhabalar bende emin olmamakla beraber ağustos annesiyim ama temmuza sarkabilir..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2020

Bebeğimi kucağıma almama 125 gün kaldı.

Bebeğinizinn Orta kulağındaki kemikler(insan vücudundaki üç küçük 3 kemik: çekiç, örs ve üzengi) ses iletimi mümkün kılmak için sertleşmeye başlıyor. Bebeğinizin dış dünya ile ilgili hiç bir deneyimi olmadığı için bebeğinizin beynine giden ses bilgileri yorumlanamaz. (Örneğin birisinin konuşması bir köpek havlaması) Sadece ses şideti bebeğiniz tarafından dikkate alınır çünkü yüksek sesler bebeğinizin irkilme refleksini tetikler.

Zeyert1204

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2015
1.291
512
Herkesin hamileliği hayırlı olsun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2020

Bebeğimi kucağıma almama 125 gün kaldı.

Bebeğinizinn Orta kulağındaki kemikler(insan vücudundaki üç küçük 3 kemik: çekiç, örs ve üzengi) ses iletimi mümkün kılmak için sertleşmeye başlıyor. Bebeğinizin dış dünya ile ilgili hiç bir deneyimi olmadığı için bebeğinizin beynine giden ses bilgileri yorumlanamaz. (Örneğin birisinin konuşması bir köpek havlaması) Sadece ses şideti bebeğiniz tarafından dikkate alınır çünkü yüksek sesler bebeğinizin irkilme refleksini tetikler.

Mrs_Walker

Only Human 👤
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2018
171
316

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 128 gün kaldı.

Bebeğiniz erkek ise, bugünlerde testisleri pervis bölgesinden testis torbasına doğru inmeye başlayacaktır. Unutmayın yumurtalıklar ve testisler aynı dokudan meydana gelirler. Aynı dokular bir araya gelerek kızlarda geniş dudakları ve aynı dokular birleşek erkeklerde testis torbasını oluşturur. Doğum planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

pembe38

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2019
620
505
Beb ruyamda gördüm pozitif cikiyodu test aynen de oyle oldu bebegimin cinsiyeti de sanirim kız. Daha once gördüğüm bir rüyaya göre

dsb16431643

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2019
12
19
Merhabalar, bende bir ağustos ayı anne adayıyım aynı zamanda da yeni bir üyeyim. Deneyimlerinizden fikirlerinizden faydalanıp nacizane bende deneyimlerimi sizlerle paylaşmak için üye oldum .Allah çocuk isteyenlere çocuk ,herkesin çocuğunu da kucağına almayı nasip etsin :)

Petisko

Elif Asel❤️
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2014
1.647
2.358
Herkes için hayirlisi olsun insalllah, ben daha doktora gitmedim. Bir hafta daha beklemeyi dusunuyorum, suan sadece kese görülebilir o sebeple gitgel olmasin kalp atisi icin biraz daha bekleyecegim. Buarada benim 2. Bebegim olacak nasipse🙏 Daha önce 2017 mayis annesi idim🥰 yeniden ayni heyecanlar😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-07-2020

Bebeğimi kucağıma almama 120 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu daha orantılı bir hale geldi. Bebeğinizin kafası hala vücuduna oranla büyük olsada, bacakları, kolları ve gövdesi eskisi kadar kısa değildir. Cildiniz gerildikce, göbek kaşıntısı yaşayabilirsiniz. Anneler kilo almayı kendilerine sıkıntı yapabilir fakat hamilelik boyunca beslenme bebeğin gelişimi için hayati önem taşır.

Petisko

Elif Asel❤️
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2014
1.647
2.358

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-07-2020

Bebeğimi kucağıma almama 120 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu daha orantılı bir hale geldi. Bebeğinizin kafası hala vücuduna oranla büyük olsada, bacakları, kolları ve gövdesi eskisi kadar kısa değildir. Cildiniz gerildikce, göbek kaşıntısı yaşayabilirsiniz. Anneler kilo almayı kendilerine sıkıntı yapabilir fakat hamilelik boyunca beslenme bebeğin gelişimi için hayati önem taşır.

Yukarı Alt