• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

2020 de doğum yapacak tüp bebek hamişleri gelin berber gün sayalım🤗

Minnaklarim

Mavi küçük balinam & İncirli badem kurabiyem💞
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2019
2.376
2.712
Kiz ne bilim o msjini alintilicaktm bulamadm. Nane maydonoz icinde narida saymssn sok oldm okuyuncad ddm nane maydonozda gibi nardami dusuk uapio😅
Bana diyen aynen bunları saydı bende doktora gittim aynen o mesaja yazdığımı dedim. Maydanoz, nane, limon, nar liste uzuyor yeme diyor büyükler dedim yok yok dedi sadece dozunda her ne yersen ye dozunda. Ama meyve için aşırıya kaçma dedi. Canım içindeki maddelerden kaynaklı kasılma yapıyorlar diyorlar kadın diyor oturur üç nar yer kalkarsan olur. Az az yediğin sürece hiçbir şeyin öyle belirgin bir zararı yok dedi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2020

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Miaola

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2019
183
101
Selam🌸allah sağlıkla kucağınıza bebişini almayı nasip etmiştir inş🌸bi sorum olucak bende araştırma yapıyorum,Cemil bey daha çok sezeryana mı yöneliyor? Bu konu halkında bilginz var mı
İnstagram hesabını takip ederseniz normal Doğum yaptırdığı hastalarıda paylaşıyor, fikirlerinize saygı duyacak bir hekim olduğunu düşünüyorum. En azından ben bu konuda ters bir durum yaşamadım bir senedir

Bernaistanbul

❤️🌿
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2015
1.042
628
Bende keseyi gördüm. Rabbim hayırlısı ile sonunu nasip etsin inşallah. Kalbini duymak istiyorum minnoşumun. Hic bugüne kadar o duyguyu tatmadim 🤷‍♀️🙏💓

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Yol perisi

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2019
127
121
İnstagram hesabını takip ederseniz normal Doğum yaptırdığı hastalarıda paylaşıyor, fikirlerinize saygı duyacak bir hekim olduğunu düşünüyorum. En azından ben bu konuda ters bir durum yaşamadım bir senedir
Çok teşekkürler geri dönüşünüz için,hep sezeryan görünce acabalarım arttı fakat cemil hocayla tanışınca biraz rahatladım..cidden alanında cok uzman biri..rabbim sağlıklı doğum nasip etsin en önemlisi o cdden

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-07-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 110 gün kaldı.

Bebeğiniz doğumundan sonra yaşamı için önemli olan refleks hareketlerini yapmaya devam ediyor. Bebeğinizin ağzı ve dudakları artık daha duyarlı. Eğer bebeğinizin eli ağzına yakın bir pozisyona gelirse hemen başparmağını veya diğer parmaklarını emmeye başlıyor. Bugünlerde yüksek bir ses olduğunda bebeğinizin zıpladığını hissedebilirsiniz. Bebeğinizin gözleri gelişimini bugün yarın tamamlayacak ve bebeğinizin gözleri açılacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Miaola

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2019
183
101
Kızlar merhaba nasıl gidiyor, benim 3 gün önce sancılarım başladı. Şu an ilaçla durduruyorlar, 33+3 teyim bugün ve kızım 1700 gr henüz, oğlum 2000 oldu. Dua edinde kızımda 2000 i görene kadar doğurmayayım🤦🏻‍♀️

Yukarı Alt