• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

2020 de doğum yapacak tüp bebek hamişleri gelin berber gün sayalım🤗

fatma lufer

Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2018
442
334
Kızlar merhaba nasıl gidiyor, benim 3 gün önce sancılarım başladı. Şu an ilaçla durduruyorlar, 33+3 teyim bugün ve kızım 1700 gr henüz, oğlum 2000 oldu. Dua edinde kızımda 2000 i görene kadar doğurmayayım🤦🏻‍♀️
Ay isallah saglikla gelsinleer 25 hqftada olmustuu geçti aimdi cok sukur yqtios evde bizdaha 28 hqftadayiz isqllqh birazdaha disini sikk

hazal-4228

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2018
780
439
arkadaşlar bebek yeni doğduğunda k vitamini ve hepatit aşısı yapıyorlarmış. bunun hakkında ne düşünüyorsunuz??
şimdi aşılar zararlı yaptırmayın diyen bir kesim var.
bizimde kafamız karışıyor ?
doğumda az kaldı inşallah insan düşünüyor ne yapacağız diye ?

hazal-4228

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2018
780
439
Ben tüm aşıları yaptirmayi düşünüyorum. Aşılarin zararlı olduğunu düşünmüyorum. Aşı yaptirmayanlar hem kendi çocuklarının hem de baska çocukların hayatini tehlikeye atıyorlar.
şu son zamanlarda çıkan haberler insanın kafasını karıştırıyor açıkçası..sağlık alanında da çalışmıyorum.
araştırıyorum bakalım ?
bazı hastanelerde k vitamini zor bulunuyormuş. olmadığı zaman yapmıyorlarmiş yeni doğan bebeklere..
benim hastanem ilaç sektöründen geldiği için sıkıntı yaşamıyormuş

Miaola

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2019
183
101
Arkadaşlar sağlık camiasından biri olarak söylüyorum, özel aşıları yaptırmasanız dahi zorunlu aşıları lütfen yaptırın, aşısız çocuklar yüzünden yıllardır görülmeyen hastalıklar tekrar görülmeye başladı.

Umudum-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2017
1.291
2.219
İyi akşamlar , bEn de nisan da Doğum yapacağım inşallah bir sıkıntı olmazsa . Tüp bebek , aynı zamanda serKlaj lıyım . Erken doğum yapanlar olmuş burdan okudum , inşallah herkes zamanında sağlıkla doğum yapar 🤲🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-04-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt