• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Popüler Konu 2020 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    67

Zeusunkiziyim

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2019
308
423
İnan içimi rahatlattın burun kanaması ben de bir kaç kere yaşadım ama şu enerjimin geri gelmemesi beni çok zorluyor hani balayı aylarıydı diyorum ama yok ben hep ilk üç aydayım sanki
Kuzum bazen dediğim.gibi bende yaşıyorum 1 hafta iiyiysem 1 hafta çok.kotuyum geçicek insallah bekliyorum bende

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-09-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Feline

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2020
91
84
Kızlar az önce mutfakta birkaç yemek yaptım ama şuan bel ağrısından duramıyorum sizde de oluyor mu ayakta kalıp iş yaptığınız zaman bu ağrılar? Ne yapsam da geçse?🙄
Sol tarafına uzan dinlen. Sırtüstü uzanınca daha çok artıyor benim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-09-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Feline

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2020
91
84
Kızlar sırt ve bel ağrıları hafiften benide yokluyor artık özellikle iş yaparken, hatta uykuya dalarken uygun pozisyonu bulmakta zorlanıyorum bazen, hamile yastıklarına yavaştan bakayım en iyisi :KK12:
Ben de uyumakta zorlanıyorum dön sağa dön sola karna destek sırta destek bir bakmışım ben yine sırtüstü nefes alamaz halde uyanıyorum

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Netafet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2018
320
292
Yarın dr. Gidecem inşallah cinsiyeti ogreniriz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-09-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Feline

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2020
91
84
Az önce devletteki randevum iptal oldu. Doktorun programı sebebiyle iptal edilmiş. Bir gün öncesine başka doktora randevu aldım bakalım o da iptal olcak mı?

hezkah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2013
74
111
Şükredelim kızlar. Ya kötü bişey olsaydı? Şu salgın zamanı hastanelere daha sık gitmek zorunda kalsaydık? Allah korusun testlerimizde anormallik çıksaydı.. çok şükür herşey yolunda ve bedenimizde gelişen bizim hayatımızı zorlaştıran herşey olması gerektiği gibi... belimiz agriyacak, burnumuz kanayacak,geceleri uyumakta zorlanacağız.inanın ben bu gece eşimin horlamasından o kadar rahatsız oldum ki battaniyeyi alıp salona gittim uyumaya. Ama içim cız etti geri geldim varsın horlasın o uyur ben gündüz uyurum nolacak dedim. Unutmamalıyız, şükür nimeti artırır, şikayet ise nimeti azaltır bereketini kaçırır...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-09-2020

Bebeğimi kucağıma almama 165 gün kaldı.

Plasenta ve göbek kordonu sayesinde bebeğinizin sistemi doğduktan sonra olacağı gibi çalışıyor. Bebeğinizin dolaşım sistemi tamamen fonksiyonel oldu. Bebeğinizin gelişmekte olan dolaşım sistemi kalbi vasıtasıyla günde yaklaşık 25-30 litre kan pompalıyor. Plasenta bebeğe koruma, sindirim, solunum, atık temizleme ve hormon üretiminde yardımcı olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

hezkah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2013
74
111
Az önce devletteki randevum iptal oldu. Doktorun programı sebebiyle iptal edilmiş. Bir gün öncesine başka doktora randevu aldım bakalım o da iptal olcak mı?
Benimki de bugündü canim ayni sebepten iptal edildi. Sanirim poliklinik randevusu alınmıyor artik.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-09-2020

Bebeğimi kucağıma almama 165 gün kaldı.

Plasenta ve göbek kordonu sayesinde bebeğinizin sistemi doğduktan sonra olacağı gibi çalışıyor. Bebeğinizin dolaşım sistemi tamamen fonksiyonel oldu. Bebeğinizin gelişmekte olan dolaşım sistemi kalbi vasıtasıyla günde yaklaşık 25-30 litre kan pompalıyor. Plasenta bebeğe koruma, sindirim, solunum, atık temizleme ve hormon üretiminde yardımcı olur.

Feline

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2020
91
84
Şükredelim kızlar. Ya kötü bişey olsaydı? Şu salgın zamanı hastanelere daha sık gitmek zorunda kalsaydık? Allah korusun testlerimizde anormallik çıksaydı.. çok şükür herşey yolunda ve bedenimizde gelişen bizim hayatımızı zorlaştıran herşey olması gerektiği gibi... belimiz agriyacak, burnumuz kanayacak,geceleri uyumakta zorlanacağız.inanın ben bu gece eşimin horlamasından o kadar rahatsız oldum ki battaniyeyi alıp salona gittim uyumaya. Ama içim cız etti geri geldim varsın horlasın o uyur ben gündüz uyurum nolacak dedim. Unutmamalıyız, şükür nimeti artırır, şikayet ise nimeti azaltır bereketini kaçırır...
Çok şükür bebeklerimiz sağlıkla büyüsün. Her gün kımıldasın kendini hatırlatsın. Bizleri mutlu etsinler.

Papatyaa90

Kimyasallar kraliçesinin Gerçek miniği geliyor 👸🏻
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2019
1.827
3.259
Kuzum bazen dediğim.gibi bende yaşıyorum 1 hafta iiyiysem 1 hafta çok.kotuyum geçicek insallah bekliyorum bende
İnşallah kuzum ya önceden ilaç içtiğim zaman mide bulantım da olmuyordu çok güzel yiyordum ama şimdi ilaç içtim akşam mesela gece bile uyutmadı doğru düzgün yemek te yiyemedim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2020

Bebeğimi kucağıma almama 158 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak ve parmak izi karakteristik şekilde şekillenmeye başlıyor. Eğer canlandırıcı bir içeceğe ihtiyaç duyuyorsanız, yüksek karbonhidratlı ve düşük yağlı olan kayısı suyu, üzüm suyu, limonata, portakal suyu, greyfurt suyu ve kızılcık suyunu deneyebilirsiniz.

Zeusunkiziyim

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2019
308
423
İnşallah kuzum ya önceden ilaç içtiğim zaman mide bulantım da olmuyordu çok güzel yiyordum ama şimdi ilaç içtim akşam mesela gece bile uyutmadı doğru düzgün yemek te yiyemedim
Benimde öyle o yüzden ıyiki burası var. Içim rahatliyor sorunca yada aynı şeyleri yaşayınca canım. Benim.mide bulantim.tamamen geçti ama 1 haftalik süreçte 2 kere falan bulantısız şekilde istifra ediyorum malesef ama eminimki 1 aya buda geçicek.tamamen

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-09-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt