• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Popüler Konu 2020 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    67

SeevKaad

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
1.370
1.509
Kızlar ya ben sanki düzelmiş gibiydim böyle nefes nefese kalmıyordum biraz daha enerjik gibiydim bir kaç gün ama şimdi hele bugün varya mide bulantısı ilacı içmeme rağmen bulantı da var halsizlik üst derecede temizlik yapmayı geç yemek bile zor yapıyorum bir çamaşır asmaktan nefes nefese kalıyorum ev dubleks iki kere merdiveni çıkıp inince dengem şaşıyor 😔sanki en başa dönmüş gibiyim düzeleceğim yerde ya kötü bişey mi var yoksa normal mi bilemiyorum size bakıyorum temizlik yapanınız var herşeyi yapanınız var ama ben yatmaktan başka bişey yapmak istemiyor canım istemeyi geç yapamıyorum yani
Ben de aynıyım cnm hemen yorulup nefes nefese kalıyorum kalp carpintisiyla oturduğum yerde uzanıp kalıyorum toplayincaya kadar..2 gundur midem kötü kusuyorum ne yersem..basa sardım gibi hissediyorum umarim gecer 🙄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-09-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 166 gün kaldı.

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

illuminae

ruj ve rimel bağımlısı 🌈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
29 Mart 2017
2.384
5.205
offf ben de başladım yeniden kusmalara 🥴🥴

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-09-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 175 gün kaldı.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında bacak ve ayaklarında dikkat cekici bir hareketlilik vardır. Tekme atabilir, ayaklarını içe dışa döndürebilir. Önümüzdeki 3-4 hafta içinde alt karın, kalça, uyluk ve göğüslerinizde hızlı gerilme sebebiyle çatlaklar görülebilir. Çatlaklar ilk başlarda kırmızımsı veya mavimsi bir halde iken ilerleyen zamanlarda gümüş-beyaz renge dönüşür.Bazı kadınlar hamilelik sırasında karpal tünel sendromu yaşarlar. Eğer ellerinizde ve bileklerinizde kas ağrıları yaşarsanız doktorunuzla konuşun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Mihmandar_34

Rabbime şükür 🤲
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
5.351
4.413
4.aydan sonra yine mi bulantı nöbetleri geçireceğiz:KK43: ilaç almazsam tüm güne yayılıyor ve akşamları çok zor geçiyor. Sanırım birçoğumuz aynı. Stresten mi oluyor acaba🙄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-09-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 157 gün kaldı.

Bebeğinizin kulağı artık başın iki yanında çıkıntı yapmaya ve gözleri yan taraftan ziyade ön tafa doğru bakıyor. Plasenta bebeğinizi sağlıklı tutmak için hizmet ederken aynı zamanda sizin sağlığınızı korumada da önemli bir rol oynamaktadır. Plasenta, globulinleri ve kanda bulunan doğal bileşenleri sentezleyerek enfeksiyonları önler. Bebeğinizin diş minesi oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Papatyaa90

Kimyasallar kraliçesinin Gerçek miniği geliyor 👸🏻
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2019
1.827
3.259
Ben de aynıyım cnm hemen yorulup nefes nefese kalıyorum kalp carpintisiyla oturduğum yerde uzanıp kalıyorum toplayincaya kadar..2 gundur midem kötü kusuyorum ne yersem..basa sardım gibi hissediyorum umarim gecer 🙄
Ahh yalnız değilmişim neyse ki bende başa sardığını hissediyorum çünkü 😑doktora gidememek te cabası

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2020

Bebeğimi kucağıma almama 158 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak ve parmak izi karakteristik şekilde şekillenmeye başlıyor. Eğer canlandırıcı bir içeceğe ihtiyaç duyuyorsanız, yüksek karbonhidratlı ve düşük yağlı olan kayısı suyu, üzüm suyu, limonata, portakal suyu, greyfurt suyu ve kızılcık suyunu deneyebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Papatyaa90

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2019
1.827
3.259
4.aydan sonra yine mi bulantı nöbetleri geçireceğiz:KK43: ilaç almazsam tüm güne yayılıyor ve akşamları çok zor geçiyor. Sanırım birçoğumuz aynı. Stresten mi oluyor acaba🙄
Ay onu bende düşündüm gündemden dolayı mideme vuruyor olabilir çünkü sabah asla geç uyanmak istemiyorum sanki uyursam dünyada değişik bişeyler olacak ve ben habersiz kalacakmış gibi hissediyorum

Bebeğinizin ayak ve parmak izi karakteristik şekilde şekillenmeye başlıyor. Eğer canlandırıcı bir içeceğe ihtiyaç duyuyorsanız, yüksek karbonhidratlı ve düşük yağlı olan kayısı suyu, üzüm suyu, limonata, portakal suyu, greyfurt suyu ve kızılcık suyunu deneyebilirsiniz.

Pembis Hayaller

Huzurla gel Kelebeğim ❤
Pro Üye
15 Ocak 2016
4.359
25.070
Iyi akşamlar kızlar @BUSR4 süresiz banlandi malesef çok üzgünüm artık aramızda olmayacak ama benim wpden iletişimim var ordan haberlesiyoruz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-09-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Papatyaa90

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2019
1.827
3.259
Iyi akşamlar kızlar @BUSR4 süresiz banlandi malesef çok üzgünüm artık aramızda olmayacak ama benim wpden iletişimim var ordan haberlesiyoruz
Aaaa neden ki yaaa çok üzüldüm başka hesap açsın gelsin olmaz ki öyle

Pembis Hayaller

Huzurla gel Kelebeğim ❤
Pro Üye
15 Ocak 2016
4.359
25.070

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-09-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Zeusunkiziyim

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2019
308
423
:işsiz:Kızlar bebişin hareketlerini hisseden varmı. ? Ne zaman hissedicez biz ya.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-09-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt