• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Popüler Konu 2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• İkiz, bir kız bir erkek

Toplam Oy: 0 0,0%
  • İkiz kız

• İkiz erkek

• Üçüz / Çoğul

• Ankete Katılan
    12

Peripella

Hiç birşey sebepsiz değildir.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2019
1.153
1.577
Bulantıları artan var mı neler yapıyorsunuz 😷

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-11-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Gizemturanci

Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2019
101
56
Kızlar merhaba ben de varım🥰 kısmetse 25 Kasım görünüyor doğum🙏🏻 Nasılsınız?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-11-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 236 gün kaldı.

Bu zamana kadar 38 çift Somit oluştu. Somitler baş, gövde kemiklerini ve kasları oluştururlar. Bebebeğinizin beyni tüm insan beyinlerinde olduğu gibi 3 ana bölüme ayrılıyor.Ön beyin, orta beyin ve arka beyin. Bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 5-7 mm ve küçük bir kahve çekirdeği boyutunda. Döllenmeden sonra geçen 30 gün içinde bebeğiniz 15.000 kat büyüdü :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Peripella

Hiç birşey sebepsiz değildir.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2019
1.153
1.577

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-11-2020

Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Gizemturanci

Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2019
101
56

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-11-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 236 gün kaldı.

Bu zamana kadar 38 çift Somit oluştu. Somitler baş, gövde kemiklerini ve kasları oluştururlar. Bebebeğinizin beyni tüm insan beyinlerinde olduğu gibi 3 ana bölüme ayrılıyor.Ön beyin, orta beyin ve arka beyin. Bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 5-7 mm ve küçük bir kahve çekirdeği boyutunda. Döllenmeden sonra geçen 30 gün içinde bebeğiniz 15.000 kat büyüdü :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

akademi1994

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
530
930
Ay yok benim bulantım falan sabah biraz oluo o kadar ama gögüs ağrım varya öff öff ben zaten büyük gögüslü biriydim normaldede küçültmek istiodum ama çocuk doğurmadan girmek istemedim o işe şimdi varya aldı başını gidio gögüslerim benim en yakın arkaşadımın hamileliği boyunca gram bulantısı olmadı kız doğumdan bi hafta önce camlarını falan sildi öyle doğum yaptı doğumdan 3 gün önce beşiktaşta gezioduk kendisiyle Allah herkese onun hamileliği gibi hamilelik nasip etsin ablasıda tam tersi gebelik tansiyonu çıkmıştı tam 41 kilo aldı doğuma kadar ilk 4 ay sadece kustu son 3 ay sadece yattı şans işte

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-11-2020

Bebeğimi kucağıma almama 228 gün kaldı.

Daha sonra bebeğinizin kulaklarını oluşturacak kabarıklıklar gelişmeye başladı. Bebeğinizin bağırsakları göbek kordunu içinde oluşmaya başladı. Bebeğinizin kemikleri şekillenmeye başladı. Bebek sahibi olacağınız için ne kadar mutlu olursanız olun, hamileliğinizin ilk döneminde biyokimyasal dalgalanmalar sonucunda sinirlilik ve hafif deprasyon belirtileri göstermeniz doğaldır.

sevgim38

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2018
32
22
Yeni hamileligi olan arkadaslara hayirli olsun
😘😘
Merhaba arkadaşlar yarın kalp ve kese için ilk kontrolüm var ama bende hiç bir belirti kalmadı uykum olurdu gitti miğde bulantım hafif vardı geçti goguslerimde acı vardı o da artık yok.Ruyamda doktora gittiğimde kalp atışını duyamamıştık bu gece. Tüp bebek annesi old için gittiğim merkeze devam etmek ıstiyorum. Şişli memorial doktorum iiznliymis başka birine verdiler. Ilk kontorlde neleri sormam gerek.Bundan sonraki muayenelerimde tüp bebek bölümünden kadın doğuma geçeceğim aranızda o hast.kadin doğumuna giden var mi
Rabbim kucagina almayi nasip etsin canim dr sana soyler zaten once keseye bakar sonra kalp atisi icin cagirir

meganejem

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
572
58
Olmaz mı sabahtan akşama kadar ne çektiğimi bir ben bir Allah bilir çok kötüyüm mutfağın önünden geçerken bile öğürüyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-11-2020

Bebeğimi kucağıma almama 224 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin kol gelişimi kritik dönemi sona erdi. Bebeğinizin kolları artık doğru yerinde ve doğru oratısal boyutunda. Hala perde şeklinde olsada bebeğinizin el ve ayak parmakları belirginleşmeye başladı. İkinci adet dönemini geçirmiş olmanız gerekiyor.

sevgim38

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2018
32
22
Kızlar doktordan geldim keseyi gördük çok şükür 🙏🏼 5 haftalık dedi doktor kesemiz 7 mm 🥰 daha odaya girmeden ağlamaya başladım doktorun yanında ve eve gelene kadar ağladım yüzüm kıpkırmızı olmuş binlerce kere şükürler olsun 🤲🏻🤲🏻 2 hafta sonra kalp atışı için gel dedi😊 sizden de güzel haberler bekliyorum güzel anne adaylarıı 🥰🙊😍😍
Hayirli olsun canim insallah hepimiz duyariz

13şubattı sat kızlar bugün itibariyle 6+0 olduk. Cumartesi doktora gideceğiz ama inanılmaz bulantı başladı sizler neler yapıyorsunuz bulantılarınıza neler iyi geliyor.
Benimkide 13 subat yarin kontrolum var gitsem duyabilirmiyim acaba bide lekelenmelerim vardi bakalim guzel haberlerle gelmek dilegiyle

Yukarı Alt