• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Popüler Konu 2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• İkiz, bir kız bir erkek

Toplam Oy: 0 0,0%
  • İkiz kız

• İkiz erkek

• Üçüz / Çoğul

• Ankete Katılan
    12

akademi1994

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
530
929

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-11-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 228 gün kaldı.

Daha sonra bebeğinizin kulaklarını oluşturacak kabarıklıklar gelişmeye başladı. Bebeğinizin bağırsakları göbek kordunu içinde oluşmaya başladı. Bebeğinizin kemikleri şekillenmeye başladı. Bebek sahibi olacağınız için ne kadar mutlu olursanız olun, hamileliğinizin ilk döneminde biyokimyasal dalgalanmalar sonucunda sinirlilik ve hafif deprasyon belirtileri göstermeniz doğaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Zafece

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
94
174
Bulantıları artan var mı neler yapıyorsunuz 😷
Bulantılar fena zorladı bu hafta beni ama çözdüm şimdi olayı. Yemek yedikten 1 saat sonra acıkıyorum vücut nasıl bu kadar cabuk öğütüyor anlamış değilim azar azar ama ne bulursam yiyorum. Yedikten sonra yine bulanırsa da hemen uyuyorum:)) her kalktığımda dur yemek yapayım dur şu ev işini yapayım derken vakit geçiyor yorumlara da yetişemiyorum anca okuyabildim valla :) bir de bulantıma ayva kesin çözüm oldu canım denemeni tavsiye ederim. çok heyecanlı ve streslyim pazartesi kontrol var bakalım ne diyecek hala şu 1 hafta geriden geliyor dedi ya o canımı sıkıyor.

Zafece

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
94
174
Kızlar sata göre 5+6 haftalık hamileyim az önce peçeteye çok çok hafif soluk pembe bir akıntı geldi şimdi beta baktırmaya gideceğim bana dua edin tekrar düşük yapmak istemiyorum
İcini ferah tut güzelhaberler ver bize inşAllah. Pembe akıntıdan korkma der doktorum kendine yer açıyor. Parlak kırmızı olmasın o yeter dualarım seninle🙏🏻

akademi1994

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
530
929
İcini ferah tut güzelhaberler ver bize inşAllah. Pembe akıntıdan korkma der doktorum kendine yer açıyor. Parlak kırmızı olmasın o yeter dualarım seninle🙏🏻
Yok çok açık bir pembeydi varla yok arası bnm doktorumda aynısını söyledi beta sonucuda 24871 çıktı bir sıkıntı olmaz inşAllah pazartesi kontrole kadar

Daha sonra bebeğinizin kulaklarını oluşturacak kabarıklıklar gelişmeye başladı. Bebeğinizin bağırsakları göbek kordunu içinde oluşmaya başladı. Bebeğinizin kemikleri şekillenmeye başladı. Bebek sahibi olacağınız için ne kadar mutlu olursanız olun, hamileliğinizin ilk döneminde biyokimyasal dalgalanmalar sonucunda sinirlilik ve hafif deprasyon belirtileri göstermeniz doğaldır.

Gizemturanci

Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2019
101
56
Bulantıları artan var mı neler yapıyorsunuz 😷
Benim de daha hiç bulantım olmadı, yalnız sabahları cok erken ve açlıktan ölerek uyanıyorum, canım haşlanmış yumurta ve portakal suyu istiyor. Bir hafta önce keseyi gördük, kısmetse 8 Nisan’da kalp atışı için gideceğiz, umarım hepimiz pıt pıt o sesleri duyarız da rahatlarız bir an evvel💜

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-11-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 236 gün kaldı.

Bu zamana kadar 38 çift Somit oluştu. Somitler baş, gövde kemiklerini ve kasları oluştururlar. Bebebeğinizin beyni tüm insan beyinlerinde olduğu gibi 3 ana bölüme ayrılıyor.Ön beyin, orta beyin ve arka beyin. Bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 5-7 mm ve küçük bir kahve çekirdeği boyutunda. Döllenmeden sonra geçen 30 gün içinde bebeğiniz 15.000 kat büyüdü :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Gizemturanci

Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2019
101
56
Kızlar sata göre 5+6 haftalık hamileyim az önce peçeteye çok çok hafif soluk pembe bir akıntı geldi şimdi beta baktırmaya gideceğim bana dua edin tekrar düşük yapmak istemiyorum
Canım aynısı 2 gün önce başıma geldi, 4+6 iken. Hemen doktorumu aradım geleyim mi diye yerleşme kanamasıdır o korkma dedi. Progestan 100 mg içtim hemen kesildi. Dün de bugün de gelmedi pembe akıntı.

Bu zamana kadar 38 çift Somit oluştu. Somitler baş, gövde kemiklerini ve kasları oluştururlar. Bebebeğinizin beyni tüm insan beyinlerinde olduğu gibi 3 ana bölüme ayrılıyor.Ön beyin, orta beyin ve arka beyin. Bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 5-7 mm ve küçük bir kahve çekirdeği boyutunda. Döllenmeden sonra geçen 30 gün içinde bebeğiniz 15.000 kat büyüdü :)

akademi1994

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
530
929
Canım aynısı 2 gün önce başıma geldi, 4+6 iken. Hemen doktorumu aradım geleyim mi diye yerleşme kanamasıdır o korkma dedi. Progestan 100 mg içtim hemen kesildi. Dün de bugün de gelmedi pembe akıntı.
Bana herhangi bir ilaç vermedi doktor. İnşAllah benimkide yerleşme lekesidir. Kanama gibi falan değildi belli belirsin çok açık pembe akıntıydı

akademi1994

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
530
929

Gizemturanci

Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2019
101
56
Bana herhangi bir ilaç vermedi doktor. İnşAllah benimkide yerleşme lekesidir. Kanama gibi falan değildi belli belirsin çok açık pembe akıntıydı
Canım ilk kontrolümde doktorum bana her ihtimale karşı kanama olursa önlem amaçlı kullanmam için bu ilacı yazmıstı, ben de pembe lekeyi görünce korkudan yutuverdim ilacı. Beta da baktırmadım, ikimizinki de yerleşme kanaması bence. Güzel düşünelim, güzel olsun 🙏🏻 Değerin de gayet iyi çıkmış.

Yukarı Alt