Popüler Konu 2020 Mart Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    45

ebso

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2011
283
302
Kızlar halsizlik ve yorgunlugunuz ne durumda.. Benim mide bulantım cok ac kalmadıgım ve cok yorgun olmadıgım sürece olmadı fzla. Ama şu halsiz hissetme ve bir anda pil bitme durumunu hala yaşıyorum. Sizde durumlar nasıl ? Enerjik hissetmeye başladınızmı ?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 179 gün kaldı.

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Efem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
61
84
Mrb kızlar bugün aile hekimi kan ve idrar tahlininin sonuçlarında idrarda poretein +1 cıktı gebelik zehirlenmesi olabilir dedi başına gelen var mı poretein pozitif çıkan 😔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-03-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 183 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları vücut büyüklüğüne göre nihayi oranına erişti fakat bacakları hala vücuduna göre daha kısa. Bebeğinizin dalağı artık tamamen işlevsel. Hamileliğiniz sırasında rahminizin ağırlığı yaklaşık 360 kat artarak yaklaşık 28 gr dan yaklaşık 1,13 kg a çıkacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hasatzamani

O artık anne adayı...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
385
412
Kızlar halsizlik ve yorgunlugunuz ne durumda.. Benim mide bulantım cok ac kalmadıgım ve cok yorgun olmadıgım sürece olmadı fzla. Ama şu halsiz hissetme ve bir anda pil bitme durumunu hala yaşıyorum. Sizde durumlar nasıl ? Enerjik hissetmeye başladınızmı ?
Hala bitkin ve yorgunum sanki 60 yasina gelmis nineler gibiyim :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-02-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.329
1.297
Kızlar neler yiyip içiyorsunuz? Ben kolayı gazozu bırakamadm 2 günde bir bardak içiyorum sonra da suçlu hissediyorum🙆🏻‍♀️ Sürekli ızgara et de olmuyor malum kızartma da yeniyor arada 😑 özellikle yediklrrinz neler var?
Ben kola ve gazlı içecekleri tamamen bıraktım, sürekli et yenmiyor tabi, sebze, makarna (tabi soslu soğan, domates, sarımsakla yapıyorum sosu bazen kıyma da koyuyorum), menemen ve tabi et yemekleri de yapıyorum. Kızartma çok nadir hatta uzun bir süre yapmıyacam. Yeşil mercimekli, patatesli bulgur pilavı çok güzel oluyor. Kahvaltıda yumurta, peynir, zeytin gibi. Çaydan tiksindim içemiyorum. Kahveyi normalde çok severim ama hamilelikte canım istemiyor. Bol bol meyve yiyorum. Onda tutamıyorum kendimi. Hadi buradan yediklerimizi paylaşalım, neler yiyoruz?

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.329
1.297
Ben acayip yoruluyorum, ufacık bir şey yapınca yoruluyorum. Acaba ilerde değişecek mi?

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.329
1.297
Mrb kızlar bugün aile hekimi kan ve idrar tahlininin sonuçlarında idrarda poretein +1 cıktı gebelik zehirlenmesi olabilir dedi başına gelen var mı poretein pozitif çıkan 😔
Çok geçmiş olsun, bilgim yok ama doktorunuza gidin bence, bebek nasıl diye. İnşallah basit bir şeydir.

Efem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
61
84
Çok geçmiş olsun, bilgim yok ama doktorunuza gidin bence, bebek nasıl diye. İnşallah basit bir şeydir.
Inşallah ya yarın randevum var ama çok üzgünüm bişey çıkmasın insallah bebek ıyidir

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-03-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 183 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları vücut büyüklüğüne göre nihayi oranına erişti fakat bacakları hala vücuduna göre daha kısa. Bebeğinizin dalağı artık tamamen işlevsel. Hamileliğiniz sırasında rahminizin ağırlığı yaklaşık 360 kat artarak yaklaşık 28 gr dan yaklaşık 1,13 kg a çıkacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Mucizem26619

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2019
586
553

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-03-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 172 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin vücudu başından daha hızlı büyüyecektir. 50.000 IU dozdan fazla A vitamini toksik(zehirleyici) etki gösterir. Vücudun ihtiyacı olan A vitaminini almanın en kolay ve güvenli yolu gıdalardır. Lütfen besin takviyesi ilaçlardan sakının. Bebeğinizin dış genital organları artık kesin bir şekilde ayırt edilebilir durumdadır. Bebeğinizin kız mı erkek mi olduğu artık anlaşılıyor. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için ultrasona girebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Mucizem26619

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2019
586
553

Eklentiler

Bu ay boyunca bebeğinizin vücudu başından daha hızlı büyüyecektir. 50.000 IU dozdan fazla A vitamini toksik(zehirleyici) etki gösterir. Vücudun ihtiyacı olan A vitaminini almanın en kolay ve güvenli yolu gıdalardır. Lütfen besin takviyesi ilaçlardan sakının. Bebeğinizin dış genital organları artık kesin bir şekilde ayırt edilebilir durumdadır. Bebeğinizin kız mı erkek mi olduğu artık anlaşılıyor. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için ultrasona girebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Mucizem26619

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2019
586
553

Yukarı Alt