Popüler Konu 2020 Mart Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    45

DooDooDoo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
283
279
Ben yumurta yemiyorum. Hiç yemezdim, hala da yemiyorum. Abur cubur, şarküteri reyonunu komple bıraktım. Kola, nescafe ağzıma sürmedim. Limonlu çay içiyorum, bazen de Türk kahvesi ya da espresso bazlı kahveler. Havalar sıcak olduğu için maden suyunu biraz abartıyorum ama her gün değil. Kahvaltıda bol zeytin, peynir, kızarmış ekmek az tereyağı ve lutenitsa (kahvaltılık sos), tam buğday ekmek ve süt. Gün içerisinde sıcak çorba midemi çok rahatlatıyor. Meyve ve kuruyemiş günde bir porsiyon muhakkak. Sebze çok sevmem ama salata tarzı yiyebiliyorum şükür. Balık haricinde kızartma da yemiyorum, onu da bırakacağım inşallah :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kelsy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2013
55
80
ben yumurtadan tiksindim hicbir sekilde pişirip yiyemiyorum baskasi pisirince de midem kabul etmiyor :KK43: yogurt ve sutte sevmiyorum napacagim :KK43:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 177 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Beto2012

06.04.19
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
3.863
3.598
Kızlar halsizlik ve yorgunlugunuz ne durumda.. Benim mide bulantım cok ac kalmadıgım ve cok yorgun olmadıgım sürece olmadı fzla. Ama şu halsiz hissetme ve bir anda pil bitme durumunu hala yaşıyorum. Sizde durumlar nasıl ? Enerjik hissetmeye başladınızmı ?
Hayir hic enerjim yok :KK43: hep yorgun hitkin haldeyim hep yatasim var

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 179 gün kaldı.

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

Beto2012

06.04.19
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
3.863
3.598

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 179 gün kaldı.

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

Demirrrrr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
264
248
Hicbir yedigimden zevk almiyorum oyle izgara falanda yedigim yok bol bol sulu yemek corba yapiyorum ama dinlene dinlene sindire sindire yiyorum bulanmiyim diye. Daha cok ekmek arasi tercihim :/ birde her sabah yumurta mutlaka
Benim de dr um günde 100 gr et balık tavuk birisi
2 bardak süt
1 yumurtanı ihmal etme 12. Haftaya kadar dedi.
Bakalım şimdi gidince neler ekleyecek

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-03-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 189 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri safra salgılamaya ve pankreası insülin üretmeye başladı. Bu arada bazen sırt ağrıları hissetmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni relaxin denilen doğumu kolaylaştırmak için salgılanan bir hormondur. Relaxin büyüyen rahminzin ihtiyacı olan alanı karşılamak için leğen kemiğinizin genişlemesini ve omurgaya bağlanan kalça eklemlerini gevşeterek doğumu kolaylaştırmak için destekler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Demirrrrr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
264
248

Bebeğinizin karaciğeri safra salgılamaya ve pankreası insülin üretmeye başladı. Bu arada bazen sırt ağrıları hissetmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni relaxin denilen doğumu kolaylaştırmak için salgılanan bir hormondur. Relaxin büyüyen rahminzin ihtiyacı olan alanı karşılamak için leğen kemiğinizin genişlemesini ve omurgaya bağlanan kalça eklemlerini gevşeterek doğumu kolaylaştırmak için destekler.

Demirrrrr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
264
248
Mrb kızlar bugün aile hekimi kan ve idrar tahlininin sonuçlarında idrarda poretein +1 cıktı gebelik zehirlenmesi olabilir dedi başına gelen var mı poretein pozitif çıkan 😔
Benim başıma şu geldi. Sağlık ocağında idrarda protein çıktı. O zaman hamilelik felan yok. Acil nefrolojiye görün dedi biz tabi panik. Devlet 2-3 gün sonraya aldım randevu. Ama Hemen özele gittim idrar verdim bişi yok. Sonra Devlete gittik verdik gene bişi yok. Aile hekimine gittim dedim böyle böyle. Bu ara sanırım kitlerde sorun var herkeste protein çıkıyor dedi 🤦🏻‍♀️
Diyeceğim o ki bi yerde daha ver bence. Yaşadığımızı biz biliriz o dönem.

Demirrrrr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
264
248
Benim başıma şu geldi. Sağlık ocağında idrarda protein çıktı. O zaman hamilelik felan yok. Acil nefrolojiye görün dedi biz tabi panik. Devlet 2-3 gün sonraya aldım randevu. Ama Hemen özele gittim idrar verdim bişi yok. Sonra Devlete gittik verdik gene bişi yok. Aile hekimine gittim dedim böyle böyle. Bu ara sanırım kitlerde sorun var herkeste protein çıkıyor dedi 🤦🏻‍♀️
Diyeceğim o ki bi yerde daha ver bence. Yaşadığımızı biz biliriz o dönem.
Bu arada aynı şeyi tsh için de yaşadım. Hamileyken 3 e yakın çıktı. Kadın doğumcum yüksek dedi. Özele gittim verdim 1,6 çktı. Yani bazen değerler yanlış çıkabiliyor.

Demirrrrr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
264
248
ben yumurtadan tiksindim hicbir sekilde pişirip yiyemiyorum baskasi pisirince de midem kabul etmiyor :KK43: yogurt ve sutte sevmiyorum napacagim :KK43:
Yumutayı doğra tuzla kekik kırmızı biberle şenlendir..sonra onu peynir ekmek yerken arada ağzına at. Anlamıyorsun öyle gidiyor. İlerde Bebeğini de yedirirken böyle kandırcan aradan aradan 😂

kahvetelvesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2011
7.910
12.870
Mrb kızlar bugün aile hekimi kan ve idrar tahlininin sonuçlarında idrarda poretein +1 cıktı gebelik zehirlenmesi olabilir dedi başına gelen var mı poretein pozitif çıkan 😔
Sağlık ocağının idrar testi güvenilir değil, kendileri de söylüyor.
Benim de çıkmıştı protein, hastanede temiz çıktı.

Yukarı Alt