Popüler Konu 2020 Mart Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    45

aijoo

kum saatinin en güzel zamanısın bebeğim
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2015
11.835
29.489
Ben kola ve gazlı içecekleri tamamen bıraktım, sürekli et yenmiyor tabi, sebze, makarna (tabi soslu soğan, domates, sarımsakla yapıyorum sosu bazen kıyma da koyuyorum), menemen ve tabi et yemekleri de yapıyorum. Kızartma çok nadir hatta uzun bir süre yapmıyacam. Yeşil mercimekli, patatesli bulgur pilavı çok güzel oluyor. Kahvaltıda yumurta, peynir, zeytin gibi. Çaydan tiksindim içemiyorum. Kahveyi normalde çok severim ama hamilelikte canım istemiyor. Bol bol meyve yiyorum. Onda tutamıyorum kendimi. Hadi buradan yediklerimizi paylaşalım, neler yiyoruz?
Bence bol hamilenin bulundugu yerde yemek cok konusmasak :KK70:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-03-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 169 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

aijoo

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2015
11.835
29.489
Inşallah ya yarın randevum var ama çok üzgünüm bişey çıkmasın insallah bebek ıyidir
Preeklampsi cok onemli. Mutlaka hemen doktoruna danis gerekli tahlil ve onlemleri alirsiniz

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

aijoo

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2015
11.835
29.489
Ben oyle yorgunumki. Hastanede yorgunlugunu hâla atamadim uzerimden. Yeni yeni 2 gecedir uyuyoruz sayilir. O da yine aralarda kalkiyoruz yani :KK43: bebek dogunca nasil dayancam uykusuzluğa en cok bu beni dusunduruyor ya :KK43:
Dun aksam gozlerimi zor açtım kizim oyun istiyo ben uyumak :/

Beto2012

06.04.19
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
3.863
3.598

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 179 gün kaldı.

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Beto2012

06.04.19
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
3.863
3.598
Korktuğum başıma geldi kızlar. Enfeksiyon varmış yoğun şekilde bende. Suya karıştırılan ilaçlardan yazdı ama aklım karıştı içinde 1 defalık var. Nasıl geçirecek 1 tane toz onca iltihapı?
Idrarda mi enfeksiyon varmis?

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

My girl

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2019
258
330
Benim tek zaafım kahve. Tam bir kahve bağımlısıyım. Tabiki azalttım ama daha çokkkk azaltmam gerek. Üzülüyorum😞. İçmemeyide denedim baş ağrım çok fazla arttı.kola abur cubur zaten daha öncede ağzıma sürmezdim. Sebze et gereken herşeyden yiyorum.
Ben kola ve gazlı içecekleri tamamen bıraktım, sürekli et yenmiyor tabi, sebze, makarna (tabi soslu soğan, domates, sarımsakla yapıyorum sosu bazen kıyma da koyuyorum), menemen ve tabi et yemekleri de yapıyorum. Kızartma çok nadir hatta uzun bir süre yapmıyacam. Yeşil mercimekli, patatesli bulgur pilavı çok güzel oluyor. Kahvaltıda yumurta, peynir, zeytin gibi. Çaydan tiksindim içemiyorum. Kahveyi normalde çok severim ama hamilelikte canım istemiyor. Bol bol meyve yiyorum. Onda tutamıyorum kendimi. Hadi buradan yediklerimizi paylaşalım, neler yiyoruz?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

hayaksii

Her Bir Yara'dan Haberdardır YARADAN!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2016
1.044
1.754
Kızlar neler yiyip içiyorsunuz? Ben kolayı gazozu bırakamadm 2 günde bir bardak içiyorum sonra da suçlu hissediyorum🙆🏻‍♀️ Sürekli ızgara et de olmuyor malum kızartma da yeniyor arada 😑 özellikle yediklrrinz neler var?
Ben 2 3 haftada bir bardak ancak çok canım isterse içiyorum kolayı. Hem gaz miktarını da artırıyor o yüzden azalt canım sende. Günde kesin olarak meyve tüketiyorum(en az 3 çeşit birer tane) ceviz mutlaka yiyorum her gün. Süt içiyorum 2 bardak ya da bir kase yoğurt. Haftada 1 2 balık hazır mevsimi de geldi. Günlük mutlaka çorba salata sulu yemek yenmeli ki bağırsaklar çalışsın.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-03-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

hayaksii

Her Bir Yara'dan Haberdardır YARADAN!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2016
1.044
1.754
Bende oyle hep yatasim var 🙄 hic bilmiyorum ne zaman gecer🙄
Bence geçmiycek bu yorgunluk sabahları yataktan kalkamıyorum ne olur pazar gelsin de uyuyum dedim bugün alarmı duyunca😔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Mdmray

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2009
543
597
Tüylenme olunca cinsiyet tahmini ne oluyor?
kuzum biz diğer arkadaşlarla tüylenmenin cinsiyetle değil hormonların artmasıyla ilgili olduğunu düşünüyoruz , cinsiyet tahmini yapmadık yani. :KK49:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 166 gün kaldı.

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

Beto2012

06.04.19
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
3.863
3.598
Bence geçmiycek bu yorgunluk sabahları yataktan kalkamıyorum ne olur pazar gelsin de uyuyum dedim bugün alarmı duyunca😔
Ben evdeyim ama su an uyuyamadim mesela

Yukarı Alt