Popüler Konu 2020 Mart Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

thichquang

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
843
778
Kızlar ya 2.5 saatlik bi yolculuk yaptık kasıklarım çok fena ağrıyo :KK43: geçmiyo :KK43: uzandığım halde :KK43: korkuyorum
Ayaklarini yikari uzat dinlen bi sey olmaz canim merak etme

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-03-2020

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 204 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

naturelanne

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2019
78
45
2020 mart anneleri...ne umutlarla gelmistim bu gruba heyecanla.Maalesef sonu kürtajla bitti.Yaklasık 2hafta ölü bebekle gezmişim karnımda..Şu yaşadığım bir kaç günden hiçbirşey anlamadim acıdan başka.O yüzden kendinizi iyi dinleyin arkadaşlar ters giden birşey hissettiğinizde kontrolü beklemeyin.İhmal etmeyin.Ben çok üzgünüm.Şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum ama ben ve eşim çok korkuyoruz tekrar aynı şey olacak diye.O kadar şey var ki dış gebelik,boş gebelik,kimyasal gebelik vs vs...benim ki gecikmiş düşük kalp atışı durmuş belki de hiç alınmadı.Kürtaj yaptiran arkadaşlar ne zaman hamile kaldiniz bu korkuyu nasil yendiniz?Piskolojiyi atabildiniz mi?
Ben 2 adet sonrasi denemeyk istiyorum tekrar ama çok korkuyorum.Cok arastirdim kürtaj sonrasi uzun süre beklemenin de çok faydasi yok gibi.6ay 1sene bekleyip tekrar düşük yapanları boş gebelik yaşayanlari okudum.1ay sonra bekleyip hemen hamilr kalip saglikli gebelik gecirip bebegini kucağına alanlarida okudum.Tabi hemen deneyip sonra yine hüsran yaşayanları da okudum.Bu yuzden herşey kader kismet sanirim.Ben yinede 2-3ay bekleyim diye düşünüyorum en azindan piskolojiyi atmam icin..
İnşallah bu sefer saglikli bir gebeligim olur..
Canım çok geçmiş olsun Rabbim tez zamanda sağlıkla yeniden hamile kalıp sağlıkla kucağına da almayı nasip etsin inşallah acaba belirti olarak herhangi birşey hissettin mi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-03-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 202 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 hafta içinde , bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılacaktır. İdrar sterildir ve amniyotik sıvının düzenli değişimi sırasında o da taşınır. Hamileliğin ilerleyen zamanlarında günlük yaklaşık yarım litre idrar atılır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 3-5 cm oldu. Artık mm yerine cm kullanmaya başladık. Bebeğinizin ağırlığı 8 gr civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Polat006

Kızım abla oluyor inşaAllah 🎁
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
817
664
Ayaklarini yikari uzat dinlen bi sey olmaz canim merak etme
İnşaAllah canm ya belimin ağrısı da cabası:KK43:
1 hafta sonra 7 8 saatlik yolculuk yapacaz Ozaman napacam bilmiyorm 😭

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-04-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 241 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.114
1.061
En son kontrolüm 8haftalikkendi kalp atışını duymaya gidecektik hiç duymak nasip olmadı..Belkide bir kaç gün öncesine kadar atiyordu ama biz duyamadık maalesef..hiç belirtin de olmadı ne kanama ne lekelenme..sadece gebelik belirtilerim azalmıştı kasık ağrısı mesela..yüzümde sivilce çıktı.karnımdaki şişlik inmişti meğer 2haftadır ölüymüş.Birde 2-3gündür başım ağrıyordu.
Çok geçmiş olsun, inşallah tekrar hamile kalır sağlıcakla kucağınıza alırsınız bebeğinizi. Ben iki kez yaşadım, ikisinde de sizin gibi 8 haftalık iken gittim hiç kalp atışını duymadık, hiç bir belirti vermemişti, hissetmek imkansız o yüzden. Bana doktorum normalde kürtajda 6 ay düşükte 3 ay beklemek gerektiğini söyledi, ama bizim yaş faktörü falan olduğu için sadece bir adet dönemini bekleyin demişti. Bu arada bende pıhtılaşma bozukluğu olabilirmiş, o yüzden gebeliğe kadar corasprin kullandım, gebelikle birlikte iğne kullanıyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 208 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık uzunluğunun yarısından daha uzun. Şu an için bebeğinizin yüzü geniş, gözleri birbirinden ayrık, göz kapakları kapalı, kulakları düşük yerleşimlidir. Bu hafta sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm olacaktır. Bebeğinizin tüm organ sistemleri ve dış yapıları artık mevcut.

Polat006

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
817
664
2020 mart anneleri...ne umutlarla gelmistim bu gruba heyecanla.Maalesef sonu kürtajla bitti.Yaklasık 2hafta ölü bebekle gezmişim karnımda..Şu yaşadığım bir kaç günden hiçbirşey anlamadim acıdan başka.O yüzden kendinizi iyi dinleyin arkadaşlar ters giden birşey hissettiğinizde kontrolü beklemeyin.İhmal etmeyin.Ben çok üzgünüm.Şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum ama ben ve eşim çok korkuyoruz tekrar aynı şey olacak diye.O kadar şey var ki dış gebelik,boş gebelik,kimyasal gebelik vs vs...benim ki gecikmiş düşük kalp atışı durmuş belki de hiç alınmadı.Kürtaj yaptiran arkadaşlar ne zaman hamile kaldiniz bu korkuyu nasil yendiniz?Piskolojiyi atabildiniz mi?
Ben 2 adet sonrasi denemeyk istiyorum tekrar ama çok korkuyorum.Cok arastirdim kürtaj sonrasi uzun süre beklemenin de çok faydasi yok gibi.6ay 1sene bekleyip tekrar düşük yapanları boş gebelik yaşayanlari okudum.1ay sonra bekleyip hemen hamilr kalip saglikli gebelik gecirip bebegini kucağına alanlarida okudum.Tabi hemen deneyip sonra yine hüsran yaşayanları da okudum.Bu yuzden herşey kader kismet sanirim.Ben yinede 2-3ay bekleyim diye düşünüyorum en azindan piskolojiyi atmam icin..
İnşallah bu sefer saglikli bir gebeligim olur..
Çok üzüldüm canım Rabbim tekrar sağlıkla sıhhatle nasip etsin inşaAllah

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

thichquang

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
843
778
Valla ben Afyondan Izmire gidene kadar mahvoldum 4 bucuk saate. Sonra da tovbe ettim Afyona donunce bi daha uzun yola gitmem diye :KK53:

Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

thichquang

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
843
778
Şuan şiddetli bi geğirti ve onu yalnız bırakmak istemeyen bi bulantım var. Şeklim semalim değisti artik :rolleyes:

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.114
1.061
Eğer kendi arabanızla gidecekseniz 1,5-2 saat arayla mola verin ve molada yürüyün, otobüsle gidecekseniz de arada koridorda yürüyün, en azından ayakta durun. Otururken de ayaklarınızı uzatabildiğiniz yere kadar uzatın.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 208 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık uzunluğunun yarısından daha uzun. Şu an için bebeğinizin yüzü geniş, gözleri birbirinden ayrık, göz kapakları kapalı, kulakları düşük yerleşimlidir. Bu hafta sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm olacaktır. Bebeğinizin tüm organ sistemleri ve dış yapıları artık mevcut.

Polat006

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
817
664
Valla ben Afyondan Izmire gidene kadar mahvoldum 4 bucuk saate. Sonra da tovbe ettim Afyona donunce bi daha uzun yola gitmem diye :KK53:
Valla bende ederim heralde 😭 2.5 saatlik te böyle olduysam 8 saatlikte nolurm Allah bilir 🥴

Yukarı Alt