Popüler Konu 2020 Mart Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Polat006

Kızım abla oluyor inşaAllah 🎁
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
817
664
Eğer kendi arabanızla gidecekseniz 1,5-2 saat arayla mola verin ve molada yürüyün, otobüsle gidecekseniz de arada koridorda yürüyün, en azından ayakta durun. Otururken de ayaklarınızı uzatabildiğiniz yere kadar uzatın.
Kendi arabamız canım duruyoruz gelirkende durduk hep ama yinede ağrım oldu
İnşaAllah dönerken çok olmaz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-04-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 241 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Polat006

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
817
664
Kızlar bide benim başımda hep bi ağrı var :KK43: bazen geçiyo gibi oluyo sorma artıyo azalıyo ama bitmiyor :KK43: 1 haftadır gribim geçmiyo resmen acaba ondan mı diyorum
Sizdede oluyomu baş ağrısı

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

thichquang

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
843
777
Kızlar bide benim başımda hep bi ağrı var :KK43: bazen geçiyo gibi oluyo sorma artıyo azalıyo ama bitmiyor :KK43: 1 haftadır gribim geçmiyo resmen acaba ondan mı diyorum
Griptendir o canim muhtemelen. Bende de oluyor ama yorgunluk ve uykusuzluktan uyuyunca geciyor hemen cunku

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-03-2020

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 204 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.114
1.061
Benim oğlumda olmuştu, bir süre direndim ilaç kullanmadım, susuzluktan da olabiliyormuş bol bol su içtim, maden suyu içtim ama işe yaramadı. En son bir parol aldım geçti. Çok şiddetliyse parol içebilirsin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 208 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık uzunluğunun yarısından daha uzun. Şu an için bebeğinizin yüzü geniş, gözleri birbirinden ayrık, göz kapakları kapalı, kulakları düşük yerleşimlidir. Bu hafta sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm olacaktır. Bebeğinizin tüm organ sistemleri ve dış yapıları artık mevcut.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Polat006

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
817
664
Griptendir o canim muhtemelen. Bende de oluyor ama yorgunluk ve uykusuzluktan uyuyunca geciyor hemen cunku
Bende gripten diye düşünüyorum
Uyuyunca geçiyo ama bi müddet sonra geri başlıyo
Yaz gribi ne zormuş geçmiyo da

Polat006

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
817
664
Benim oğlumda olmuştu, bir süre direndim ilaç kullanmadım, susuzluktan da olabiliyormuş bol bol su içtim, maden suyu içtim ama işe yaramadı. En son bir parol aldım geçti. Çok şiddetliyse parol içebilirsin.
İçtim parol ya :KK43: yolculukta dayanamadm
Bide asabi oldum ki baş ağrısıyla herkese çatasım geliyo :KK43: iyice dengem bozuldu

mltmalbyrk

Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2018
418
342
Ben polodan da tiksindim tam bi dram. Az önce kustum hala bulantım var.
Cok şükür bende bi kac gündür kusma yok ben sürekli degistiriyom yoksa dedigin gibi tiksindim bende arada mentos arada polo karışık

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-03-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 200 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık doğum anındaki yapısını aldı ancak henüz daha küçük. Nadir istisnalar dışında bebeğinizin harektlerini hisetmeye başlamamış olmalısınız. Bebeğinizin yeni oluşan kasları henüz çok zayıf ve rahmim zorlukla genişledi. Bebeğinizin yeri hala kalça çerçeveniz içinde. Bebeğinizin bağırsakları gelişiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

melek._19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2009
285
223
İlk gebeliğim canim..ilk denememiz de olmuştu ama sağlıkli degil di sanirim gelişememiş 8haftalik sanarken ben son kontrolümde ki haliyle kalmiş yani 5.5hafta da kalmiş.
Ayni seyleri bende yasadim. Günlerce agladim anca toparlanabildim.
4 ay sonra tekrar hamile kaldim ve saglikli bir oglum var.
Bu hamileligimde sürekli her gün insallah hersey yolundadir diyorum.

Henrietta___

Oğluşunu bekliyor🧿09/03/2020🧿🙏🥰👶🏻
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2016
402
432
Günaydın kızlar :eek: :KK200:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-03-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 190 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin ses telleri boğazında veya gırtlağında oluşmuş olacak. Bebeğinizin yüzü artık daha çok insana benzemeye başladı. Gözleri birbirine yaklaştı, kulakları kafasının iki yanındaki yerlerine doğru kaydı ve çenesi artık kendi göğsüne dayanıyor. Bebeğinizin genital bölgeleri artık iyice belirginleşti ve gelişti. Ultrason ile kız mı erkek mi olduğu artık net olarak görülebilir. (tabi bebeğiniz izin verirse) Yüzkoyun göbeğinizin üstüne uyumanız çok zorluk verir. Yana dönerek uyumayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt