Popüler Konu 2020 Mart Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Anchoress

Müzmin münzevi
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2014
539
373

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-03-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 219 gün kaldı.

Bebeğinizin optik sinirleri ve göz kapakları gelişiyor ve şekillenmeye devam ediyor. Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin temel vücut oranları değişecektir. Bebeğinizin bedeni uzayacak ve düzleşecektir. Bebeğinizin karın boşluğu henüz küçük olduğu ve içinde hızla büyüyen karaciğer gibi bir organ bulunduğu için bebeğinizin bağırsaklarının çoğu göbek kordonu içinde bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Istanbul_3444444

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
87
75
günaydın kızlarr.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-03-2020

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 203 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi artık daha kalın ve daha az şeffaf duruma geldi. Kız bebeklerde vajina gelişmeye başladı. Erkek bebeklerin penisi artık ayırt edilebiliyor. 1 hafta gibi kısa bir sürede bebeğinizin ağırlığı iki katına çıktı. Bebeğiniz yaklaşık 7,6 gr. ağırlığında. Hamile anneler daha fazla oksijene ihtiyaç duyarlar, bundan dolayı hamilelik boyunca nefes darlığı hissedebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Deryaderyaderya536

Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2019
104
77
Günaydın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-03-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 218 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 16-18 mm oldu. Ağırlığıda yaklaşık olarak 0.94 gr. Bebeğiniz bir sıvı ile çevrili olsada akciğerleri hava alıp vermek için çalışmadığından dolayı boğulma söz konusu değildir. Bebeğpinizin ihtiyaç duyduğu oksijen bebeğe göbek kordonu yardımıyla sizin tarafınızdan gönderilir. Bebeğinizin kol ve bacakları bugünlerde hareket etmeye başlayacak. Ultrason da bu hareketleri görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.114
1.061
Günaydın arkadaşlar, siz de sabah tuvalete sıkışmış olarak uyanıyor musunuz? Ben hamileliğimin başından beri öyleydi, bugün olmadı. Korkuyorum bir şey olmuş olabilir mi? İki kez gebeliğimde bebeklerin kalbi durdu, o yüzden tedirginim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 208 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık uzunluğunun yarısından daha uzun. Şu an için bebeğinizin yüzü geniş, gözleri birbirinden ayrık, göz kapakları kapalı, kulakları düşük yerleşimlidir. Bu hafta sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm olacaktır. Bebeğinizin tüm organ sistemleri ve dış yapıları artık mevcut.

Henrietta___

Oğluşunu bekliyor🧿09/03/2020🧿🙏🥰👶🏻
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2016
401
431
Günaydın arkadaşlar, siz de sabah tuvalete sıkışmış olarak uyanıyor musunuz? Ben hamileliğimin başından beri öyleydi, bugün olmadı. Korkuyorum bir şey olmuş olabilir mi? İki kez gebeliğimde bebeklerin kalbi durdu, o yüzden tedirginim.
Gece bile kalkıyorum normalde hiç kalkmazdım. Bir şey olacağını sanmıyorum canım. Ama git istersen acile için rahatlasın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-03-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 190 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin ses telleri boğazında veya gırtlağında oluşmuş olacak. Bebeğinizin yüzü artık daha çok insana benzemeye başladı. Gözleri birbirine yaklaştı, kulakları kafasının iki yanındaki yerlerine doğru kaydı ve çenesi artık kendi göğsüne dayanıyor. Bebeğinizin genital bölgeleri artık iyice belirginleşti ve gelişti. Ultrason ile kız mı erkek mi olduğu artık net olarak görülebilir. (tabi bebeğiniz izin verirse) Yüzkoyun göbeğinizin üstüne uyumanız çok zorluk verir. Yana dönerek uyumayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

ortuka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
96
102
İnşaAllah canm ya belimin ağrısı da cabası:KK43:
1 hafta sonra 7 8 saatlik yolculuk yapacaz Ozaman napacam bilmiyorm 😭
Sorun olmaz yolculukta . Ben geçen hafta 15-16 saat yolculuk yaptım. Doktor izin vermişti. Mola vererek gidince sorun olmuyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

ortuka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
96
102
Bende de var aynı durum hatta ilk zamanlar gece bile lavaboya kalkıyordum. Ama bu durum azalacakmış ve son aylarda yine aynı durum yaşanacakmış. Bebeğin bulunduğu yer değiştiği için durumda azalma oluyormuş.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

gullpappatyaa

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
136
189
Gunaydin anneler dünde sormustum ama kimseden ses cikmadi.
Vajinal kaşıntı yaşayan var mi?
Pztsi randevum o zamana kadar ne yapsam gecer?
Canım kaşıntı bende de vardı mantar olduğunu söyleyip zalain krem verdi doktor. Daha önce de çok oluyodu sirkeli suyla siliyordum geçiyordu ama malesef öyle yaptığım sürekli sabunla yıkadığım için vajinanın flora yapısını bozmuşum. O yapı bozulunca daha fazlalaşmış. Silme sirkeyle bi doktora git.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-03-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 199 gün kaldı.

Bebeğinizin yeni bir refleksi oluştu; Artık bebeğinizin başına dokunulduğunda ağzını açıyor. Buna aranma refleksi denir ve bebeğin besin kaynağını bulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduktan sonra emme işlemini bu refleks ile yapacaktır. Kalıcı dişler için diş tomurcukları ve ses telleri haline dönüşecek mebranlar(zarlar) bu hafta oluşmaya başlarlar. Bugün bebeğinizin mesane kesesi de oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.114
1.061
Gece bile kalkıyorum normalde hiç kalkmazdım. Bir şey olacağını sanmıyorum canım. Ama git istersen acile için rahatlasın
Teşekkür ederim, Cuma günü sabah doktor randevum var, eşime söyledim saçmalama ne alakası var dedi. Çok sık ultrasona girmek de istemiyorum.
Bende de var aynı durum hatta ilk zamanlar gece bile lavaboya kalkıyordum. Ama bu durum azalacakmış ve son aylarda yine aynı durum yaşanacakmış. Bebeğin bulunduğu yer değiştiği için durumda azalma oluyormuş.
Ay içimi rahatlattınız, 9 hafta bitmek üzere inşallah o yüzdendir. Çok teşekkür ederim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Bebeğimi kucağıma almama 208 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık uzunluğunun yarısından daha uzun. Şu an için bebeğinizin yüzü geniş, gözleri birbirinden ayrık, göz kapakları kapalı, kulakları düşük yerleşimlidir. Bu hafta sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm olacaktır. Bebeğinizin tüm organ sistemleri ve dış yapıları artık mevcut.

Yukarı Alt