Popüler Konu 2020 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    306

Demirrrrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
1.526
2.902
Hicbir yedigimden zevk almiyorum oyle izgara falanda yedigim yok bol bol sulu yemek corba yapiyorum ama dinlene dinlene sindire sindire yiyorum bulanmiyim diye. Daha cok ekmek arasi tercihim :/ birde her sabah yumurta mutlaka
Benim de dr um günde 100 gr et balık tavuk birisi
2 bardak süt
1 yumurtanı ihmal etme 12. Haftaya kadar dedi.
Bakalım şimdi gidince neler ekleyecek

Demirrrrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
1.526
2.902
Mrb kızlar bugün aile hekimi kan ve idrar tahlininin sonuçlarında idrarda poretein +1 cıktı gebelik zehirlenmesi olabilir dedi başına gelen var mı poretein pozitif çıkan 😔
Benim başıma şu geldi. Sağlık ocağında idrarda protein çıktı. O zaman hamilelik felan yok. Acil nefrolojiye görün dedi biz tabi panik. Devlet 2-3 gün sonraya aldım randevu. Ama Hemen özele gittim idrar verdim bişi yok. Sonra Devlete gittik verdik gene bişi yok. Aile hekimine gittim dedim böyle böyle. Bu ara sanırım kitlerde sorun var herkeste protein çıkıyor dedi 🤦🏻‍♀️
Diyeceğim o ki bi yerde daha ver bence. Yaşadığımızı biz biliriz o dönem.

Demirrrrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
1.526
2.902
Benim başıma şu geldi. Sağlık ocağında idrarda protein çıktı. O zaman hamilelik felan yok. Acil nefrolojiye görün dedi biz tabi panik. Devlet 2-3 gün sonraya aldım randevu. Ama Hemen özele gittim idrar verdim bişi yok. Sonra Devlete gittik verdik gene bişi yok. Aile hekimine gittim dedim böyle böyle. Bu ara sanırım kitlerde sorun var herkeste protein çıkıyor dedi 🤦🏻‍♀️
Diyeceğim o ki bi yerde daha ver bence. Yaşadığımızı biz biliriz o dönem.
Bu arada aynı şeyi tsh için de yaşadım. Hamileyken 3 e yakın çıktı. Kadın doğumcum yüksek dedi. Özele gittim verdim 1,6 çktı. Yani bazen değerler yanlış çıkabiliyor.

Demirrrrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
1.526
2.902
ben yumurtadan tiksindim hicbir sekilde pişirip yiyemiyorum baskasi pisirince de midem kabul etmiyor :KK43: yogurt ve sutte sevmiyorum napacagim :KK43:
Yumutayı doğra tuzla kekik kırmızı biberle şenlendir..sonra onu peynir ekmek yerken arada ağzına at. Anlamıyorsun öyle gidiyor. İlerde Bebeğini de yedirirken böyle kandırcan aradan aradan 😂

kahvetelvesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2011
8.994
15.628
Mrb kızlar bugün aile hekimi kan ve idrar tahlininin sonuçlarında idrarda poretein +1 cıktı gebelik zehirlenmesi olabilir dedi başına gelen var mı poretein pozitif çıkan 😔
Sağlık ocağının idrar testi güvenilir değil, kendileri de söylüyor.
Benim de çıkmıştı protein, hastanede temiz çıktı.

aijoo

twoGirls- Yüsra Tuğba 🥰Eslem Zeynep
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2015
17.492
40.042
Ben kola ve gazlı içecekleri tamamen bıraktım, sürekli et yenmiyor tabi, sebze, makarna (tabi soslu soğan, domates, sarımsakla yapıyorum sosu bazen kıyma da koyuyorum), menemen ve tabi et yemekleri de yapıyorum. Kızartma çok nadir hatta uzun bir süre yapmıyacam. Yeşil mercimekli, patatesli bulgur pilavı çok güzel oluyor. Kahvaltıda yumurta, peynir, zeytin gibi. Çaydan tiksindim içemiyorum. Kahveyi normalde çok severim ama hamilelikte canım istemiyor. Bol bol meyve yiyorum. Onda tutamıyorum kendimi. Hadi buradan yediklerimizi paylaşalım, neler yiyoruz?
Bence bol hamilenin bulundugu yerde yemek cok konusmasak :KK70:

aijoo

twoGirls- Yüsra Tuğba 🥰Eslem Zeynep
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2015
17.492
40.042
Ben oyle yorgunumki. Hastanede yorgunlugunu hâla atamadim uzerimden. Yeni yeni 2 gecedir uyuyoruz sayilir. O da yine aralarda kalkiyoruz yani :KK43: bebek dogunca nasil dayancam uykusuzluğa en cok bu beni dusunduruyor ya :KK43:
Dun aksam gozlerimi zor açtım kizim oyun istiyo ben uyumak :/

Yukarı Alt