Popüler Konu 2020 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    277

ebso

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2011
337
372
Kızlar ya 2.5 saatlik bi yolculuk yaptık kasıklarım çok fena ağrıyo :KK43: geçmiyo :KK43: uzandığım halde :KK43: korkuyorum
Yorulmussundur ondandır agrı , uzan ayaklarını uzat, yat , dinlenince daha iyi olursun canım merak etme

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 28 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

L O L

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
2.181
3.171
2020 mart anneleri...ne umutlarla gelmistim bu gruba heyecanla.Maalesef sonu kürtajla bitti.Yaklasık 2hafta ölü bebekle gezmişim karnımda..Şu yaşadığım bir kaç günden hiçbirşey anlamadim acıdan başka.O yüzden kendinizi iyi dinleyin arkadaşlar ters giden birşey hissettiğinizde kontrolü beklemeyin.İhmal etmeyin.Ben çok üzgünüm.Şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum ama ben ve eşim çok korkuyoruz tekrar aynı şey olacak diye.O kadar şey var ki dış gebelik,boş gebelik,kimyasal gebelik vs vs...benim ki gecikmiş düşük kalp atışı durmuş belki de hiç alınmadı.Kürtaj yaptiran arkadaşlar ne zaman hamile kaldiniz bu korkuyu nasil yendiniz?Piskolojiyi atabildiniz mi?
Ben 2 adet sonrasi denemeyk istiyorum tekrar ama çok korkuyorum.Cok arastirdim kürtaj sonrasi uzun süre beklemenin de çok faydasi yok gibi.6ay 1sene bekleyip tekrar düşük yapanları boş gebelik yaşayanlari okudum.1ay sonra bekleyip hemen hamilr kalip saglikli gebelik gecirip bebegini kucağına alanlarida okudum.Tabi hemen deneyip sonra yine hüsran yaşayanları da okudum.Bu yuzden herşey kader kismet sanirim.Ben yinede 2-3ay bekleyim diye düşünüyorum en azindan piskolojiyi atmam icin..
İnşallah bu sefer saglikli bir gebeligim olur..
Çok üzüldüm canım Rabbim tekrar sağlıkla sıhhatle nasip etsin inşaAllah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-04-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 53 gün kaldı.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

thichquang

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
1.076
1.146
İnşaAllah canm ya belimin ağrısı da cabası:KK43:
1 hafta sonra 7 8 saatlik yolculuk yapacaz Ozaman napacam bilmiyorm 😭
Valla ben Afyondan Izmire gidene kadar mahvoldum 4 bucuk saate. Sonra da tovbe ettim Afyona donunce bi daha uzun yola gitmem diye :KK53:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-03-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 24 gün kaldı.

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

thichquang

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
1.076
1.146
Şuan şiddetli bi geğirti ve onu yalnız bırakmak istemeyen bi bulantım var. Şeklim semalim değisti artik :rolleyes:

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
3.344
3.015
İnşaAllah canm ya belimin ağrısı da cabası:KK43:
1 hafta sonra 7 8 saatlik yolculuk yapacaz Ozaman napacam bilmiyorm 😭
Eğer kendi arabanızla gidecekseniz 1,5-2 saat arayla mola verin ve molada yürüyün, otobüsle gidecekseniz de arada koridorda yürüyün, en azından ayakta durun. Otururken de ayaklarınızı uzatabildiğiniz yere kadar uzatın.

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

L O L

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
2.181
3.171
Valla ben Afyondan Izmire gidene kadar mahvoldum 4 bucuk saate. Sonra da tovbe ettim Afyona donunce bi daha uzun yola gitmem diye :KK53:
Valla bende ederim heralde 😭 2.5 saatlik te böyle olduysam 8 saatlikte nolurm Allah bilir 🥴

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

L O L

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
2.181
3.171
Eğer kendi arabanızla gidecekseniz 1,5-2 saat arayla mola verin ve molada yürüyün, otobüsle gidecekseniz de arada koridorda yürüyün, en azından ayakta durun. Otururken de ayaklarınızı uzatabildiğiniz yere kadar uzatın.
Kendi arabamız canım duruyoruz gelirkende durduk hep ama yinede ağrım oldu
İnşaAllah dönerken çok olmaz

L O L

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
2.181
3.171
Kızlar bide benim başımda hep bi ağrı var :KK43: bazen geçiyo gibi oluyo sorma artıyo azalıyo ama bitmiyor :KK43: 1 haftadır gribim geçmiyo resmen acaba ondan mı diyorum
Sizdede oluyomu baş ağrısı

thichquang

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
1.076
1.146
Kızlar bide benim başımda hep bi ağrı var :KK43: bazen geçiyo gibi oluyo sorma artıyo azalıyo ama bitmiyor :KK43: 1 haftadır gribim geçmiyo resmen acaba ondan mı diyorum
Griptendir o canim muhtemelen. Bende de oluyor ama yorgunluk ve uykusuzluktan uyuyunca geciyor hemen cunku

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
3.344
3.015
Benim oğlumda olmuştu, bir süre direndim ilaç kullanmadım, susuzluktan da olabiliyormuş bol bol su içtim, maden suyu içtim ama işe yaramadı. En son bir parol aldım geçti. Çok şiddetliyse parol içebilirsin.

Yukarı Alt