Popüler Konu 2020 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    277

L O L

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
2.181
3.171
Griptendir o canim muhtemelen. Bende de oluyor ama yorgunluk ve uykusuzluktan uyuyunca geciyor hemen cunku
Bende gripten diye düşünüyorum
Uyuyunca geçiyo ama bi müddet sonra geri başlıyo
Yaz gribi ne zormuş geçmiyo da

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-04-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 53 gün kaldı.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

L O L

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
2.181
3.171
Benim oğlumda olmuştu, bir süre direndim ilaç kullanmadım, susuzluktan da olabiliyormuş bol bol su içtim, maden suyu içtim ama işe yaramadı. En son bir parol aldım geçti. Çok şiddetliyse parol içebilirsin.
İçtim parol ya :KK43: yolculukta dayanamadm
Bide asabi oldum ki baş ağrısıyla herkese çatasım geliyo :KK43: iyice dengem bozuldu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-04-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 53 gün kaldı.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

mltmalbyrk

En güzel UMUT'un peşinde 😍😇
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2018
941
1.451
Ben polodan da tiksindim tam bi dram. Az önce kustum hala bulantım var.
Cok şükür bende bi kac gündür kusma yok ben sürekli degistiriyom yoksa dedigin gibi tiksindim bende arada mentos arada polo karışık

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-02-2020

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

melek._19

Guru
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2009
459
549
İlk gebeliğim canim..ilk denememiz de olmuştu ama sağlıkli degil di sanirim gelişememiş 8haftalik sanarken ben son kontrolümde ki haliyle kalmiş yani 5.5hafta da kalmiş.
Ayni seyleri bende yasadim. Günlerce agladim anca toparlanabildim.
4 ay sonra tekrar hamile kaldim ve saglikli bir oglum var.
Bu hamileligimde sürekli her gün insallah hersey yolundadir diyorum.

Henrietta___

🧿13/02/2020🧿🙏🥰Hoş geldin miniğim 🥰
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2016
962
1.762
Günaydın kızlar :eek: :KK200:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 7 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin rengi, kırmızımsı ve pembemsi tondan, beyaz ve mavimsi pembe tonuna doğru değişmeye başladı. (bebeğinizin cildi koyu tonlarda olcak olsa bile) Bebeğinizin cildinin rengindeki değişikliğin sebebi cildinin altında depolanan yağın kalınlığının artmasıdır. İshal, bulantı ve hazımsızlık doğum işaretleri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Anchoress

Müzmin münzevi
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2014
566
374

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-03-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 39 gün kaldı.

Bebeğiniz doğum başlamadan önce aşşağıya doğru inebilir, ancak bu her bebek için geçerli değildir. Eğer bebek aşağıya doğru inerse, oturduğunuzda kucağızda bir boşluk, nefes alıp vermede bir kolaylık, fazla mide kapasitesi (yük aşağıya kaydığı için), fazla kasık ağrısı, sık idarara çıkma, hatta sık idrar kaçırma hissetmeye başlarsınız. Doğum öncesi ziyaretlerinizde doktorunuz bebeğinizin kasıklarınıza doğru inip inmediğini kontrol edecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Istanbul_3444444

Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
410
643
günaydın kızlarr.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-03-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Deryaderyaderya536

Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2019
276
300
Günaydın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-03-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Alyaliya

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
2.024
1.732
Günaydın hanımlar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-07-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 148 gün kaldı.

Verniks bebeğinizin vücudu üzerinde oluşmaya başladı. Göğüslerinizde olan değişikliklerin yanında alnınızda ve yüzünüzün yanlarında lekelenme pigmentasyonu olabilir. Bu pigmantasyonlar genellikle doğumdan sonra geçerler. Anneler dişlerinizi fırçalarken diş eti kanaması yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt