2020 mayıs anneleri hadi burada toplanalım 💖😍💪

Kemirsizdemir

Hayat ne güzel 💫
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2013
530
472
Merhaba hanımlar. Bu aralar hamile olduğunu öğrenenler büyük ihtimal mayıs annesi olacak. Deneyimlerimizi ve beklentilerinizi yazalım, dertleşelim. Sıkıntılarımızı paylaşıp onları hafifletelim 😊🙏 Hamile olmak kadınlara bahşedilmiş büyük bir onur. Bu onuru hep beraber sırtlanalım

Sleepow

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2015
497
994
Ben varım yani olacağım inşallah :anneadayı: merhaba canım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-05-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 226 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık pigmentleşti. (bebeğinizin göz rengi doğumdan sonraya kadar belirlenemeyecektir.) Bebeğinizin bebek dişleri yada ilk dişleri diş etleri altında gelişiyor. Geçen 40 günlük gelişim boyunca bebeğiniz günde 1 mm büyümüştür. Fakat bu büyüme bütün vücut için geçerli değildir. Bir gün ayakları bir gün iç organlkarı şeklinde gelişme devam etmiştir. Bebeğinizdeki cinsel bezler belirginleşmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

alLaayaaaaaaaaaa

Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
261
180
ay sanırım bende varım 🙈 ben pazartesi keseyi göreceğim o nedenle sesimi çıkarmıyorum pek

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 227 gün kaldı.

Yarına kadar, bebeğinizin alt uzuv ayak plakaları gelişmiş olacaktır. Ayrıca bebeğinizin göz retinasındaki pigment oluşmuş olacaktır. Bebeğinizin kulağını ve dış kulak kanallarını oluşturacak ufak kabarıklıklar başın her iki yanında bulunmakta. Hamilelik sırasında kafein kullanımını kesmeniz en azından minumum düzeye indirmeniz gerekmektedir. Artık ultrason taramalarında bebeğinizin ağız, burun ve dudaklarını görebiliyorsunuz.

alLaayaaaaaaaaaa

Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
261
180

Yarına kadar, bebeğinizin alt uzuv ayak plakaları gelişmiş olacaktır. Ayrıca bebeğinizin göz retinasındaki pigment oluşmuş olacaktır. Bebeğinizin kulağını ve dış kulak kanallarını oluşturacak ufak kabarıklıklar başın her iki yanında bulunmakta. Hamilelik sırasında kafein kullanımını kesmeniz en azından minumum düzeye indirmeniz gerekmektedir. Artık ultrason taramalarında bebeğinizin ağız, burun ve dudaklarını görebiliyorsunuz.

cebren

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
8
8
Merhaba arkadaslar bende gebe oldugumu ogrendim iki hafta önce tatildeyken cok ufak daha kese olusmamisti o zaman yarin dr randevum var. Daha kac haftalik falan hic bir bilgim yok. Adet düzensizliğim olduğu icin hesapta pek tutmaz. Bakalim yarin inşallah hayirlisiyla ogrenirim. Hepimiz saglikla kucagimiza aliriz inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-04-2020

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 214 gün kaldı.

Bebeğinizin dış kulakları bugün yada yarın şekil olarak tamamlanmış olacak. Bebeğinizin poposuyla, baş tacı arası 22-24 mm oldu. Erkek ve dişi genital bölgesi hala çok benzer. Bebeğinizin cinsiyetini ultrasonda görmeniz çok zor. Biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

sedaarda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2010
61
43
Ben de varım kızlar.Heralde varım yani😊2 gun önce çift çizgi gördüm testte daha doktora gitmedim.InsAllah herşey yolundadır hepimiz icin❤

Yukarı Alt