2020 mayıs anneleri hadi burada toplanalım 💖😍💪

TTKA

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2018
179
147
Bende dun butun gece uyuyamadim acayip bulantim vardi acaba yedigim biseymi dokundu dedim ama sabah oldu hala gecmedi
Geçmiş olsun canım salgın varmış aman dikkat et çok kötü halsizlik ve vücut ağrısı da yapıyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-05-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 241 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

zambak189

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2019
172
227
Geçmiş olsun canım salgın varmış aman dikkat et çok kötü halsizlik ve vücut ağrısı da yapıyor.
Valla onlar bende kendimi bildim bileli var😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-05-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 233 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el plakları görünmeye başlayacak. Her bir el plağı elleri ve parmakları oluşturacak dokuları içermektedir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 7-9 mm. Bebeğinizin plasenta gelişimi başlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Greensey

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2018
442
438
Kizlar merhaba yine bir soruyla geldim 🙈 doktorum tup bebek doktoru ama ben femara ve catlatma ignesiyle ilk denemede hamile kaldim ve bana verdigi ilaclar sanirim tup bebek tedavisi gorenlerle ayni ilaclar mesela prograf diye bagisiklik baskilayici bir ilac verdi iki gundur kullaniyorum ama hic icime sinmiyor. Bunu tup yapanlara vucut bebegi kabul etsin diye bagisikligi baskilamak amaciyla veriyolarmis. Ama ben bu ilaci hic kullanmak istemiyorum. Kuzenim doktor ve ilacin hamilelikte c grubunda oldugunu soyledi yani cok da iyi degil. Ne yapicagimi cok sasirdim bana bir yol gosterin. Bir dusugum var diye verdi bence ama dusuk nedenim bile belli degil gereksiz bir ilac gibi hissediyorum :///

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 235 gün kaldı.

Omuriliği koruyan tüp kapanmış durumda. Hipotalamus (yemeği, cinsel davranışları ve sıcaklığı düzenleyen ara beyin yapısı) bugün yarın şeklini almaya başlayacak. Ağzın ilkel görüntüsü ortaya çıkmaya, gırtlak gelişmeye başlamıştır. Bebeğiniz şimdi C şeklinde ve bir kuyruğu bulunuyor.

brkycn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2013
1.210
798
Kizlar merhaba yine bir soruyla geldim 🙈 doktorum tup bebek doktoru ama ben femara ve catlatma ignesiyle ilk denemede hamile kaldim ve bana verdigi ilaclar sanirim tup bebek tedavisi gorenlerle ayni ilaclar mesela prograf diye bagisiklik baskilayici bir ilac verdi iki gundur kullaniyorum ama hic icime sinmiyor. Bunu tup yapanlara vucut bebegi kabul etsin diye bagisikligi baskilamak amaciyla veriyolarmis. Ama ben bu ilaci hic kullanmak istemiyorum. Kuzenim doktor ve ilacin hamilelikte c grubunda oldugunu soyledi yani cok da iyi degil. Ne yapicagimi cok sasirdim bana bir yol gosterin. Bir dusugum var diye verdi bence ama dusuk nedenim bile belli degil gereksiz bir ilac gibi hissediyorum :///
İşinde iyi bir doktorsa boşuna vermez ilacı . Daha önce kaybınız olduğu için riske girmemek için vermiştir

Greensey

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2018
442
438
İşinde iyi bir doktorsa boşuna vermez ilacı . Daha önce kaybınız olduğu için riske girmemek için vermiştir
Doktorum Bezmialemde docent. İsinde iyi ama hamileler uzerinde etkisi calisilmamis yani bilinmiyor fazla o yuzden gerek var ki diyorum. Zaten bagisikligim baskilandigi icin enfeksiyonlara karsi da savunmasiz kalicam ve bebegimin immun sistemi de benden gelisecek. Yani sagliksiz bir immun sistemini cocuguma miras birakmak istemiyorum acikcasi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 235 gün kaldı.

Omuriliği koruyan tüp kapanmış durumda. Hipotalamus (yemeği, cinsel davranışları ve sıcaklığı düzenleyen ara beyin yapısı) bugün yarın şeklini almaya başlayacak. Ağzın ilkel görüntüsü ortaya çıkmaya, gırtlak gelişmeye başlamıştır. Bebeğiniz şimdi C şeklinde ve bir kuyruğu bulunuyor.

Kemirsizdemir

Hayat ne güzel 💫
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2013
530
472
Doktorum Bezmialemde docent. İsinde iyi ama hamileler uzerinde etkisi calisilmamis yani bilinmiyor fazla o yuzden gerek var ki diyorum. Zaten bagisikligim baskilandigi icin enfeksiyonlara karsi da savunmasiz kalicam ve bebegimin immun sistemi de benden gelisecek. Yani sagliksiz bir immun sistemini cocuguma miras birakmak istemiyorum acikcasi
İçimize sinmediyse başka doktora görünün içiniz anca öyle rahat eder. Doktor verdi diye illa da doğru olacak değil. Bir dr nin onayladığını diğeri saçma diyor çoğunlukla 😅🤷‍♀️

Winterwinds

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2017
48
49
İyiymiş evet hemşiremizle konuştuk. Ya ilk tecrübe kötü olunca insan fazladan pimpirikli oluyor. Çok güzel bir his ama çok korkuyorum. Pozitif kalmaya çalışıyorum. Kendimi oyalıyorum fakat korku bilinçaltımda depreşip duruyor.
Bisey sorcam pozitif olmasi iyi bisey olmuyomu vucut antikor uretmis bagisikligi var demek degilmi ben oyle biliyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 238 gün kaldı.

kalpBebeğinizin başının iki tarafındaki oyuklar bebeğinizin kulaklarının şekilleneceği yeri işaret ediyor. Bugün döllenmeden sonraki birinci ayın son günü. (Gebelik de ay olarak kameri ay kullanılır. Bir kameri ay dört yedi günlük haftadır.) Bebeğinizin doğmasına 8,5 ay kaldı. Ultrason ekranında bebeğinizin kalp atışlarını görebilirsiniz.

esomesom

Kitapsever
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2016
585
666
İyiymiş evet hemşiremizle konuştuk. Ya ilk tecrübe kötü olunca insan fazladan pimpirikli oluyor. Çok güzel bir his ama çok korkuyorum. Pozitif kalmaya çalışıyorum. Kendimi oyalıyorum fakat korku bilinçaltımda depreşip duruyor.
Sana cani gönülden katılıyorum o_O bu korkak ve sürekli düşünceli haller 9 ay bizi yer.

Yukarı Alt