2020 mayıs anneleri hadi burada toplanalım 💖😍💪

Greensey

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2018
442
438
İçimize sinmediyse başka doktora görünün içiniz anca öyle rahat eder. Doktor verdi diye illa da doğru olacak değil. Bir dr nin onayladığını diğeri saçma diyor çoğunlukla 😅🤷‍♀️
Aynen canim kullanmamaya karar verdim zaten direkt etkileyen bir ilac degil sadece takviye ama zarari yararindan cok olacagindan kullanmayacagim. Zaten 3 aylik olana kadarmis bir bucuk ay icin kendi kendimi strese sokmaya gerek yok 😅 sagol destegin icin 😘😘😘

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 235 gün kaldı.

Omuriliği koruyan tüp kapanmış durumda. Hipotalamus (yemeği, cinsel davranışları ve sıcaklığı düzenleyen ara beyin yapısı) bugün yarın şeklini almaya başlayacak. Ağzın ilkel görüntüsü ortaya çıkmaya, gırtlak gelişmeye başlamıştır. Bebeğiniz şimdi C şeklinde ve bir kuyruğu bulunuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kemirsizdemir

Hayat ne güzel 💫
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2013
530
472
Aynen canim kullanmamaya karar verdim zaten direkt etkileyen bir ilac degil sadece takviye ama zarari yararindan cok olacagindan kullanmayacagim. Zaten 3 aylik olana kadarmis bir bucuk ay icin kendi kendimi strese sokmaya gerek yok 😅 sagol destegin icin 😘😘😘
Ben burda ilk defa gittiğim doktor, tüp bebek olduğunu duyunca hemen sana progesteron iğne verelim dedi. O da çok sıkıntılı bir ilaç herkes fenalasıyormus biliyorum. Eşim de hemen kabul etti. Doktor dediyse vardır bildiği diye. Benim içime sinmedi. Laf olsu diye verdi çünkü. Kanamam yok başka bir şeyin yok. Diğer şehirde tuo bebek doktoruma sordum gerek yok dedı direk. İçim rahatladı. Boş yere ayılıp bayılacaktım. O yüzden herzaman güven olmuyor dr lere. Bir başkasından da (dr den yani) hicazet almak lazım

Carpediemss

Hamd olsun Alemlerin Rabbine,hamd olsun Alemlerin
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2019
74
41
Doktorum Bezmialemde docent. İsinde iyi ama hamileler uzerinde etkisi calisilmamis yani bilinmiyor fazla o yuzden gerek var ki diyorum. Zaten bagisikligim baskilandigi icin enfeksiyonlara karsi da savunmasiz kalicam ve bebegimin immun sistemi de benden gelisecek. Yani sagliksiz bir immun sistemini cocuguma miras birakmak istemiyorum acikcasi
Cnm sen kalp atışını fln duydun mu

Carpediemss

Hamd olsun Alemlerin Rabbine,hamd olsun Alemlerin
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2019
74
41
Ben burda ilk defa gittiğim doktor, tüp bebek olduğunu duyunca hemen sana progesteron iğne verelim dedi. O da çok sıkıntılı bir ilaç herkes fenalasıyormus biliyorum. Eşim de hemen kabul etti. Doktor dediyse vardır bildiği diye. Benim içime sinmedi. Laf olsu diye verdi çünkü. Kanamam yok başka bir şeyin yok. Diğer şehirde tuo bebek doktoruma sordum gerek yok dedı direk. İçim rahatladı. Boş yere ayılıp bayılacaktım. O yüzden herzaman güven olmuyor dr lere. Bir başkasından da (dr den yani) hicazet almak lazım
Tüp bebeği genelde riske atmıyorlar cnm çoğu doktor veriyor diye biliyorum inş sağlıkla kucağına alırsın Rabbim hiçbir annenin kucağını boş bırakmasın:anne:

Martilikiz07

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2019
860
767
Aynen sadece kuru ekmek cubuk kraker ve su yiyip ictim baska hic bisey cikartmayi dusundum kendim parmagimi sokup rahatliyim diye vazgectim sanki yapsam ne gelcek midem bos ki:KK70: sukur biseyden tiksinmedim suan sadece sigara kokusu rahatsiz ediyo beni normalde de iciyom anlamadim😂
Canım sıgarayı nasıl nezaamn bırakfın?

Ogrtmnanne

Başlangıç :82 önceki :74,5 güncel :72,5 hedef :57
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.545
5.619
Merhaba herkese
Bata 1 kala
Silik bir çizgiyle bugün öğrendim ben de
Hepimiz sağlıkla alırız inşallah kucağımiza

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2020

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 250 gün kaldı.

Embriyo bu evrede 3 ayrı doku katmanından oluşmakta ve bebeğin organ ve hücreleri bu 3 katmandan meydana gelecektir. Her bir hücredeki genetik plan, hücreye ne yapması gerektiğini, bebeğin vücut gelişim talimatlarını ve sırasını geçirir. Fakat bu gelişim süreci hem genetik hem de çevresel faktörlerin birlikte etkileşimine bağlıdır. (Beslenme ve annenin alışkanlıkları gibi)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt