2020 mayıs anneleri hadi burada toplanalım 💖😍💪

zambak189

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2019
172
227

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-05-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 233 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el plakları görünmeye başlayacak. Her bir el plağı elleri ve parmakları oluşturacak dokuları içermektedir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 7-9 mm. Bebeğinizin plasenta gelişimi başlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

zambak189

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2019
172
227

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el plakları görünmeye başlayacak. Her bir el plağı elleri ve parmakları oluşturacak dokuları içermektedir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 7-9 mm. Bebeğinizin plasenta gelişimi başlar.

Winterwinds

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2017
49
49
Sigara beni zorluyor. Çift çizgiyi görünce bıraktım. Keşke son sigaramı keyifle içip testi öyle yapsaydım diyorum😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 238 gün kaldı.

kalpBebeğinizin başının iki tarafındaki oyuklar bebeğinizin kulaklarının şekilleneceği yeri işaret ediyor. Bugün döllenmeden sonraki birinci ayın son günü. (Gebelik de ay olarak kameri ay kullanılır. Bir kameri ay dört yedi günlük haftadır.) Bebeğinizin doğmasına 8,5 ay kaldı. Ultrason ekranında bebeğinizin kalp atışlarını görebilirsiniz.

Greensey

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2018
442
438
Ben burda ilk defa gittiğim doktor, tüp bebek olduğunu duyunca hemen sana progesteron iğne verelim dedi. O da çok sıkıntılı bir ilaç herkes fenalasıyormus biliyorum. Eşim de hemen kabul etti. Doktor dediyse vardır bildiği diye. Benim içime sinmedi. Laf olsu diye verdi çünkü. Kanamam yok başka bir şeyin yok. Diğer şehirde tuo bebek doktoruma sordum gerek yok dedı direk. İçim rahatladı. Boş yere ayılıp bayılacaktım. O yüzden herzaman güven olmuyor dr lere. Bir başkasından da (dr den yani) hicazet almak lazım
Benimki de tup bebek doktoru canim ve diger hastalarina yazdigi ayni ilaclari yazmis. Benim de suan dusuk riskim yok ama progestan iciyorum yani progestan falan neyse de diger ilac cok kafama takildigi icin vazgectim. Progestan da bana alerji yapti gerci igne yaptigim yer kabariyor bugun gel degistirelim dedi onun icin gidicem. İlaci biraktigimi soylemiycem 😬

Cnm sen kalp atışını fln duydun mu
Hayir canim henuz 5+4 olduk bugun 🥰 20 eylulde cagirmisti o zaman duyariz insaallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 235 gün kaldı.

Omuriliği koruyan tüp kapanmış durumda. Hipotalamus (yemeği, cinsel davranışları ve sıcaklığı düzenleyen ara beyin yapısı) bugün yarın şeklini almaya başlayacak. Ağzın ilkel görüntüsü ortaya çıkmaya, gırtlak gelişmeye başlamıştır. Bebeğiniz şimdi C şeklinde ve bir kuyruğu bulunuyor.

Kemirsizdemir

Hayat ne güzel 💫
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2013
530
472
Tüp bebeği genelde riske atmıyorlar cnm çoğu doktor veriyor diye biliyorum inş sağlıkla kucağına alırsın Rabbim hiçbir annenin kucağını boş bırakmasın:anne:
Ben ztn progesteron jel alıyorum. Bunu söyledıgım halde artı iğne verdi. Abartmaya grk yok bence 🤷‍♀️😎

Son düzenleme:

RosSsS

YalnızLık Paylasşılmaz.. HerkesLe kaynaşıLmaz..
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2018
11.686
57.000
Kesinleştirmek için gittiğim doktor
Bana 6 haftalık keseyi gördüğünü söyledi :KK70:

Emin misinz diye ısrarla sordum :KK70:

Birde dvitaminm düşük ve idrar yolu enfekisyinm da çıktı bravo hayat gel :KK70:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-05-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 226 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık pigmentleşti. (bebeğinizin göz rengi doğumdan sonraya kadar belirlenemeyecektir.) Bebeğinizin bebek dişleri yada ilk dişleri diş etleri altında gelişiyor. Geçen 40 günlük gelişim boyunca bebeğiniz günde 1 mm büyümüştür. Fakat bu büyüme bütün vücut için geçerli değildir. Bir gün ayakları bir gün iç organlkarı şeklinde gelişme devam etmiştir. Bebeğinizdeki cinsel bezler belirginleşmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Alisinannesi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2010
472
253
Kesinleştirmek için gittiğim doktor
Bana 6 haftalık keseyi gördüğünü söyledi :KK70:

Emin misinz diye ısrarla sordum :KK70:

Birde dvitaminm düşük ve idrar yolu enfekisyinm da çıktı bravo hayat gel :KK70:
Kalp atışını duydunuz mu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

RosSsS

YalnızLık Paylasşılmaz.. HerkesLe kaynaşıLmaz..
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2018
11.686
57.000

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 226 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık pigmentleşti. (bebeğinizin göz rengi doğumdan sonraya kadar belirlenemeyecektir.) Bebeğinizin bebek dişleri yada ilk dişleri diş etleri altında gelişiyor. Geçen 40 günlük gelişim boyunca bebeğiniz günde 1 mm büyümüştür. Fakat bu büyüme bütün vücut için geçerli değildir. Bir gün ayakları bir gün iç organlkarı şeklinde gelişme devam etmiştir. Bebeğinizdeki cinsel bezler belirginleşmeye başladı.

zambak189

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2019
172
227
İyiymiş evet hemşiremizle konuştuk. Ya ilk tecrübe kötü olunca insan fazladan pimpirikli oluyor. Çok güzel bir his ama çok korkuyorum. Pozitif kalmaya çalışıyorum. Kendimi oyalıyorum fakat korku bilinçaltımda depreşip duruyor.
Kiz benimde ilk vallahi ben gun icinde unutuyorum ara sira aklima geliyor hamile oldugum😂😂

Yukarı Alt