Popüler Konu 2020 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Kız 👩‍👧

Toplam Oy: 157 49,2%
  • Erkek👩‍👦

Toplam Oy: 151 47,3%
  • İkiz Kız 👩‍👧‍👧

Toplam Oy: 4 1,3%
  • İkiz Erkek 👩‍👦‍👦

Toplam Oy: 1 0,3%
  • İkiz 1 Kız 1 Erkek 👩‍👧‍👦

Toplam Oy: 6 1,9%
  • Üçüz 3️⃣

Toplam Oy: 0 0,0%
  • Dördüz 4️⃣

Toplam Oy: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    319

moon83

🥰Prenslerim ve prensesim😘yorgun ama yıkılmadı!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
11.495
5.206
Günaydın herkese. Nasılsınız hanımlar... geceleri uyumak zor, gündüzleri kızımla evdeyiz. Esim de evdeydi bugun ise gitti. Ve zaten sürekli hareket halinde olan oğlum karnimda çıkacakmış gibi. Iyice yormaya başladı beni... en son 14 unde gittim muayeneye. Sonrasında da haberler çıkmaya başladı ve evden çıkamadım zaten. Annemlerle bile gorumuyorum. Bakalim sonraki muayeneye nasıl gidicem 3 hafta sonra gel demişti ama biraz daha geciktiricem sanırım. Sizler nasıl gidiyorsunuz hastaneye maske takıyor musunuz? Şu zor günler bir an önce geçer umarım... bu arada 20si itibariyle çalışabilir raporu aldım. Soran bir arkadaş vardı heralde.
günaydın cnm bizlerde iyiyiz sallanıyoz yuvarlanıyoz :))) agırılı zor günlerimiz geçiyor son zamana yaklaştıkca nefes bile zor ama sağlıklı gelsinler canları sağolsun ne yapalım.
maske takıyorum insanlara fazla yaklaşmıyorum.öyle gidiyorum.
günaydın cnm nasıl gidiyor gebelik bebiş nasıl gittinmi dra yakında.
Kizlar kum dokuyorum tahlilde cikti ozel lab da yaptirdik cok sancim var özel deki doktorum hemen gel diyor devletteki doktorum gerek yok 2 hafta sonra 32 haftada gel diyor kararsiz kaldim kimi dinleyim sizce
geçmiş olsun kum dökme önemli cnm sen dr git zor olur onun ağrısıda çok olur.özeldeki dr doğru diyor ilaç falan kullanıyormusun.

Hayallerim_pitircigim

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2017
390
290
[QUOTE="moon83, post: 63235534, member: 89820"

geçmiş olsun kum dökme önemli cnm sen dr git zor olur onun ağrısıda çok olur.özeldeki dr doğru diyor ilaç falan kullanıyormusun.
[/QUOTE]
Sagol canim. Devletteki doktor salgin nedeniyle sadece parol alip su ic dedi telde ozeldeki bebege bakmaliyim dedi anlamadım bende korkuyorum bari 32 olsaydik 2 gaftafa bir cagiriyor ozeldeki normalde gitmeye can atardim virusten dolayi korkuyorum

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
2.286
2.987
34
Karnındaki çocuğu ninniyle uyutmaya çalışan varmı benim gibi 😥 ciddiyim çok hareketli benim ki sabahliyorum 5. aydan beri kaç gece uyutmadı sayamadım napsam durmuyo kendi ne zaman isterse o zaman uyuyor.
ben de ritimli şekilde pıt pıt vurarak uyutuyorum ve bence hissedip sakinleşiyor...:anne:

tr_lelli

Ne için varsan O'nun için yaşa🍃
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
36.478
79.923
ya ne oluyor 2 gecedir anlamıyorum,suan sinirimden ağlıyorum, sanki bir basınçla kendini dışarı aticakmis gibi ,asagilarda eli koli bacagi , elimle bastiriyorum alt tarafa ,cocugu elimle tutucam sanki tövbe tövbe..
eşime gittim demin salona uyuyamıyorum diye"e uyuma otur o zaman diyo" ayrı gıcık oldum. uyku gözünden akiyor ama ben ne olduğunu bilmedigim bisiy uasiyorum.hersey yolundadir inşallah
Artik son ayimiz bolca boyle seyler hissedecegiz.
Bende surekli dr. ben erken dogurcam diyorum bu baski hissi sebebiyle.
Guluyo rahim uzunlugun normal ben erken dogum beklemiyorum diyor.
Bende wc gidiyorum hemen.
Cunku o altta hissetme siklastikca sıkışıyorum.

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
2.286
2.987
34
kızlar dün doktora gittim (muaynanesine). kapalı alanlarda mutlaka maske takmamı, açık havada yürürken vs maskeye gerek olmadığını, çok mecbur kalmadıkça evden çıkmamam gerektiğini söyledi. Bu arada kendisi de maskeliydi. Üniversite hastanesindeki derslere komple ara vermişler, doktorun kendisi de muaynanelerini sadece salı ve çarşamba günlerine almış onun dışında da doğuma gidip geliyormuş sadece.
Ben İzmir kent hastanesinde doğurmak istiyorum, şimdilik orda doğurmamda bir sakınca olmadığını, doğuracağım gün yaklaşınca hastane olayını birlikte organize edeceğimizi söyledi.
Muaynaneden çıkınca Alsancak garının önündeki taksilere kadar yürüdüm. 1 haftadır dışarı çıkmıyordum azıcık yürüyüş bile psikolojimi düzeltti.
Bu arada çok şükür bebeğim de iyi, yarım saat nst de kaldım, herşey yolunda. 2 hafta sonra tekrar kontrole gideceğim.

moon83

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
11.495
5.206
Artik son ayimiz bolca boyle seyler hissedecegiz.
Bende surekli dr. ben erken dogurcam diyorum bu baski hissi sebebiyle.
Guluyo rahim uzunlugun normal ben erken dogum beklemiyorum diyor.
Bende wc gidiyorum hemen.
Cunku o altta hissetme siklastikca sıkışıyorum.
Evet bendede oyle gidiyorum azicik.idrar cikiyor.ama hiss sanki cok isicekmis gibi😂

moon83

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
11.495
5.206
kızlar dün doktora gittim (muaynanesine). kapalı alanlarda mutlaka maske takmamı, açık havada yürürken vs maskeye gerek olmadığını, çok mecbur kalmadıkça evden çıkmamam gerektiğini söyledi. Bu arada kendisi de maskeliydi. Üniversite hastanesindeki derslere komple ara vermişler, doktorun kendisi de muaynanelerini sadece salı ve çarşamba günlerine almış onun dışında da doğuma gidip geliyormuş sadece.
Ben İzmir kent hastanesinde doğurmak istiyorum, şimdilik orda doğurmamda bir sakınca olmadığını, doğuracağım gün yaklaşınca hastane olayını birlikte organize edeceğimizi söyledi.
Muaynaneden çıkınca Alsancak garının önündeki taksilere kadar yürüdüm. 1 haftadır dışarı çıkmıyordum azıcık yürüyüş bile psikolojimi düzeltti.
Bu arada çok şükür bebeğim de iyi, yarım saat nst de kaldım, herşey yolunda. 2 hafta sonra tekrar kontrole gideceğim.
Masallah size.evet hava almak iyi geliyor bende simdi markete gittim kimse yoktu maske falan takitm kendime geldim.

Gulsem01

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
283
349
28
Merhaba anneler. Dün gece biraz sancım vardı ve normalde bebeğim o saatlerde uyumasına rağmen çok hareketliydi. Bu sancıyı nasıl anlatsam bilemedim. Tam rahimde ve aşağı doğru, sıkışma hissiyle birlikte bir ağrı. Zaten uyurken pozisyon bulmakta zorlanıyorum nefes almakta da zorlanıyorum bir türlü uyuyamadım. Korktum hatta erken mi doğrucam diye daha çantalar hazır değil. Bugün hazırlıcam artık

r0s3n

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2013
2.861
3.009
Merhaba anneler. Dün gece biraz sancım vardı ve normalde bebeğim o saatlerde uyumasına rağmen çok hareketliydi. Bu sancıyı nasıl anlatsam bilemedim. Tam rahimde ve aşağı doğru, sıkışma hissiyle birlikte bir ağrı. Zaten uyurken pozisyon bulmakta zorlanıyorum nefes almakta da zorlanıyorum bir türlü uyuyamadım. Korktum hatta erken mi doğrucam diye daha çantalar hazır değil. Bugün hazırlıcam artık
Ben hazirladim bugün doktor kontrolüne giderken arabaya bile koydum 😁 ilceden il merkezine gidiyorum çünkü. Bir aksilik varsa eve gelip alma durumu yok diye.

moon83

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
11.495
5.206
Bende saga don sola dön cok.zor.uyuyorum

r0s3n

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2013
2.861
3.009
Bugün doktor kontrolüne gittim. 32. Hafta calisamaz raporu alacaktim ama doktor çalışabilir raporu almamı önerdi. Yazın okulların açık olabilmesi ihtimalinden dolayı iznini boşuna harcama dedi. Hastanede pek kimse yoktu. Doğum işini sordum süreç böyle devam ederse nasil olacak vs diye. Hic sıkıntı olmaz hastane ona gore önlem ve hazırlıklarını yapıyor dedi. Bağışıklık guclendirici ek bir vitamin kullanmali miyim dedim. Beslenmene uykuna dikkat et. Doğal seyler tüket meyve sebze ye onun dışında bir seye ihtiyac yok. Ama icim rahat etsin diyorsan kullanabilirsin dedi. Evden çıkmamaya dikkat et kendini koru bir sorun olmaz dedi. 2100 gr olmus. 3 4 hafta sonra kontrol ama gelmeden önce yine ara gel ya da gelme derim buralardaki duruma gore dedi.

Mavisdeeya

Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
68
81
30
Bugün doktor kontrolüne gittim. 32. Hafta calisamaz raporu alacaktim ama doktor çalışabilir raporu almamı önerdi. Yazın okulların açık olabilmesi ihtimalinden dolayı iznini boşuna harcama dedi. Hastanede pek kimse yoktu. Doğum işini sordum süreç böyle devam ederse nasil olacak vs diye. Hic sıkıntı olmaz hastane ona gore önlem ve hazırlıklarını yapıyor dedi. Bağışıklık guclendirici ek bir vitamin kullanmali miyim dedim. Beslenmene uykuna dikkat et. Doğal seyler tüket meyve sebze ye onun dışında bir seye ihtiyac yok. Ama icim rahat etsin diyorsan kullanabilirsin dedi. Evden çıkmamaya dikkat et kendini koru bir sorun olmaz dedi. 2100 gr olmus. 3 4 hafta sonra kontrol ama gelmeden önce yine ara gel ya da gelme derim buralardaki duğ