Popüler Konu 2020 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Kız 👩‍👧

Toplam Oy: 157 49,2%
  • Erkek👩‍👦

Toplam Oy: 151 47,3%
  • İkiz Kız 👩‍👧‍👧

Toplam Oy: 4 1,3%
  • İkiz Erkek 👩‍👦‍👦

Toplam Oy: 1 0,3%
  • İkiz 1 Kız 1 Erkek 👩‍👧‍👦

Toplam Oy: 6 1,9%
  • Üçüz 3️⃣

Toplam Oy: 0 0,0%
  • Dördüz 4️⃣

Toplam Oy: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    319

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
2.280
2.975
34
Siz miydiniz o bebeği şimdiden tuvalete alıştıran. Daha önce okumuştum ama bana itopik gelmişti. Sizi tebrik ediyorum. Gerçekten bu bir başarı. Bebeğinizi doğru gözlediğinizin kanıtı. 👏👏👏İnşallah düzeninizi tekrar sağlarsınız
Teşekkür ederim canım. Bebegi gözlemleyip sıkıntısını gidermeye çalışıyorum sadece

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
2.280
2.975
34
İki yaşına kadar çocuğa tuvaleti beze yaptırıp iki yaşına gelince de oğlum biz aslında seni iki senedir kandırıyoruz 🤪 normal insanlar klozete yapıyorlar hadi sen de bize katıl 👽demek, o şaşkınlığı bebişe yaşatmak ta tuhaf değil mi sizce? Zaten 7 8 aylıkken oturabiliyorken, ebeveyn gözleminde neden lazımlığa alıştırılmasın 🤷‍♀️ İlk kızımda iki yaşı bekledim ve inanılmaz zorlandım. Oğlumda ben de erken oturtmayı düşünüyorum 🤨
2 yas sendromunda çocuğu herhangi bir şeye alıştırmak daha zor inşallah en gec 18 aylık bu tuvalet olayını hallederiz canım :dua:

Dblmnyx84

Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2019
147
198
35
Biz de su an 26.haftadayiz, "harika haftalar "kitabinda bu haftayı "büyük huysuzluk haftasi olarak anlatiyorlar. Bütün huyu suyu degisti. O kadar uykusuz kaldım ki dün gece 10 dan sonra resmen sizmisim sabaha kadar babasi bakti...
Kaldırmadan nasıl besliyorsunuz ya ben boğazına kaçar diye çok korktuğum için kaldırıyorum mecburen.
Bi de yatarken sut ictiginde gaz da çıkarmıyor gazdan uykusu kacmiyor mu
Gazı ile çok şükür hiç bir zaman büyük problemimiz olmadı. O konuda babasına çekti 😅 canı istedi mi zart zurt çıkarıyor gazını. Yatar pozisyonda beslemeye başta aşırı karşı çıkıyordum. Ama sezaryen sen sonra çok uzun süre ayağa kalkamayınca hatta kımıldamak bile olanaksız olunca sağdığım sütümü eşim yatar pozisyonda vermiş hep. Benim sonradan haberim oldu tabi. Dediğine göre öyle rahat etmiş oğlusu. Tabi şu ana kadar huyu bin defa değişti ve türlü türlü emme pozisyonları kazandık. Yatarak da onlardan biri olarak kaldı 🤷‍♀️

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
2.280
2.975
34
Gazı ile çok şükür hiç bir zaman büyük problemimiz olmadı. O konuda babasına çekti 😅 canı istedi mi zart zurt çıkarıyor gazını. Yatar pozisyonda beslemeye başta aşırı karşı çıkıyordum. Ama sezaryen sen sonra çok uzun süre ayağa kalkamayınca hatta kımıldamak bile olanaksız olunca sağdığım sütümü eşim yatar pozisyonda vermiş hep. Benim sonradan haberim oldu tabi. Dediğine göre öyle rahat etmiş oğlusu. Tabi şu ana kadar huyu bin defa değişti ve türlü türlü emme pozisyonları kazandık. Yatarak da onlardan biri olarak kaldı 🤷‍♀️
Benimki hiç öyle alismadi ya mecbur kaldırıyorum. 4 ay gaz çektik,korkumdan şimdi bile gazını almadan yatiramiyorum.
Gazdan cekmediyseniz çok sanslisiniz

Sumeyye07

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2019
590
598
26
Merhabalar hanımlar. Umarım iyisinizdir. Bebekler de iyidir. Benim kız 15 inde altı aylık oldu ayını doldurunca da oturmaya başladı. Iki emekleyip oturuyor şimdi. Üç dört gecedir her saat uyanıyor ve gündüz uykuları da az olduğu için bende dinlenemiyorum. Kilo veriyorum onunla uğraşırken. Sizde de başladı mı kızım ben yanında değilken huzursuz davranıyor sanki hep yanında olmamı istiyor. Bir de tutunacak bir yer bulduğunda ayağa kalkıyor bu düşmeye başladı. Bu ek gıda olayını beceremiyorum galiba. Yani verdiğim şeyleri hep yüzünü eksitip dışarı çıkarıyor. Ne yapacağım biraz yorgunum.

Dblmnyx84

Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2019
147
198
35
Biz de sabahları ilk beslenmeden sonra saat gibi kaka yapıyoruz. Her hafta yeni adet. Tuvalet iletişimini araştırmaya başladım ben de. Sinyalleri yakalıyorum 😂 ama oğlum biraz esirikli bu aralar, sanırım üst dişler erken gelecek, onun huysuzluğu. O yüzden sekiz aylıkken bi lazımlık almayı düşünüyorum. Gece de iştahımız azaldı. Acıksa da kaldırmadan biberonla besliyorum. Şimdilik çişi kaçırmadık hiç. Ama şimdi söyledim ya kesin bu gece yatak ıslanır 😜
Bilin bakalım ne oldu 🤦‍♀️ iki sabahtır çişimizi kaçırıyoruz. Ama asla şaşırmıyorum 😌 çişi kaçırmadık dedim ya, Evren çocuk çiş yapsın diye uğraşıyor😩 keşke başka şeylerle uğraşsa