• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Kız 👩‍👧

Toplam Oy: 129 50,0%
  • Erkek👩‍👦

Toplam Oy: 122 47,3%
  • İkiz Kız 👩‍👧‍👧

Toplam Oy: 2 0,8%
  • İkiz Erkek 👩‍👦‍👦

Toplam Oy: 0 0,0%
  • İkiz 1 Kız 1 Erkek 👩‍👧‍👦

Toplam Oy: 5 1,9%
  • Üçüz 3️⃣

• Dördüz 4️⃣

• Ankete Katılan
    258

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
7.225
18.864
aynen canım, yüklü tiorid hapi almama rağmen stresten tsh yukselmis yine:KK43:
Allah'tan bebisin keyfi yerindeydi ,
bebis kilosu iyi ben aksine zayiflamisim..
Maşallah, bebeğinin iyi olması stresini azaltmak için mis gibi sebep 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-05-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

moon83

meleğimi bekliyorummmmmm:))))
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
10.075
3.103
20200326_145532.jpg

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Gulsem01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
80
89
Merhaba hanimlar. Bir videoya denk geldim. Buradaki doktoru normalde de takip ediyordum ben beğeniyorum. Bugünlerde bizlerin moralini yükseltecek bir bilgilendirme yapmış siz de dinleyin istedim. Hepinize sağlıklı mutlu günler diliyorum :anneadayı:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

moon83

Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
10.075
3.103
Merhaba hanimlar. Bir videoya denk geldim. Buradaki doktoru normalde de takip ediyordum ben beğeniyorum. Bugünlerde bizlerin moralini yükseltecek bir bilgilendirme yapmış siz de dinleyin istedim. Hepinize sağlıklı mutlu günler diliyorum :anneadayı:
Tesekkuler😘

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

nuriye54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2017
459
475
Doktora gittim geldim kızım içerde dans ediyormuş çok hareketliymiş :) anasına çekmiş dedim.
2065 gr olmuş, yiyip içip oturuyoruz oda alsın bir zahmet azcık kilo :)
En erken 4 hafta sonra gel dedi birşey olursa ara gelme dedi :),Doğumla ilgili konuşmadık daha erken dedi çalışabilir raporumuda aldım evime geldim şükür.
Hastane süreci çok gergindi ama herkez mikroplu ve üstüme tükürüceklermiş gibi hissettim :KK70:

moon83

Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
10.075
3.103
Doktora gittim geldim kızım içerde dans ediyormuş çok hareketliymiş :) anasına çekmiş dedim.
2065 gr olmuş, yiyip içip oturuyoruz oda alsın bir zahmet azcık kilo :)
En erken 4 hafta sonra gel dedi birşey olursa ara gelme dedi :),Doğumla ilgili konuşmadık daha erken dedi çalışabilir raporumuda aldım evime geldim şükür.
Hastane süreci çok gergindi ama herkez mikroplu ve üstüme tükürüceklermiş gibi hissettim :KK70:
Masallah cnm.buyumus kuzucuk.psikolojjmiz bozuldu gercekten

Gulsem01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
80
89

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

beren20

Bal oğlum 27.05.2018
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2015
3.711
3.976
İyi akşamlar canlar.. Burada benim gibi öğretmen olan arkadaşlar vardı. Yazın okul olursa diye çalışabilir raporu mu aldınız ya da alacaksınız. Ne yapacağımı şaşırdım hastaneye gitmeye korkar oldum. 32. haftada 5 haftadır gitmiyor olacağım doktora hem bebeğimin gelişimini merak ediyorum hem gidesim gelmiyor. 32 den sonra rapor alabilir miyiz doktor niye önce gelmedin der mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-06-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 64 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızla gelişmeye devam ediyor ve münferit sinir hücreleri ile tanımlama grup hücreleri arasındaki bağlantıların sayısını artırıyor. Bu bebeğinizin hayatı boyunca kullanacağı karmaşık ve gelişmiş işlevleri yerine yetirecektir. Son haftalarda rahminizdeki genişleme ve gerilme devam ettikçe, karnınızada daha fazla acı hissedeceksiniz. Ayaklarınızı daha fazla dinlendirmeye çalışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Lollapollosaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
4.585
7.237
İyi akşamlar canlar.. Burada benim gibi öğretmen olan arkadaşlar vardı. Yazın okul olursa diye çalışabilir raporu mu aldınız ya da alacaksınız. Ne yapacağımı şaşırdım hastaneye gitmeye korkar oldum. 32. haftada 5 haftadır gitmiyor olacağım doktora hem bebeğimin gelişimini merak ediyorum hem gidesim gelmiyor. 32 den sonra rapor alabilir miyiz doktor niye önce gelmedin der mi?
Canım hangi raporu alırsan al 32 de almak zorundasın
Yoksa 32 de izne ayrılmış muamelesi görürsün
Ben de pazartesi gideceğim.normalde çalışamaz alicaktim ama yaza okulun sarkacagini düşünerek çalışabilir mi alsam diyorum
Tabi doktor da verirse
Belki de bu şartlar altında vermez 🤔🤔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 56 gün kaldı.

Son birkaç hafta içinde bebeğinizin beynindeki büyüme sebebiyle bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9-10 mm artmıştır. Gelişmekte ve büyümekte olan beyin kafatasını dışarı doğru iter ve aynı zamanda beyin kıvrımlarını oluşturmak için kendi üzerine katlanır. Çeşitli bölgelerinizdeki şişilik ve ödem toplanması normaldir. Erken doğum ihtimaliniz varsa yatak istirahati önerilebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

hamis

Sağlıcakla gel mucizem..
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2009
2.731
1.657
Merhaba kızlar nasılsınız ne var ne yok
Ben 12 marttan beri koronadan dolayı idari izindeyim
Ama çalışabilir raporu alip verdim bankaya
Oğlumla evdeyiz çıkmıyoruz
Küçük oglusum da 2 hafta önce 1800 gr di
Yarin kontrole gidicem bakalım nasil büyüdü mü
Psikolojik olarak iyi değilim fazla cok kaygılıyım
Biz evdeyiz ama esim çalışıyor
Kardeslerim çalışıyor
Rabbim korusun hepimizi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-05-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt