• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Kız 👩‍👧

Toplam Oy: 147 49,5%
  • Erkek👩‍👦

Toplam Oy: 140 47,1%
  • İkiz Kız 👩‍👧‍👧

Toplam Oy: 4 1,3%
  • İkiz Erkek 👩‍👦‍👦

Toplam Oy: 0 0,0%
  • İkiz 1 Kız 1 Erkek 👩‍👧‍👦

Toplam Oy: 6 2,0%
  • Üçüz 3️⃣

• Dördüz 4️⃣

• Ankete Katılan
    297

Biamu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2018
181
243
Arkadaşlar 31+0 ız bugün ama bebeğim 2 hafta önden gidiyor. Dünden beri hareketlerinde azalma hissediyorum... normal midir? endişelenmeye yer mi arıyorum acaba...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-06-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 7 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin rengi, kırmızımsı ve pembemsi tondan, beyaz ve mavimsi pembe tonuna doğru değişmeye başladı. (bebeğinizin cildi koyu tonlarda olcak olsa bile) Bebeğinizin cildinin rengindeki değişikliğin sebebi cildinin altında depolanan yağın kalınlığının artmasıdır. İshal, bulantı ve hazımsızlık doğum işaretleri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

moon83

🥰Prenslerim ve prensesim🧒🧒👶😍
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
11.239
4.911
Merhaba kızlar nasılsınız ne var ne yok
Ben 12 marttan beri koronadan dolayı idari izindeyim
Ama çalışabilir raporu alip verdim bankaya
Oğlumla evdeyiz çıkmıyoruz
Küçük oglusum da 2 hafta önce 1800 gr di
Yarin kontrole gidicem bakalım nasil büyüdü mü
Psikolojik olarak iyi değilim fazla cok kaygılıyım
Biz evdeyiz ama esim çalışıyor
Kardeslerim çalışıyor
Rabbim korusun hepimizi
Aminnn.Masallah ogluna cnm.ayni kaygilar bizde var sonumuzu gorememek kotu.

moon83

🥰Prenslerim ve prensesim🧒🧒👶😍
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
11.239
4.911
Arkadaşlar 31+0 ız bugün ama bebeğim 2 hafta önden gidiyor. Dünden beri hareketlerinde azalma hissediyorum... normal midir? endişelenmeye yer mi arıyorum acaba...
Masallah. Sen stresliysen bebekte hisseder ondan dolayi hareketleri etkilenebilir.takip et cnm

Deryakadir

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2019
3.116
3.671
Canım hazır ik cı yı bulmusken sormak ısterım,ozel mesaj atamadım , 32 de calısabılır raporu alırsam ve 32 de 1 hafta yıllım ızın kullanırsam ,dogum sonrasına 5 haftam degıl 4 haftam mı sarkmış oluyo,yani 1 hafta kayıp mı oluyor,? İşterım bir hafta yıllık ızın kullanmamızı ıstedı vırus nedenıyle olan ekonomık krizden.. ben de kullanmamaya calısıyorum, yıllık ızın yazdıkları hafta normL rapor alsam olurmukı 31.haftamda oluyorum
Ben adliyede çalışıyorum katibim ve komisyona müdüre sordum çalışabilir raporu aldığım zaman normal izin yA da rapor alamaz mıyım yani alırsam sonrasına aktaramaz mıyım o beş haftayı diye tabiki de aktarırsın iznini de kullanabilirsin dedi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-06-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Nsyb

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
214
444
Azalma olarak bahsettiğin nasıl bir durum? Genelde bu haftalarda hızlı büyüdükleri için çok hızlı hareket edemiyorlar hareketlerde azalma gibi hissediyoruz biz. Gün içinde ve belli saatlerde hareket hissediyorsan sıkımtı yapma canım.

Hayallerim_pitircigim

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2017
387
284
Ben adliyede çalışıyorum katibim ve komisyona müdüre sordum çalışabilir raporu aldığım zaman normal izin yA da rapor alamaz mıyım yani alırsam sonrasına aktaramaz mıyım o beş haftayı diye tabiki de aktarırsın iznini de kullanabilirsin dedi

Fiilen çalışma süresi: Tabip raporuyla çalışabileceğini belgelendiren memur bu çalışma süresi içinde kanuni izinlerini kullanabilecektir. Ancak kullanmış olduğu bu izinler doğum sonrası izne aktarılmayacaktır. Kanun burada "fiilen" çalışmayı esas almaktadır. Örneğin; tekil gebelik yapacak kadın memur, raporla belgelendirdikten sonra çalışıp bu süre zarfında 5 gün yıllık izin, 5 gün hastalık izni ve 4 gün de mazeret izni kullanırsa doğum sonrası kullanabileceği izin süresine aktarılacak olan izin beş hafta değil, izinlerinin düşülerek fiilen çalıştığı üç hafta olacaktır. Kurumların birçoğunda bu uygulamaya dikkat edilmemektedir. Öğretmenlerde ise bu uygulama şu şekilde olacaktır. DMK 103/II maddesinde öğretmenlerin yaz tatilinde izinli olacağı ve ayrıca yıllık izin verilmeyeceği belirtilmiştir. Bundan dolayıdır ki, öğretmenlerin yaz tatiline denk gelen ve fiilen çalışmaya bağlı olarak doğum sonrası izne aktarılacak olan doğum öncesi izni (yukarıda belirtildiği üzere tekil gebeliklerde azami 5 hafta, çoğul gebeliklerde azami 7 hafta), doğum sonrası analık iznine eklenmeyecektir.

Alıntıdir 657 sy kanuna göre ancak şu durumda ozel durumdan genelfe ile idari izinli olduğumuzda durum nasıl işler bilmiyorum kurumlarda net bişey bilmiyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-06-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Nnbulut1984

Gonca Gülüm
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2020
120
166
Cok sukur canim buyuttuk ama evet 1 ergen 1 bebe bakalim nasil olacak🙈
Oglum genel anlamda sakin kucukkende sakindi.
Ama tabi off ya anne yaa falanlar basladi.
Hazirci tayfa zaten yeni nesil.
Istedikleri olsun istiyorlar.
Bir de hep tekdi biraz pohpohlamisda olabilirim🙊

Bende merak ediyorum nasıl olacak alisma sureci, evde yıllar sonra bir baby.
Hep tek cocuktu bir de etrafimizda bebekde yoktu (1 erkek kardesim var bekar)
Hani hic bebekli ortamda da olmadi.
Genelde tek buyudu yani

Bize renk olacagi kesin yillar sonra ozellikle esime
Maşallah
Benim kraliçem terfi etti 😁15 yaşında yeni bir prenses geliyor bakalım bizde durumlar da çok heyecanlı yıllar sonra Rabbim hayırlı bir şekilde hayırlı bir vakitte kucağımıza almamızı nasib eylesin

gmzklnc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2013
74
72
Canım ben calisamaz raporu alacaktim garanti olsun diye. Sagolsun doktorum uyardı. Boşuna iznini neden kullanacaksın okullarin açılmayacağı belli. Eee yaza okul olursa iznin o zaman lazim olacak dedi. Benim 37. Hafta 29 nisanda bitiyor okullari da 30una uzattilar. Seninki sonrasina denk geliyor sanirim. Problem olmaz gidip iznini alırsın.
evet bende aynısını yapıcam 32 den sonra çalışabilir alıcam 37 ye kadar bekletip öyle izne ayrılıcam çünkü okullar yaza sarkarsa izin lazım olucaktır bu olağanüstü bir durum olduğu için 657 de belirtilen bu 'kanuni izine doğum izni eklenmez' ibaresi geçerli olmayacaktır çünkü şu an kanun ve yönetmelikler ikinci planda kaldı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-05-2020

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 1 gün kaldı.

Bu noktada bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15 dir. Yaklaşık bu yağın %80 i bebeğin derisinin altında biriken yağlardır. Geri kalan %20 oranındaki yağ ise organlarda ve kas dokularında bulunur. Kilo almanız son haftalarda yavaşlamış hatta tersine kilo vermeye dönmüş olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt