Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    284

Lepistesb

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2019
3.013
6.405
ya hanimlar benim oglumda (3yasinda) boyunda lenf bezlerinde sisme oldu.2 haftadir gecer dedim gecmedi.yarın doktora goturecegim.icim rahat etmiyor.bir de anne kaşlarim agriyor diyor.acaba goz agriyor da kaş mi saniyor.canim sıkıldı cok :KK43::KK43:
onemli midir? daha once de olmustu.ishal olmustu o zaman gittigimde dr lenf sismis muhtemelen alerjik rinit demisti.alerji ilaciyla inmisti.ama simdi kaş agrisindan bahsedince dr gostereyim dedim.
Kas diyince sinüsler aklima geldi . Sinuslerde iltihaplanabiliyor sinüzit de olabilir . Gecmis olsun canm insallah hemen iyilesir

Helinnnnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2017
594
1.371
Ya ben beceremiyorum sanırım mochi yi. Nasıl yapıyorsunuz kendi kendine sağıyor. Bana da yardımcı olun kızlar.
arkadaş videoyu yüklemiş. bende becerememiştim sonra videoyu izledim ve 2. şekille sağım yapabildim.

Hehehehhe benimki de. Kalca ultrasonu icin bize bir sey demediler.olduk 35 gunluk
Ne zaman cekiliyordu ki ya..
[/QUOTE
45 günlük olması lazım

agacsizkoalaa

ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2019
5.109
13.960
27
ya hanimlar benim oglumda (3yasinda) boyunda lenf bezlerinde sisme oldu.2 haftadir gecer dedim gecmedi.yarın doktora goturecegim.icim rahat etmiyor.bir de anne kaşlarim agriyor diyor.acaba goz agriyor da kaş mi saniyor.canim sıkıldı cok :KK43::KK43:
onemli midir? daha once de olmustu.ishal olmustu o zaman gittigimde dr lenf sismis muhtemelen alerjik rinit demisti.alerji ilaciyla inmisti.ama simdi kaş agrisindan bahsedince dr gostereyim dedim.
Sinüzit olabilir bence canım aklıma direk o geldi kaş deyince. Geçmiş olsun. 😔
Bi de özellikle sofra öncesi doyuruyorum ki rahat yiyim diye ama nasıl oluyorsa kurulu saat gibi tık uyanıyo 😂😂 sonra gel beni emzir diye ıngaaalıyo😂😂😂
Aynısı 😂😂 eşimle dönüşümlü susturmaya gidiyoruz artık 😂

Tbfth

Kumsal🌸💜Rüzgar🌀💙
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2018
2.290
5.297
31
Canim o yuzundeki seylerden poposunda da var mi? O kadar kusmasi normal. Suratindakilerden popoda da varsa biseye alerjisi olabiliyor. Benimki oyleydi. Vucudunda yok o kadar yuzu ve popoda var. Popoda yoksa senin sicaktandan da olabilir cok kalin giydirip sariyorsan. Bide karnına bak sertlik var mi gaz da bebekleri cok ağlatıyor
Popsunda yok canım. Yüzünde ve boynunda var. Bazrn daha kırmızı oluyr bazen sönüyo anlamafmki. Kızımda bikaç sivilce gibi olup geçmişti. Çok da huzursuz memeyle de savaşıyo o yizden bi acaba dedim. İnşallah dediğin gibi sıcaktandır. Bi hafta kadar önce doktora göstermiştim yüzündekileri önemsememişti.

Tbfth

Kumsal🌸💜Rüzgar🌀💙
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2018
2.290
5.297
31
Bebeği huzursuz olan herkes alarjisi şüphesi arıyor galiba benim ki de öyle 10 gündür falan uyumuyor direniyor çocuk alerji mi acaba diye bende kendimi yiyorum yarın doktora gidecem bakalım
Başka belirti var mı sende?

Elfst

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2016
1.430
1.022
35
Kızlar kaka tahlili yaptıranlar bugün kaka tahlili vericez bezin içine poşet koyun emmesin kalayı dedi doktor şimdi aklıma geldi peki çişi de kakaya karışır onun için önlem alacakmıyım bilen var mı yoksa karışsa da olur mu ki

Lepistesb

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2019
3.013
6.405
Sağol canim iyiyiz çok şükür gaz derdimiz henüz bitmedi ama biogaia damla sayesinde daha rahatız.
Siz nasılsınız 😍
Iyi diyelim iyi olalim 😊 gaz men oglumla buyumesi icin gun sayıyorum 😁
Gazi gelince memeyle arasi nasil oluyor savasiyor mu 🙈 isim gücüm meme oldu

asli emre

En kıymetlimmm
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
544
1.820
Evet canm cocugum belkide buyuzden gaz yüzünden memeyle emzirmeye calisirken savasiyor almiyor diyorum . Diger bebelerde gazlaninca memeyle savasiyor mu acaba
Hemde ne savaşma meme ucunu cekistirip uzatiyo sürekli bi ıkınma hali gibi aktif emmesi gazsız olmasına bağlı tut bırak yaptıkça da aktif ememiyo bu sekilde sütler azalmasa bari 🙏

BlupBlupBlup

Hamiş, düşülen not demektir. Öğrenelim şunu.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
6.404
17.043
Ooo ayakta sallamaya basladın demek 😂😂 geçmiş olsun valla artık ayaga alışır o valla yavas yavas hepimiz bunları yapıcaz napalım😂
Ay alışsın yeter ki uyusun modundayim artık 😅 kız bir de hah uyudu deyip yerine koyuyorum o gözler anında fal taşı gibi 😂 len tamam uyandın da hiç uyumamış gibi nasıl görünüyorsun 😅 herif 1 Nisan'da dogmasinin hakkını veriyor beni her fırsatta trolleyerek😂
Ilk zaman düşük riskim vardı snra o geçti bagirsak parlaklığı var dediler üzüntüden öyle 2 ay geçti oldu 5 aylık snra da erken doğum riski dediler işte öyle 9 ay atlattım sadece ilişki doğumu kolaylaştırır diyerek 1 sefer deneyelim dedik bende mantar oluşmuş son zamanlarımda o da olmadı acayip ağrım oldu 😂😂
İlkinde biraz aciyor hatta ilk birkaç kezde diyeyim😅 ama kendini hazır hissetmeden yapma derim.
Evet canm cocugum belkide buyuzden gaz yüzünden memeyle emzirmeye calisirken savasiyor almiyor diyorum . Diger bebelerde gazlaninca memeyle savasiyor mu acaba
Hem de nasıl. Sizlanarak ağlıyor, meme ağzında ememiyor. Emeyim derken canımı yakıyor. Gel len gazını çıkaralım deyip hemen omza alıyorum 😅

Lepistesb

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2019
3.013
6.405
Hemde ne savaşma meme ucunu cekistirip uzatiyo sürekli bi ıkınma hali gibi aktif emmesi gazsız olmasına bağlı tut bırak yaptıkça da aktif ememiyo bu sekilde sütler azalmasa bari 🙏
Annelik cok stresli bir surec . Hem uykusu gelincce hem gaz onlunca yani her an memeyle savasiyoruz . Süt de az demek istemiyorum artik dedikce daha da azaliyor ilaci olsa bunun direk sut yapan zararsiz ne iyi olur yedirip duruyorlar bizi su süt yapiyor bu süt yapiyor sastik kaldik 😊

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
5.145
7.699
36
Geçmiş olsun canım. Kızımds da olmuştu bademcik nedeniyle. Antibiyotik kullandık usg çektirdik önce ve sonrasında. Küçülme olunca bademcilk enfeksiyonu nedeniyle şiştiği anlaşıldı zamanla küçüldü kayboldu. Sizinki de sinüzit olabilir. Kulak burun boğaz a gitmiştik biz

Lepistesb

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2019
3.013
6.405
Ay alışsın yeter ki uyusun modundayim artık 😅 kız bir de hah uyudu deyip yerine koyuyorum o gözler anında fal taşı gibi 😂 len tamam uyandın da hiç uyumamış gibi nasıl görünüyorsun 😅 herif 1 Nisan'da dogmasinin hakkını veriyor beni her fırsatta trolleyerek😂
İlkinde biraz aciyor hatta ilk birkaç kezde diyeyim😅 ama kendini hazır hissetmeden yapma derim.

Hem de nasıl. Sizlanarak ağlıyor, meme ağzında ememiyor. Emeyim derken canımı yakıyor. Gel len gazını çıkaralım deyip hemen omza alıyorum 😅
Gaz bombalari 😀 bi gaz bide uykuya dalamayinca mememi kesip atasim geliyor ne istiyorsun garibimden diyorum em iste da yok surekli de bu iki halde oldugundan mememle savasip duruyor ama ben galip gelecem insallah 😜

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
5.145
7.699
36
Selam kızlar şöyle bir baktım 80 sayfa birikmiş🙄 Y yuksekokceler_2016 geçmiş gitmiş olsun canım. Allsh hiçbir anneyi bekletmesin yoğun bakım kapılarında. 😔
Başka kaçırdığım bişey var mı bilemiyorum ☺
Biz 2 aylık olduk bu sabah baya baya bana gülmeye başladı minikim🧿 erken doğduğu için geç olur gelişim aşamaları demişlerdi yine de fena değil buna şükür😂 uyanık kalıp çevreye bakma sürsi biraz daha uzadı 5 dk ağlamadan bakınıyor yatarak. Printerestten siyah beyaz bebek kartlarından çıkardık onlara bakıyor arada. Bebek arabasıyla ufak yürüyüşlere çıkıyoruz sokağa çıkma yasağı yoksa.
Uykuya dalma işinda sıkıntı var yalnız🙄. İlk zamanlar karnı toksa emziği verip çıkıyorduk uyuyordu. Artık sallama, kucakta tempolu yürüyüş falan istiyor. Arkadaştan oturma odası için sallanan hamak tarzı bişey aldım gündüz onda üzerini örtüp hafif sallayıp uyutuyorum. Annem alıştırma uyur o falan diyor ama hiç öylr değil😑
2 ay aşıları var çarşamba günü bakalım nasıl olacak rotayı da yaptıracaz eczaneden alıp. Sağsağlim atlatırız inşallah.