Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    284

BlupBlupBlup

Hamiş, düşülen not demektir. Öğrenelim şunu.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
6.404
17.048
Hee anladım simdi benimki o ilk tarif ettiğin gibi genelde içinde pütürlü şeyler var sıvı ama. Eğer dediğin gibiyse cidden sıkıntı pişik yapar bir de onunla uğraş🤦🏼‍♀️

Valla karar süte devam çıkar kesin😂bizim kız et yumağı olmaya başladı kedi yavrusu gibi doğmuştu çünkü 😂😂
Benim minik de tontik yanak olma yolunda ilerliyor 😅 süte devam güzelmis kiz😂
Kızlar aynı durumu yaşıyoruz. Ben mama vermek istemiyorum doymadı diyerek. Biberona alışır diye de ödüm kopuyor. Ama bazen memede süt kalmıyor hissediyorum. Çünkü eme eme sömürüyor iyice. Acaba gündüz uykusuzluğu bundan mı, alakası yok mu?

Birde gündüz böyle doluyken yemek işini falan nası hallediyorsunuz? Temizliği sormuyorum bile. 🙄
Mama veriyordum herhalde doymuyor uyumuyor ondan diye. Genelde geri çıkardı kustu. Bu ara vermiyorum. Uğrasa uğrasa içiyor bi şekilde. Bence toklar da dertleri naz niyaz🤦🏻‍♀️

yagmur1212

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
1.679
2.817
Bu arada bebekleriniz kaç günlük? Benimki 52 günlük oldu bugün.. 1-2 haftadır falan böyle mesela ondan önce öğlen 2 gibi uyurdu 4-5 e kadar harika zamanlardı🤩

Elfst

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2016
1.430
1.022
35
Kızlar bebişiniz saat başı emmek istediğinde sütünüz azalıyor gibi geliyor mu?
Sanki tam dolmuyor sık emdiği için.
Yatırınca hemen uyanması bundan mıdır acaba?
Valla canım aynen bana da öyle geliyor emzir yatır yarım saat sürmeden uyansın memelerde de birşey kalmıyor ama dinletememekten bence ben ayağımda sallayıp 2 saate tamamlamaya çalışıyorum ama yine kendim sakladığım içim yine uyuyamıyorum yine dolmuyor ama doymasa da çok ağlar açlık ağlamasını biliyor iyi Çünkü ben gece çöl birikiyor sabah sağıyorum bir kere dolaba atıyorum akşam saatlerinde memelerde kalmayınca veriyorum birkaç saat memeler dinlenmiş oluyor mama vermeye gönlüm el vermiyor bir arkadaşın buzlukta çok varmış verebilirim dedi bir ay önde benden mama yerine onları almayı düşünüyorum sıkışırsam

Elfst

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2016
1.430
1.022
35
Kızlar sütünüzü sağınca dolaba atıyormusunuz dolaptan çıkınca da eğer hepsini bitirmezse ziyan mı oluyor atılıyor mu tekrar dolaba koyup ılıtsak oluyor mu 100 CD süt ılıttım 60 I kaldı memeyi de emmişti şimdi atmaya da koyamıyorum napayım atayım mı ki tekrar dolaba bozulur mu ki

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
3.034
6.464
30
Nerede oturuyorsun bilmiyorum ama benim bebe isilik oldu ciplak şuan izmir yanıyor 😟 uyumadi sabah kalktığından beri
Jadesi Jadesi sen de izmirdesin nasıl giydiriyorsun
Canım ciplakliga cesaret edemiyorum ben henüz uyanık olduğu zamanlarda soyuyorum hava aldırıyorum o kadar yanıyor ama onun için nasıl hava bilemiyorum 😂 kendimde bile hala uzun pijama çorap var tek kat pijama ince çorap kısa kollu zibin ince üst giydiriyorum sen napiosun

Lepistesb

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2019
3.013
6.406
Kuzum Allah razi olsun bizimkine benziuor sanki degil mi
Screenshot_20200515-185125_WhatsApp.jpg

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
3.034
6.464
30
Kızlar ben yine bir şey soracağım. Malum bir sarılık atlattık. Hatta atlattık mı bilmiyorum, evet beslenmesi çişi falan yerinde şükür.. Göz beyazlarındaki sarı renk de kayboldu. Ama kızımın ten rengi hala bir tuhaf.. Normalde beyaz tenliydi sarılık öncesi, ışık tedavisinden sonra da bembeyazdı. Şimdilerde sarı-esmer bir rengi var. Esmer bir çocuk olduğunu sanmıyorum, babası da ben de beyazız. Bu renk sarılıktan sebep mi böyle ki? Burada sarılığın 3 aya kadar sürebileceğini söylemişti bazı arkadaşlar.. Ama gözlerindeki geçtiği halde tende kalır mı hala? Kafaya çok takıyorum ya.. Fotoğraflarını çekiyorum mesela kızımın ama yüzü hep sarı ve koyu renk çıkıyor.
Canım benimki de esmer givi aynı dedigin renkte uzayacak sanırım açılıyor ama zamanla benimki açılmaya başladı

Lepistesb

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2019
3.013
6.406
Ben de aynı durumdayım💆🏻‍♀️ benimki öğlen kesinlikle uyumuyor uyanık kaldığı her an emiyor yoksa ağlıyor ben de veriyorum napayım, ama beşiğe yatırınca uyanıyor. Akşam 9-10 gibi pes edip uyuyor gece 3 e kadar falan.. doymasa gece de doymaz o kadar uyumaz diyorum gündüz noluyor bu çocuklara anlamıyorjm acaba karanlık ve sessiz ortam mı arıyor doymamasına ihtimal vermiyorum ben çişli bez sayısından..
Benimki de oyle ama uyanmasi bizim icin iyi olmuyor meme istiyor uyanik olunca ama memeyle de savas halinde oluyor sonra bagirmaya basliyor . O yuzden bence en azindan emiyormus emince durur ne guzel . Ah emmek isteyip savaşması bir zor ki bu yuzden uykusunun kacmasi benim kabusum oluyor 🤦‍♀️

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
3.034
6.464
30
Kızlar, bebeğimin yüzünde kırmızı kırmızı sivilce gibi şeyler çıktı, aylık kontrole gittiğimizde sordum(o zaman bir kaç taneydi) bunlar normal ancak kat kat olunca müdahale ediyoruz dedi doktor. Şimdi iyice arttı bugün de daha bir çoğaldı sizlerin bebeklerinde de var mı bu kırmızılıklardan?
Ay kiyamam bence doktora göster baya çoğalmış çünkü krem bisey verir belki

nzh99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2016
1.450
3.806
44
Ne kadarlıkken gidiliyor göz muayenesine
34 günlüktük. Bebeğim hastanede yatarken hastane randevu almış, 37. Haftadan önce doğanların yaptırması gerekiyormuş. Kaç kere damla damlattılar muayeneye bizi almadılar çocuğum çok ağladı. Geçtik şükür ama çocukcağız hala korkuyor.

Alya86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2018
2.875
5.475
Canım nasıl kullanıyorsun? Her emzirmede diğer memeye takıyorum ben, ortalama 30cc çıkıyor. Bazen çok daha fazla çıkıyor.
Bende senin yazını okuyunca öyle denedim 30 bile cıkmıyor.sonra elektrikli pompa ile deniyorum.işk ömce kıvırıp sonra takıyorum kısa mı oluyor acaba 10dk sonra kucagıma yapışıyor kızım.sizinkilerdede oluyor mu kucagımdayken bile basını döndütüp bakıyor.eşimde asla durmuyor odaya girmem yeterli illa ben alıcamki sussun.hiç bişey yapamıyorum eşimde iyice saldı zaten çocuk kucagımda ortalıgı topluyorum.brbeğimi çok seviyorum ama 30dk kendime zaman ayırmak istiyorum sadece çok bunaldım.korona yüzünden iyice aklım basımdan gidiyor.ne çok dert yandım