Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    284

yagmur1212

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
1.679
2.817
Benimki de oyle ama uyanmasi bizim icin iyi olmuyor meme istiyor uyanik olunca ama memeyle de savas halinde oluyor sonra bagirmaya basliyor . O yuzden bence en azindan emiyormus emince durur ne guzel . Ah emmek isteyip savaşması bir zor ki bu yuzden uykusunun kacmasi benim kabusum oluyor 🤦‍♀️
Canım sen acaba silikon uçları bi denesen mi mama veriyorsun ya biberondan dolayı silikon ucu daha rahat tutar bence, böylece emzirebilirsin sanki doyup doymaması önemli değil memede kalmak istiyo bıdıklar

Alya86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2018
2.875
5.475
34 günlüktük. Bebeğim hastanede yatarken hastane randevu almış, 37. Haftadan önce doğanların yaptırması gerekiyormuş. Kaç kere damla damlattılar muayeneye bizi almadılar çocuğum çok ağladı. Geçtik şükür ama çocukcağız hala korkuyor.
[/QUOTE]
Ay kıyamam miniğe çok şükür saglıgı yerinde onlar aglıyınca içim parcalanıyor bu ay bir sürü asımızda var kara kara düşünüyorum

kkelebeketkisi

01.04.2020🐣
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2014
679
2.044
Kızlar, bebeğimin yüzünde kırmızı kırmızı sivilce gibi şeyler çıktı, aylık kontrole gittiğimizde sordum(o zaman bir kaç taneydi) bunlar normal ancak kat kat olunca müdahale ediyoruz dedi doktor. Şimdi iyice arttı bugün de daha bir çoğaldı sizlerin bebeklerinde de var mı bu kırmızılıklardan?
Benim oğlumunda böyleydi 5 gün öncesine kadar 3 günde bir yıkıyordum üşütürüm diye bazen 3 günü geçiyordu bile. Şimdi havalarda iyice sıcak hergün yıkamaya başladım bayağı bi azalma var. 1 gün şampuanlı bir gün şampuansız suyla...bayağı temizlendi gibi bizimki canım. Sen kaç günde bir yıkıyorsun?

Birde isilik çıkmasını sıcakta etkiliyormuş çok kat kat giydirmemeye çalış, ben öyle yapıyordum ondan da oldu heralde.

cecenn

Sabırla bekle...
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
12.851
10.534
Bende senin yazını okuyunca öyle denedim 30 bile cıkmıyor.sonra elektrikli pompa ile deniyorum.işk ömce kıvırıp sonra takıyorum kısa mı oluyor acaba 10dk sonra kucagıma yapışıyor kızım.sizinkilerdede oluyor mu kucagımdayken bile basını döndütüp bakıyor.eşimde asla durmuyor odaya girmem yeterli illa ben alıcamki sussun.hiç bişey yapamıyorum eşimde iyice saldı zaten çocuk kucagımda ortalıgı topluyorum.brbeğimi çok seviyorum ama 30dk kendime zaman ayırmak istiyorum sadece çok bunaldım.korona yüzünden iyice aklım basımdan gidiyor.ne çok dert yandım

Yalnız olmadığını bil canım hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz. İnşallah geçecek bu günlerde. Biraz sabır biraz zaman. Sonra bunlarda anı olarak kalacak bize.

bharkk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2013
1.979
4.434
Kızlar çok kötüyüm annem bugün evine gitti gittiğinden beri ağlıyorum. 1 buçuk aydır benimle sesi çocuğu sevisi şimdi ev sessiz kımsem yok bebekte ağlıyor bir yandan umarım üstesinden gelirim 😔

Lepistesb

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2019
3.013
6.406
Kızlar çok kötüyüm annem bugün evine gitti gittiğinden beri ağlıyorum. 1 buçuk aydır benimle sesi çocuğu sevisi şimdi ev sessiz kımsem yok bebekte ağlıyor bir yandan umarım üstesinden gelirim 😔
Yine bir bucuk ay kalmis canim benimki 15 gun kaldi mecbur gitti . Bende agladim aglamktan gözümün alti morardı kendimi yapayalniz hissettim zorlu bebekle helede 😊
Napalim oyle boyle büyüyorlar simdilerde gün sayıyorum ama bugunleri insallah unutmam bir daha boyle deli cesaretiyle cocuk yapmam 😀

Cherrygum

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
4.036
9.378
Kızlar aynı durumu yaşıyoruz. Ben mama vermek istemiyorum doymadı diyerek. Biberona alışır diye de ödüm kopuyor. Ama bazen memede süt kalmıyor hissediyorum. Çünkü eme eme sömürüyor iyice. Acaba gündüz uykusuzluğu bundan mı, alakası yok mu?

Birde gündüz böyle doluyken yemek işini falan nası hallediyorsunuz? Temizliği sormuyorum bile. 🙄
Ben günde bi kez eğer çok ağlarsa ya da memede süt kalmazsa veriyorum aslında vermesem de olur ama huysuzlanmasını istemiyorum.
Ben genelde emzirip biraz sevip yatırıyorum, kucagıma ya da sallamaya alıştırmamaya çalışıyorum. Şuanlık mızırdansa da uyuyor bi süre sonra. O ara işlerimi yapıyorum hızlı hızlı. Eşim evde ona veriyorum bişi yapacaksam o gögsüne yatırıyor orda hemen uyuyor bende daha iyi uyutuyor 😂
Benim minik de tontik yanak olma yolunda ilerliyor 😅 süte devam güzelmis kiz😂

Mama veriyordum herhalde doymuyor uyumuyor ondan diye. Genelde geri çıkardı kustu. Bu ara vermiyorum. Uğrasa uğrasa içiyor bi şekilde. Bence toklar da dertleri naz niyaz🤦🏻‍♀️
Seninkinin tombiş ellerini görmüştüm çok bal😋

Cherrygum

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
4.036
9.378
Kız ne güzel baya kalmıs benimki bi haftada gitti. İlk bi kaç gün oluyor o yaşadığın sey ama unutma sen cok güçlüsün kendine bunu söyle herşeyin de üstesinden gelirsin. Ben kendi kendime hep böyle diyorum gaz veriyorum kendime 😂

bharkk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2013
1.979
4.434
Yine bir bucuk ay kalmis canim benimki 15 gun kaldi mecbur gitti . Bende agladim aglamktan gözümün alti morardı kendimi yapayalniz hissettim zorlu bebekle helede 😊
Napalim oyle boyle büyüyorlar simdilerde gün sayıyorum ama bugunleri insallah unutmam bir daha boyle deli cesaretiyle cocuk yapmam 😀
Valla anne olmak çok zormuş.. bende ağlamaktan durduramıyorum kendimi şu virüs belası olmasa belki çıkar gezeriz bir yerlere götürürüm çocuğu ama şu dönemde üst üste geliyor. Az öncede eşim aradi ateşim var diye gelip duşa gerçek hemen ınsallah birsey yoktur iyice bunaldim 😔
Kız ne güzel baya kalmıs benimki bi haftada gitti. İlk bi kaç gün oluyor o yaşadığın sey ama unutma sen cok güçlüsün kendine bunu söyle herşeyin de üstesinden gelirsin. Ben kendi kendime hep böyle diyorum gaz veriyorum kendime 😂
Insallah canim ınsallah hemen gecer telefonda konuştuk oda ağlıyor bende. Ev birden seszkzlesti çocukta ağlıyor inadına sanki:KK43:

Tikkabilla

Lupilup!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2009
18.912
27.319
sari kara gibi de mi? benim kizim da öyleydi açıldı sonra rengi. oğlumun da öyle şimdi ama kendi ten rengi nasıl hiç bilmiyorum. açılacak mi yoksa esmer bir delikanlı mi olacak merak ediyorum.
Aynen sarı kara gibi, eşim abartıyorsun diyor ama elleri ve ayakları beyaz mesela..
Yaa o tontik yanaklar 🥰
Kızlar sütünüzü sağınca dolaba atıyormusunuz dolaptan çıkınca da eğer hepsini bitirmezse ziyan mı oluyor atılıyor mu tekrar dolaba koyup ılıtsak oluyor mu 100 CD süt ılıttım 60 I kaldı memeyi de emmişti şimdi atmaya da koyamıyorum napayım atayım mı ki tekrar dolaba bozulur mu ki
Ben gün içinde sağdıklarımı bir poşette biriktiriyorum. Kullanırken de biberona içeceği kadarını koyup tekrar poşeti kapatıyorum. Ama 24 saatte bitirmeye çalışıyorum sütü.. Ama ısıttığın ya da ılıttığın sütü tekrar soğutma bence.. Vereceşin kadarını ılıt.
Canım benimki de esmer givi aynı dedigin renkte uzayacak sanırım açılıyor ama zamanla benimki açılmaya başladı
Bakalım ne zaman açılacak o renk..

elanur84

sen bu kalbe iyi geldin benden hiç gitme
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2012
2.668
3.331
Benim oğlumunda böyleydi 5 gün öncesine kadar 3 günde bir yıkıyordum üşütürüm diye bazen 3 günü geçiyordu bile. Şimdi havalarda iyice sıcak hergün yıkamaya başladım bayağı bi azalma var. 1 gün şampuanlı bir gün şampuansız suyla...bayağı temizlendi gibi bizimki canım. Sen kaç günde bir yıkıyorsun?

Birde isilik çıkmasını sıcakta etkiliyormuş çok kat kat giydirmemeye çalış, ben öyle yapıyordum ondan da oldu heralde.
Haftada bir defa yıkıyorum ben, ondan mı acaba? Bir de vücudunda yok kızımın sadece kafası ve boynunda var, si, doktora sordunuz mu ne dedi?

Tikkabilla

Lupilup!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2009
18.912
27.319
Haftada bir defa yıkıyorum ben, ondan mı acaba? Bir de vücudunda yok kızımın sadece kafası ve boynunda var, si, doktora sordunuz mu ne dedi?
Ben her gün yıkıyorum ama yüzünde dün çıkmaya başladı, bugün biraz daha artmış.

Son düzenleme:

Cherrygum

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
4.036
9.378
Valla anne olmak çok zormuş.. bende ağlamaktan durduramıyorum kendimi şu virüs belası olmasa belki çıkar gezeriz bir yerlere götürürüm çocuğu ama şu dönemde üst üste geliyor. Az öncede eşim aradi ateşim var diye gelip duşa gerçek hemen ınsallah birsey yoktur iyice bunaldim 😔

Insallah canim ınsallah hemen gecer telefonda konuştuk oda ağlıyor bende. Ev birden seszkzlesti çocukta ağlıyor inadına sanki:KK43:
Ayy kıyamam ya ilk gün cidden ev bomboş oluyo insan terkedelmiş gibi hislere kapılıyor. Ama dedim ya bi iki güne alışıyorsun aslında kendin bakmada ayrı bi zevk sen büyütüyosun istediğin gibi. Bi iki güne alışacaksın canım üzülme sende annesin artık bebeğine yetersin sadece alışmak lazım 🌸

Cherrygum

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
4.036
9.378
Haftada bir çok az değilmi ben iki günde bir yıkıyorum bundan sonra havalar cok sıcak hergün yıkarım. Yıka bebekte rahatlasın terliyor emzirirken falan ondan cıkıyo genelde bu isilik gibi şeyler

kkelebeketkisi

01.04.2020🐣
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2014
679
2.044
Bebeğimin kafası, boynu ve el bileğiyle dirseği arasındaki kısımda vardı. (Youtube da bir videoda isilik, özellikle eklem yerlerinde sürtünmeden dolayı olurmuş diye izlemiştim)

Doktora sordum ben canım 1. ay kontrolünde ama çok önemsemedi. İsilik gibi duruyor dedi. Artarsa gel dedi. O zaman boynunda vardı sadece. Çok nadir egzemaya dönebiliyor dedi. Şimdi iyi gibi bakalım. Her gün bebeği yıkamaya çalışıcam.

Cherrygum

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
4.036
9.378
Bebeğimin kafası, boynu ve el bileğiyle dirseği arasındaki kısımda vardı. (Youtube da bir videoda isilik, özellikle eklem yerlerinde sürtünmeden dolayı olurmuş diye izlemiştim)

Doktora sordum ben canım 1. ay kontrolünde ama çok önemsemedi. İsilik gibi duruyor dedi. Artarsa gel dedi. O zaman boynunda vardı sadece. Çok nadir egzemaya dönebiliyor dedi. Şimdi iyi gibi bakalım. Her gün bebeği yıkamaya çalışıcam.
Ben bu isilik gibi şeylere mustelanın pişik kremini sürdüm hemen geçirdi biliyomusun benim bebegim de işe yaradı ince bi şekilde sürdüm ertesi güne yoktu.