Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    284

kkelebeketkisi

01.04.2020🐣
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2014
679
2.044
Ben bu isilik gibi şeylere mustelanın pişik kremini sürdüm hemen geçirdi biliyomusun benim bebegim de işe yaradı ince bi şekilde sürdüm ertesi güne yoktu.
Evet öyleymiş canım pişik kremleri bol yağlı olduğu için iyi geliyormuş bu isiliklere, belki de sürtünmeyi engelliyordur.

YouTube daki videoda da kız hametan önermişti, doktoru öyle yazmış.

Tikkabilla

Lupilup!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2009
18.912
27.319
Ben daha korkumdan hic yikayamadim desem 🙈 ya aglama krizi tutarsa diye korkuyorum . Bezini bile degistirirken oyle bir agliyor ki korkudan iki kisi aceleyle yapiyoruz
Hadi ya, Rabbim kolaylıklar versin. Ağlayan bebek çok zor.. Benim ikiz kardeşlerim öyleydi, gün ve gece ağlamakla geçiyordu. Doktor uyku şurubu bile vermiş o zamanlar, annem hep der biz uykudan geberiyorduk onlar şuruba rağmen uyumuyorlardı diye.. Babam hiç uyumadan işe giderdi 😔

minikbebegim9640

13.04.20🙏👪❤
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
2.512
3.335
Kızlar ya göbek deliğimde genişleme oldu birde ağrıyordu krem sürdüm smdi kıpkırmızı oldu yanıyor. Dogumdan snra sizde de büyüme göründü mü.?

bharkk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2013
1.978
4.429
Ayy kıyamam ya ilk gün cidden ev bomboş oluyo insan terkedelmiş gibi hislere kapılıyor. Ama dedim ya bi iki güne alışıyorsun aslında kendin bakmada ayrı bi zevk sen büyütüyosun istediğin gibi. Bi iki güne alışacaksın canım üzülme sende annesin artık bebeğine yetersin sadece alışmak lazım 🌸
InsalLah oyle olur canim ❤bir buçuk ay o kadar fazlaki baya alışıyorsun bebekte hissediyor ve durmuyor gibi geldi suanki psikolojim berbat yani birde eşim ateşlendi şimdi dusta odaya girip kapatacak kendini bakalim ınsallah geçer. Işe gidip geliyor insan çok korkuyor. Ilgın ve desteğin icin çok teskkur ederim🌸
Hanimlar gunde kackez sagilmis süt yada mama veriyorsunuz ve kac ml olarak
Canim benim sütüm çok yok bebeği gunduzleri gogsume aliyorum ama ne icoyor bil.iyorum sabah biraz oluyor sonrasi hic yok gibi gece ise hiç emziremiyorum 3 saatte 1 120cc mama veriyorum. Suan 45 gunluk

BlupBlupBlup

Hamiş, düşülen not demektir. Öğrenelim şunu.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
6.404
17.048
Benim Kızında kafası böyle ama ölçümleri bilmiyorum
O zaman görüntü normal sevindim.
Ben günde bi kez eğer çok ağlarsa ya da memede süt kalmazsa veriyorum aslında vermesem de olur ama huysuzlanmasını istemiyorum.
Ben genelde emzirip biraz sevip yatırıyorum, kucagıma ya da sallamaya alıştırmamaya çalışıyorum. Şuanlık mızırdansa da uyuyor bi süre sonra. O ara işlerimi yapıyorum hızlı hızlı. Eşim evde ona veriyorum bişi yapacaksam o gögsüne yatırıyor orda hemen uyuyor bende daha iyi uyutuyor 😂

Seninkinin tombiş ellerini görmüştüm çok bal😋
Bugün kel kafasını da paylaştım 😅
Kızlar ya göbek deliğimde genişleme oldu birde ağrıyordu krem sürdüm smdi kıpkırmızı oldu yanıyor. Dogumdan snra sizde de büyüme göründü mü.?
Ne kremi sürdün canım. Bende ağrı acı vs olmadı.

Cherrygum

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
4.036
9.378
Evet öyleymiş canım pişik kremleri bol yağlı olduğu için iyi geliyormuş bu isiliklere, belki de sürtünmeyi engelliyordur.

YouTube daki videoda da kız hametan önermişti, doktoru öyle yazmış.
Ben evde mustela vardı onu sürdüm baya iyi geldi hametan da olur. Bende sudocrem de vvar dönüşümlü sürüyorum iyi geldi poposuna falan.
InsalLah oyle olur canim ❤bir buçuk ay o kadar fazlaki baya alışıyorsun bebekte hissediyor ve durmuyor gibi geldi suanki psikolojim berbat yani birde eşim ateşlendi şimdi dusta odaya girip kapatacak kendini bakalim ınsallah geçer. Işe gidip geliyor insan çok korkuyor. Ilgın ve desteğin icin çok teskkur ederim🌸

Canim benim sütüm çok yok bebeği gunduzleri gogsume aliyorum ama ne icoyor bil.iyorum sabah biraz oluyor sonrasi hic yok gibi gece ise hiç emziremiyorum 3 saatte 1 120cc mama veriyorum. Suan 45 gunluk
Hissetmez mi tabiki hisseder onun sesini tanıyodur kaç zamandır yanınız da. Ama alışacak sende o da toparlicaksınız🌸 geçmiş olsun inşallah korktuğun gibi bişey değildir🙏

mmisey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2012
798
1.122
Canım ciplakliga cesaret edemiyorum ben henüz uyanık olduğu zamanlarda soyuyorum hava aldırıyorum o kadar yanıyor ama onun için nasıl hava bilemiyorum 😂 kendimde bile hala uzun pijama çorap var tek kat pijama ince çorap kısa kollu zibin ince üst giydiriyorum sen napiosun
Güneş bizim eve doğuyor ve batıyor resmen yanıyoruz isilik olmuş sabah kalkti 3.30 kadar uyumadi soydum kisa kollu bady ile bıraktım uyudu eşim geldi yıkadık uzun kollu bady ve uzun alt giydirdim tek kat yani ben uzun pijama çorap gazdan korktuğum için
Kayınvalidem yazlikta bayramda gelin diyor gideceğiz galiba sen gittin bir sorun olmadı dimi

Zeyay1420

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2019
787
2.284
37
Bugün 28 günlük oldu kızım aylık kontrolü vardı 3.950 olmuş 3.250 doğmuştu 4 gün hastanede kaldı çıkarken 3.080 'di.hastaneden çıkışına göre hesapladı kilosunu iyi dedi.genel kontrolünde gayet iyi dedi ama kafa ölçüsü bizi tedirgin ediyor hamilelikte 24.haftada bir perinatolog mikrosefali demişti başka bir perinatolağa gittik oda yapısal bi küçüklük dedi şimdiki kontrolde de yapısal olduğunu söylüyor ama içimiz rahat etmiyor bir çocuk nöroloğuna gidicez.Rabbim korktuklarımıza uğratmasın inş.

Sevgi22884550

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
1.036
2.362
28
Aynı ben. 1 saat ayağımda uyuttum artık midem kazındı sabahtan beri bir şey yemedim çünkü. Az bırakayım bir şey yiyeyim dedim. Bıraktığım an uyandı acaba sallamaya mı alıştılar?
Sonrada sütümüz neden az😀 bende kahvaltı yapana kadar öğleni geçiyor oluyor. Yanlarından ayrılamıyoruz ki😀

Sevgi22884550

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
1.036
2.362
28
Relactaz damla kullanan var mi doktor bunu verdi düzenleyici olarak ama hiç duymadım burada. Var mı bebeğine kulllanan

minikbebegim9640

13.04.20🙏👪❤
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
2.512
3.335
Kızlar ya AMOKLAVIN verdi doktor bana biraz önce 1000 lik olan süt sahip veriyorum dedim. Netten de baktım emziren kişi emzirmeyi kesmeli yazıyor. Sizce napsam bilemedim ya kafam karıştı

Fulyaa82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2019
1.108
1.932
38
Neden ki canm dikişler yüzünden mi dedi. Birde kendin mi kontrole gittin öyle yoksa doktorun mu demişti.? Birde alttan dikişlerine mi baktı da söyledi canm nasıl muayene etti.? Ay çok soru sordum 🤭
Doktorum cagirdi kontrole, ben sezeryan dogum yaptim dikislerim iltahaplanmisti epey bir sıkıntı yasadim ama sukurler olsun toparladim, sezeryan sonrasi genel kontrole cagirdi, hem.dikislerime bakti hemde ultrasonla rahmime bakti icinde iyilesmis dedi iliskiyi sordum 15 gun daha girmeyin dedi, zaten biraz kanamamda var birde ben belimden kitlendim acillik oldum emarda fitik cikti dahada tam iyilesmedim istesemde zaten malesef bizim cinselligimiz şuan mecbur ertelenmek zorunda eşim daha bekleyecek😏

Sevgi22884550

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
1.036
2.362
28
Var benim bebegime verdi sut alerjisi oldugu icin dogdugundan beri kullaniuoruz tadinida cok seviyor size neden verdi relactaz damlayi?
Alerjimiz yok bağırsakları için probiyotik olarak dedi. Hiç duymadım ama Burda size iyi geldi mi

Sevgi22884550

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
1.036
2.362
28
Var benim bebegime verdi sut alerjisi oldugu icin dogdugundan beri kullaniuoruz tadinida cok seviyor size neden verdi relactaz damlayi?
Emzirme öncesi veriyorsunuz değil mi nasıl veriyorsunuz direk çay kaşığına damlatarak mi. Nasıl vermem gerekiyor?

Fulyaa82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2019
1.108
1.932
38
Alerjimiz yok bağırsakları için probiyotik olarak dedi. Hiç duymadım ama Burda size iyi geldi mi
Bizimki birde kolik bebek sut sindirimi yapamiyor bagirsaklarida cok hareketli dedi alerjisi yuzunden ondan verdi acikcasi yine sindirim sorunu var gaz sorunuda var gecmedi doktor son testlerde süt alerjisi negatif cikinca kesmeye karar verdi relactazi.