Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    284

Sevgi22884550

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
1.036
2.362
28
Cay kasigina damlatiyorsunuz ya emzirme oncesi yada emzirmeden hemen sonra dedi doktorumuz bize umarim sizin bebeginize iyi gelir.
İnşallah Çok fazla sıkıntımız yok ama sürekli ıkınıyor rahatlatır umarım.

Fulyaa82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2019
1.108
1.932
38
İnşallah Çok fazla sıkıntımız yok ama sürekli ıkınıyor rahatlatır umarım.
Bizimkidr oyle ikinirken kipkirmizi oluyor sonra aglama krizine giriuor zaten kolik bir bebek ne yapacagimizi sasiriyoruz yarin 40 gunumuz doluyor ama ömrumden ömur gitti gaz ve sindirim sorunu yuzunden😕

minikbebegim9640

13.04.20🙏👪❤
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
2.512
3.336
Doktorum cagirdi kontrole, ben sezeryan dogum yaptim dikislerim iltahaplanmisti epey bir sıkıntı yasadim ama sukurler olsun toparladim, sezeryan sonrasi genel kontrole cagirdi, hem.dikislerime bakti hemde ultrasonla rahmime bakti icinde iyilesmis dedi iliskiyi sordum 15 gun daha girmeyin dedi, zaten biraz kanamamda var birde ben belimden kitlendim acillik oldum emarda fitik cikti dahada tam iyilesmedim istesemde zaten malesef bizim cinselligimiz şuan mecbur ertelenmek zorunda eşim daha bekleyecek😏
Aman bırak beklesinler valla hiç de umurumda değil birde dün tartıştım ya hele ki daha bi sınır oluyorum şuan. Ay keşke diyorum tam kırkım çıkmış olsaydı ne güzel olurdu. O zman sesi çıkmazdı hiç. Konuşmuyorum da o konuşana kadar zaten uykusuzluk pert etti beni...

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
3.034
6.464
30
Kızlar çok kötüyüm annem bugün evine gitti gittiğinden beri ağlıyorum. 1 buçuk aydır benimle sesi çocuğu sevisi şimdi ev sessiz kımsem yok bebekte ağlıyor bir yandan umarım üstesinden gelirim 😔
Canım ben 8. Sınıftan itibaren yatili okudum yani nerden baksan evden bi çıktım çıkış o çıkış gibiydi ailemle o günden sonra çok az yaşama fırsatım oldu yani uzak olmaya çok alışkınım ama ilk defa annem giderken ağladım ayrildigimizda aynı kaygılar bende de vardı nasıl yapcam diye 15 gün kaldı benimki de ama çok şükür o.bile öyle yetti ki . Inan bi şekilde düzen oturtuyorsun evet zor insan yorulunca bebeği 2 dk tutacak adam arıyor ☺ yemek temizlik hak getire zaten zar zor ama alışıyorsun üzme kendini

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
3.034
6.464
30
Ben daha korkumdan hic yikayamadim desem 🙈 ya aglama krizi tutarsa diye korkuyorum . Bezini bile degistirirken oyle bir agliyor ki korkudan iki kisi aceleyle yapiyoruz
Denemeden bilemezsin yıkamanın tadına var öyle rahatliyorlarki hergun yikayasin gelir . Benim kizi yıkayınca uykusu da çok güzel oluyor genzine şu kacirmazsiniz canim dikkatli yıkarsanız bence ondan da artmis olabilir isilikler

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
3.034
6.464
30
Güneş bizim eve doğuyor ve batıyor resmen yanıyoruz isilik olmuş sabah kalkti 3.30 kadar uyumadi soydum kisa kollu bady ile bıraktım uyudu eşim geldi yıkadık uzun kollu bady ve uzun alt giydirdim tek kat yani ben uzun pijama çorap gazdan korktuğum için
Kayınvalidem yazlikta bayramda gelin diyor gideceğiz galiba sen gittin bir sorun olmadı dimi
Gaz benide korkutuyor corabi cikaramiyorum ayağından şu sicaga ragmen😥 yaz buraya bi anda geliveriyor bahar yok izmirde😂 biz gittiğimizde hava serin gibiydi dikili de ama ona rağmen bebeğe de bana da çok iyi geldi bence muhakkak gidin kakasini çok güzel yaptı orda gazini çok iyi çıkardı . Biz gezmeyi çok seven bi ciftiz kızda bize benzeyecek sanirim💝🤗

volkeppp93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2017
211
34
27
Kızlar merhaba 45 günlük bebeğim memeyi tam kavrayamiyor ne yaptıysam olmadı ağzını zor açıyorum ücretsiz bana emzirme konusunda yardım edebilecek bir yer varmı ailemden uzaktayım yardım edebilcek kimsem de yok çaresiz kaldım resmen bı kaç emzirme danışmanı ndan fiyat aldım okadar imkanim yok bana bir akıl verin lütfen

sekerpare5939

insanları olduğundan farklı görüşüme içerliyorum
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2019
2.415
4.769
sekerpare5939 sekerpare5939
Canim birde evde baktigib çiçek bitki flan var mı ondan da olabilir. Yada dediğim gibi duvar nem yapıyor ondan olabilir.
:KK43: :KK43: duvar nem yapıyor canım.sinek gibi ucuyor.bunlar o susam gibi olanlardan degil daha minik.kv dedi ki komsunun kiraz agacindan geliyor olabilirmis.kiraz bocegi deriz biz dedi.sonra uctugunu gorunce hay Allah bu ucuyor bunlar rutubetten olmus rutubet kurudukça gecer dedi.ama inan kafayi yicrm sinirlerim bozuldu.sirke ile ölüyorlar .sirke sıktım ama heryerede sıkamam ki göl olur ev.nem alma cihazı alacagiz sanirim.ruutbet de gider hem.

Sonsuz umut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
2.366
3.960
Kızlar merhaba 45 günlük bebeğim memeyi tam kavrayamiyor ne yaptıysam olmadı ağzını zor açıyorum ücretsiz bana emzirme konusunda yardım edebilecek bir yer varmı ailemden uzaktayım yardım edebilcek kimsem de yok çaresiz kaldım resmen bı kaç emzirme danışmanı ndan fiyat aldım okadar imkanim yok bana bir akıl verin lütfen

canım bebeği boynundan tut sabitleyerek vermeye çalış

mmisey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2012
798
1.122
Gaz benide korkutuyor corabi cikaramiyorum ayağından şu sicaga ragmen😥 yaz buraya bi anda geliveriyor bahar yok izmirde😂 biz gittiğimizde hava serin gibiydi dikili de ama ona rağmen bebeğe de bana da çok iyi geldi bence muhakkak gidin kakasini çok güzel yaptı orda gazini çok iyi çıkardı . Biz gezmeyi çok seven bi ciftiz kızda bize benzeyecek sanirim💝🤗
Ben en çok büyük oğlum için istiyorum 2 aydır eve tıkılıp kaldı 3 senedir krese gidiyordu bütün düzeni değişti bi gunde bi garip hal ve hareketler bi de üstüne bebek nefes alir
Ay alissinlar gercekten de biz tatile bile gitmeyi düşündük ama bu coranadan gidemeyiz kanimca

Bercestte

Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
320
653
27

Bağlı olduğun aile sağlığı merkezlerindeki hemşirelerden yardım alabilirsin canım ben meme reddi için görüşmüştüm sorularımı falan cevaplayıp doğru emzirme pozisyonlarını göstermişlerdi.

cebren

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
109
404
28
Canim Facebook da emzirme akademisi ve emzirme yardimi diye gruplar var ordaki danismanlar cok yardimci oluyor. Mutlaka dene

bharkk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2013
1.979
4.435
Canım ben 8. Sınıftan itibaren yatili okudum yani nerden baksan evden bi çıktım çıkış o çıkış gibiydi ailemle o günden sonra çok az yaşama fırsatım oldu yani uzak olmaya çok alışkınım ama ilk defa annem giderken ağladım ayrildigimizda aynı kaygılar bende de vardı nasıl yapcam diye 15 gün kaldı benimki de ama çok şükür o.bile öyle yetti ki . Inan bi şekilde düzen oturtuyorsun evet zor insan yorulunca bebeği 2 dk tutacak adam arıyor ☺ yemek temizlik hak getire zaten zar zor ama alışıyorsun üzme kendini
Sağol canim benim..🌸
:KK43: :KK43: duvar nem yapıyor canım.sinek gibi ucuyor.bunlar o susam gibi olanlardan degil daha minik.kv dedi ki komsunun kiraz agacindan geliyor olabilirmis.kiraz bocegi deriz biz dedi.sonra uctugunu gorunce hay Allah bu ucuyor bunlar rutubetten olmus rutubet kurudukça gecer dedi.ama inan kafayi yicrm sinirlerim bozuldu.sirke ile ölüyorlar .sirke sıktım ama heryerede sıkamam ki göl olur ev.nem alma cihazı alacagiz sanirim.ruutbet de gider hem.
Canim rutubet ve nemden oluyor malesef.:KK43: oradaki rutubet gitmedikçe devam eder. Gerçekten insan sibir oluyor.l, bizdede karınca görüyorum balkon tarafından zarsrsiz olmasina ragmen gördükce canım sıkılıyor insallah makine ise yarar.

Fulyaa82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2019
1.108
1.932
38
Aman bırak beklesinler valla hiç de umurumda değil birde dün tartıştım ya hele ki daha bi sınır oluyorum şuan. Ay keşke diyorum tam kırkım çıkmış olsaydı ne güzel olurdu. O zman sesi çıkmazdı hiç. Konuşmuyorum da o konuşana kadar zaten uykusuzluk pert etti beni...
Koyun can derdinde kasap et derdinde aynen bosver takilma hic zaten dedigin gibi lohusalik uykusuzluk mahfediyor bizi birde kocalarin gönlunu yapamayiz bu yorgunluk ve ruh haliyle sabretsinler anlayisli olsunlar biraz.

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
3.034
6.464
30
Ben en çok büyük oğlum için istiyorum 2 aydır eve tıkılıp kaldı 3 senedir krese gidiyordu bütün düzeni değişti bi gunde bi garip hal ve hareketler bi de üstüne bebek nefes alir
Ay alissinlar gercekten de biz tatile bile gitmeyi düşündük ama bu coranadan gidemeyiz kanimca
Bende hala risk geçmeden yazlık konusu en iyisi gidin cocukla eskisi givi olmuyor hiçbir şey ama senin zaten varmış daha öncesinde biliyorsundur😂

sekerpare5939

Kayıtlı Üye
2 Eylül 2019
2.415
4.769
Sağol canim benim..🌸

Canim rutubet ve nemden oluyor malesef.:KK43: oradaki rutubet gitmedikçe devam eder. Gerçekten insan sibir oluyor.l, bizdede karınca görüyorum balkon tarafından zarsrsiz olmasina ragmen gördükce canım sıkılıyor insallah makine ise yarar.

esim de takilma sakin ol diyor..olamiyorum yaaa..nedne boyle oldum.bugun bana seni psikologa goturelim koronaydi bocekti derken iyice bir haller oldu diyo 😅😅 neyse bu bocek bahsini kapatiyorum zira konustukca fena oluyom.tesekkur ederim canim destegin icin 🥰🥰

sekerpare5939

Kayıtlı Üye
2 Eylül 2019
2.415
4.769
Kızlar çok kötüyüm annem bugün evine gitti gittiğinden beri ağlıyorum. 1 buçuk aydır benimle sesi çocuğu sevisi şimdi ev sessiz kımsem yok bebekte ağlıyor bir yandan umarım üstesinden gelirim 😔
canim en azindan annen yanina gelebilmis.benim kimse gelmedi valla.esim babalik izni harici ucretsiz de izin almak zorunda kaldi..cunku yapamadim iki cocukla cok zor.tabi ucretsiz izin da maddi olarak zorladi bizi ama nabalim hersey cocuklar icin..sukret ki en zor zamani annenle atlattin ne mutlu sana 🤗

SuRMeLi

3 kızı olmalı insanın💕
Pro Üye
19 Şubat 2009
7.103
5.653
Iyi diyelim iyi olalim 😊 gaz men oglumla buyumesi icin gun sayıyorum 😁
Gazi gelince memeyle arasi nasil oluyor savasiyor mu 🙈 isim gücüm meme oldu
Gazi varken almaz memeyi kıvranır durur.
Aa hemen bu akşam deniyorum, hatta ne akşamı asıl bana gündüz lazım 😅

Maşallah canım 😍 pamuğun göz durumu nasıl? Işığa hassasiyeti falan var mı canım?
Güneş çok rahatsız ediyor canım odamıza sabah güneşi düşüyor yavrum gozlerini acamiyor. Haziran da kontrolümüz var bakalım ne diyecek dr. Gözlük verecek büyük ihtimalle.