Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    284

cecenn

Sabırla bekle...
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
12.851
10.534
Saat 5'te mesaimiz başladı. Bakalım ne zaman uyuyacak. 🤔

minikbebegim9640

13.04.20🙏👪❤
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
2.512
3.336
Koyun can derdinde kasap et derdinde aynen bosver takilma hic zaten dedigin gibi lohusalik uykusuzluk mahfediyor bizi birde kocalarin gönlunu yapamayiz bu yorgunluk ve ruh haliyle sabretsinler anlayisli olsunlar biraz.
Aynen valla gece beşiğe git gel mahvetti beni zaten smdi minik oğlan omzumda uyudu yatınca direk gözler açılıyo benim gözler gidiyo. 3 saat kesintisiz uyumadım daha 1 aydır 🙄🥱🥱🥱

BlupBlupBlup

Hamiş, düşülen not demektir. Öğrenelim şunu.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
6.404
17.048
Terramycın adı canm deri merhemi sürdüm acayip yandı dünden beri de ağrıyordu zaten. Senin de mi göbek deliğin büyüdü canm
Canım hamileyken genislemisti şu an tam eski haline dönmesi onu mu diyorsun? Doktora git bak ağrı da varmis
Bugün 28 günlük oldu kızım aylık kontrolü vardı 3.950 olmuş 3.250 doğmuştu 4 gün hastanede kaldı çıkarken 3.080 'di.hastaneden çıkışına göre hesapladı kilosunu iyi dedi.genel kontrolünde gayet iyi dedi ama kafa ölçüsü bizi tedirgin ediyor hamilelikte 24.haftada bir perinatolog mikrosefali demişti başka bir perinatolağa gittik oda yapısal bi küçüklük dedi şimdiki kontrolde de yapısal olduğunu söylüyor ama içimiz rahat etmiyor bir çocuk nöroloğuna gidicez.Rabbim korktuklarımıza uğratmasın inş.
İyi düşünmüşsünüz canım bence de göster için rahat etsin. İnşallah yapısaldır amin amin amin
Kızlar merhaba 45 günlük bebeğim memeyi tam kavrayamiyor ne yaptıysam olmadı ağzını zor açıyorum ücretsiz bana emzirme konusunda yardım edebilecek bir yer varmı ailemden uzaktayım yardım edebilcek kimsem de yok çaresiz kaldım resmen bı kaç emzirme danışmanı ndan fiyat aldım okadar imkanim yok bana bir akıl verin lütfen
Doktora gösterdin mi? Belki fiziksel bir durum vardır dudak bağı gibi. Emme refleksi var mı?
:KK43: :KK43: duvar nem yapıyor canım.sinek gibi ucuyor.bunlar o susam gibi olanlardan degil daha minik.kv dedi ki komsunun kiraz agacindan geliyor olabilirmis.kiraz bocegi deriz biz dedi.sonra uctugunu gorunce hay Allah bu ucuyor bunlar rutubetten olmus rutubet kurudukça gecer dedi.ama inan kafayi yicrm sinirlerim bozuldu.sirke ile ölüyorlar .sirke sıktım ama heryerede sıkamam ki göl olur ev.nem alma cihazı alacagiz sanirim.ruutbet de gider hem.
Canım.bir kaba sirke, su, şeker ve az bulaşık deterjanı koy karıştır. Bunu bulundukları yere koy içine dusuyorlar
Gazi varken almaz memeyi kıvranır durur.

Güneş çok rahatsız ediyor canım odamıza sabah güneşi düşüyor yavrum gozlerini acamiyor. Haziran da kontrolümüz var bakalım ne diyecek dr. Gözlük verecek büyük ihtimalle.
Kıyamam pamuğa. Versin de rahat etsin bari minik. Ben de miyoptan ötürü ilkokul dörtten beri gözlük takıyorum, ünide lense geçtim. Hiç üzme.kendini daha iyi daha rahat olması için gözlük şart.

BlupBlupBlup

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
6.404
17.048
IMG_20200516_074957.jpg

Sabah soldan içerken bebek, sağdan bu çıktı maşallah diyeyim 😍 kızlar psikolojik mıdır nedir bilemedim ama bunu kullanmaya basladigimdan beri sütüm arttı sanki. Ya bu uyardığı için çoğaldı ya da sütü sağıp görünce rahatladım ve psikolojik olarak iyi geldi bu da artırdı bilemiyorum. Sütü hiç olmayan bile denesin derim. 😍

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
5.163
7.789
36
5 den beri uğraşıyorum uyutamadım 😣7 de ayakta salladım 15 dk sonra gözler fıldır fıldır oldu. Emzirdim falan yok yaptım 60 cc mama şapır şupur içti şimdi beşikte sallıyorum bakalım arada bağırıyor eşim kucakta sallamayla uyutuyor bana da uyanıp kucağında uyut diyip geri uyuyor 😒 bakalım gözler kayıyor inşallah uyur
Biraz dan kızlar kalkar kahvaltı faslı vs🙄
Bugün yazlık kıyafetleri çıkaracam inşallah oğlan durursa tabi

cecenn

Sabırla bekle...
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
12.851
10.534
Eki Görüntüle 2635827
Sabah soldan içerken bebek, sağdan bu çıktı maşallah diyeyim 😍 kızlar psikolojik mıdır nedir bilemedim ama bunu kullanmaya basladigimdan beri sütüm arttı sanki. Ya bu uyardığı için çoğaldı ya da sütü sağıp görünce rahatladım ve psikolojik olarak iyi geldi bu da artırdı bilemiyorum. Sütü hiç olmayan bile denesin derim. 😍

Maşallah canım😇
Sağdan da emdirip mi sağıyorsun?
Yoksa soldan içerken sağı sağıp, sağdıktan sonra mı veriyorsun sağ memeyi?

cecenn

Sabırla bekle...
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
12.851
10.534
5 den beri uğraşıyorum uyutamadım 😣7 de ayakta salladım 15 dk sonra gözler fıldır fıldır oldu. Emzirdim falan yok yaptım 60 cc mama şapır şupur içti şimdi beşikte sallıyorum bakalım arada bağırıyor eşim kucakta sallamayla uyutuyor bana da uyanıp kucağında uyut diyip geri uyuyor 😒 bakalım gözler kayıyor inşallah uyur

Aynıyız 5'ten beri ayakta. Bende en son mama yapmak zorunda kaldım. Şuan yine uyumaya niyeti yok nasıl uyur bu çocuk hiç bilmiyorum.

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
5.163
7.789
36
Eki Görüntüle 2635827
Maşşallah canım çok iyi🧿🧿
Ben süte çok takılmıyorum artık azdı çoktu aktı akmadı derken azalmıştı geçen hafta baya. Sonra bıraktım aman dedim nasibi ne kadarsa o. Yine sğt çayı vs içiyorum ama emzirip arkadan 1-2 ölçel de mamasını veriyorum. Akşamları azalıyor hissediyorum memeyi 2 çekip bağırıyor sıpa kızıyor. Mamasını içip rahatlıyor. Damla damla gelmesine hiç razı olmuyor beyefendi dolu dolu olacak illa ki

BlupBlupBlup

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
6.404
17.048
Seninki koyunca uyuyordu ya nazar mı değdi ne oldu?
Maşallah canım😇
Sağdan da emdirip mi sağıyorsun?
Yoksa soldan içerken sağı sağıp, sağdıktan sonra mı veriyorsun sağ memeyi?
Solu bebek içerken sağa taktım sağdım kuzum. Sagi vermedim sabah olduğu için sol da dolmuş doydu sanırım onunla. Gerçi saat başı yapışıyo inşallah dünkü gibi yapmaz valla memeler oldu sünger. Halı kalmadı.memelerin de benim de😅

BlupBlupBlup

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
6.404
17.048
Ben süte çok takılmıyorum artık azdı çoktu aktı akmadı derken azalmıştı geçen hafta baya. Sonra bıraktım aman dedim nasibi ne kadarsa o. Yine sğt çayı vs içiyorum ama emzirip arkadan 1-2 ölçel de mamasını veriyorum. Akşamları azalıyor hissediyorum memeyi 2 çekip bağırıyor sıpa kızıyor. Mamasını içip rahatlıyor. Damla damla gelmesine hiç razı olmuyor beyefendi dolu dolu olacak illa ki
Cidden psikoloji öyle etkiliyor ki azlığı çokluğu, sagip da solda hala süt olduğunu görünce arttı resmen 😍 ay o sinirleri yok mu ah o sinirleri. Minik sinir küpleri 😅

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
5.163
7.789
36
Aynıyız 5'ten beri ayakta. Bende en son mama yapmak zorunda kaldım. Şuan yine uyumaya niyeti yok nasıl uyur bu çocuk hiç bilmiyorum.
Aman ne zor ya işin ilginç tarafı nasıl unutup tekrar tekrar çocuk yapıyorsun😂 şu gaz yüzünden uyanmalar bitse bir o zaman rahatlıycaz inşallah biraz daha. Uyuyor içi geçiyor bakıyorum tekrar uyanmış gaz çıkartıyor uykusu açılıyor falan. Sabah da geri uyuyacaktım hemen aslında ama beli ıslanmış çişi beline akmış pipi firar etmiş yans doğru sanırım. Üzerini değişfirince açıldı uykusu. Sürekli geçecek bu günler kızları da sen büyüttün diyip gaz veriyorum kendime 😊

Lepistesb

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2019
3.013
6.406
Benimde bu hafta sunger gibi sündü memeler gecede dolmayinca bugun gecede istemedi . Geceden beridie savastik sonunda o kazandi verdim biberonu . Icti uyudu.
Son eds yöntemini bugun denicem bide netten bir emzirme danismani buldum bakalim umut vadederse onu denicem ucretli ama denicem bakalim .

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
5.163
7.789
36
Seninki koyunca uyuyordu ya nazar mı değdi ne oldu?

Solu bebek içerken sağa taktım sağdım kuzum. Sagi vermedim sabah olduğu için sol da dolmuş doydu sanırım onunla. Gerçi saat başı yapışıyo inşallah dünkü gibi yapmaz valla memeler oldu sünger. Halı kalmadı.memelerin de benim de😅
Ya bebe küçükmüş ondan uyurmuş zaar😂 büyüdükçe gözü açıldı. Anne karnında zannediyormuş kendini saftirik ne güzeldi koy çık odadan yapıyorduk. Şimdi mümkün değil gözler açıldı iyice yarım saattir sallıyorum yok tıslayıp duruyor.
Ama nazar da olabilir ya geçen hafta yengem uğradı sevdiler falan benimkinin de gözler renkli oldu biraz ds toparlandı sarılığı falan geçti beyazlaştı. Neyse gittiler yengemler bebe durmuyor ağla ağla içi çıktı. Mama, meme, salla, kucak, gezdir gaz damlası kimyon baya yordu bizi kolik olacak diye aklımız çıktı huyu mu değişecek diye. Sonra olmadı bir daha. Okuduk baya da sanırım o gün bir nazarlık işimiz oldu gibi. İnstagramda da yüzünü göstermeden foto paylaşmıştım yine huzursuzlanmıştı. Yıldızı düşük benim oğlanın sanırım. 🙄

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
5.163
7.789
36
Benimde bu hafta sunger gibi sündü memeler gecede dolmayinca bugun gecede istemedi . Geceden beridie savastik sonunda o kazandi verdim biberonu . Icti uyudu.
Son eds yöntemini bugun denicem bide netten bir emzirme danismani buldum bakalim umut vadederse onu denicem ucretli ama denicem bakalim .
Tamamen psikolojik canım süt işi rahatlamayı başarabilsen artacak inşallah

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
5.163
7.789
36
Kızlar yazlık giydirmeye başladınız mı biz kısa tulum giyiyoruz artık burda hava 34 derece birde şu nurse harveys şurup iyi ki var çoook rahatladık herşey düzene girdi
Biz başlamadık yazlık uzun kolludan vazgeçebilir miyiz bilmiyorum yeni çıkardık penye battaniyeden. Diğerleri kış bebesiydi bizim bu nasıl olacak, giyinecek bilemiyorum hiç😂